PDA

Arată Versiune Întreagă : Serialul "Baieti Buni"

eMAG.ro

Pagini : [1] 2

neamtzu
04-18-2005, 23:53
Dupa cum se stie, prima difuzare va fi pe data de 24 aprilie, orele 21:30, Pro Tv. B.U.G. Mafia participa la coloana sonora a serilului cu piesa "Strazile". Sunteti liberi sa veniti cu mai multe informatii pe subiect.

Cum vi se pare ideea serialului ? Distributia ? Ce parere aveti de colaborarea asta a baietilor ?

Eu unu' consider ca este o treaba tare si o aseman cu cazul "Colors", cand Ice T a compus piesa "Colors", la cererea producatorilor, pentru filmul politist cu acelasi nume.

kO_kO
04-19-2005, 00:12
Din publicitatea care am vazut-o la tv serialul pare interesant...nu prea ma intereseaza sincer sa fiu filmu...yo vreau maxi-single-ul "Strazile" !!!
In ceea ce ii priveste pe baietii de la Mafia...era si timpu` sa se implice in coloana sonora a unui film...yo zic ca si-au facut publicitate reciproca(Mafia & ProTV)...ambele parti au de castigat...
Sincer sa fiu...mie nu prea mi-a convenit treaba asta cu filmu`...pt ca daca nu se ivea combinatia asta,poate albumul de 10 ani ar fi acum in casele sau masinile noastre...una peste alta RESPECT FANII SI B.U.G MAFIA...FRATI DE FAPT!!!

RapMaster
04-19-2005, 08:53
La inceput cand am auzit ca Banica Jr o sa fie mafiotul principal am zis ca o sa fie de ***** treaba.Dar am vazut reclama si pe Banica si acuma is convins ca el e cel mai potrivit pentru rolul ala.Daca cineva ar putea inregistra episoadele ar fi excelent.Sa vina primu episod, sa-l vad si dupaia mai bag pareri, pana atunci pot numa sa banuiesc

Gyno
04-19-2005, 09:35
Mie mi s-a parut de la inceput k o sa fie ceva tare..am auzit nume k Banica jr, Calinescu.... Totusi,Banica jr este talentat,poate lumea sa zica ce vrea,dar el are scoala de actorie etc etc.. la fel si Calinescu,asa k sigur o sa iasa ceva beton!

Neamtzule poate inregistrezi episoadele :)

O sa imi exprim parerile si dupa vizionarea primului episod.

adi_50cent
04-19-2005, 10:39
Eu prima data cand am auzit de serial am crezut ca vor juca in el si baietii de la BUG. Pacat ca nu va fi asa. Oricum actori care joaca sunt foarte buni. Nu conteaza ce fel de muzica canta Stefan Banica Jr., eu cred ca e in stare sa joace orice rol.

RapMaster
04-19-2005, 11:57
E adevarat ca o sa apara si Mafia in ceva scene scurte in niste episoade??

adi_50cent
04-19-2005, 12:01
Parca am citit undeva ca s-ar putea sa apara dar foarte putin.

Nu stiu cat este de posibil dar ar parea mult mai real daca ar fi ceva injuraturi. Oricum CNA-ul nu va permite...

Gyno
04-19-2005, 12:07
Pai park Tataee a spus k e posibil sa apara si ei in vre1 episod.

Garo
04-19-2005, 14:34
Eu sper k serialul o sa fie misto si sunt curios cum o sa fie inceputul cand o sa cante si Mafia.M-ai vb noi luni.

Garo
04-19-2005, 18:03
"Initial, piesa ar fi trebuit sa se numeasca tot "´Baieti buni", insa s-a optat pentru "Strazile", dat fiind faptul ca BUG Mafia are deja un album mai vechi ce poarta acelasi nume ca si serialul."

mymozyk_0910
04-19-2005, 18:52
mah yo sper sa fie marfa serialul. l-am asteptat prea mult sa vedem acum daca e de competenta. vb luni dupa ce il vedem. sper sa nu fim dezamagiti

iura
04-19-2005, 20:53
Vreau sa spun ca "Baietii buni" va fi un serial misto .Va incepe duminica.Sper sa participe si B.U.G Mafia.voi inregistra prima serie ,daca va fi misto voi inscrie si celelaltye serii.respect pe viata Mafia. :jamaica1:

gabitch
04-19-2005, 20:55
Măi...Bănică Jr şi Florin Călinescu merg....dar Cabral ce caută acolo? :boxing:

RapMaster
04-19-2005, 21:19
Mah o sa fie marfa serialu, nu are rost sa va faceti probleme.Toti actorii sunt profesionisti si au potential.Nu are cum sa fie un esec

RZV
04-19-2005, 23:15
oricum cel mai jale ar fi sa apara mafiotii in mai multe episoade..asa ca o nota de originalitate

Danny
04-20-2005, 02:03
cum ce cauta Cabral...bah,,daca il vezi la acasa tv nu inseamna ca e asa de feminizat..el da culoare serialului..e ok..serialul va rupe..piesa e deja HIT! :)

kpac
04-20-2005, 10:03
La pomul laudat sa nu te duci cu sacul . . .

Cris_
04-20-2005, 12:02
Duminica va fi primul episod.

RZV
04-20-2005, 13:54
Originally posted by Danny@Apr 19 2005, 11:03 PM
cum ce cauta Cabral...bah,,daca il vezi la acasa tv nu inseamna ca e asa de feminizat..el da culoare serialului..e ok..serialul va rupe..piesa e deja HIT! :)
aici asa e..plus ca e tare mare cabral si e facut,si mai a facut si tae bo la viata lui...sa dea bine la bataie

R.RimmeR
04-20-2005, 23:04
Mie banica mi se pare un pic deplasat ales ca personaj, dar nu ma pronuntz pana nu vad ... :)

Danny
04-21-2005, 04:03
si eu ziceam la fel..dar am vazut ieri o reclama mai lunguta putin..si l-am vazut pe banica..joaca bine..i se potriveste rolul!

Fast
04-21-2005, 15:03
CIUPANEZU` si GUVIDA :hehe1: :hehe1: :lol2: ce nume le=au pus la astia doi LOL!! cred ca o sa fie caterinca rau!

Uzzijmenarul
04-21-2005, 16:28
mai sunt 2 zile abia astept.clipul din cate am inteles o sa iasa cu 2 zile inainte sau odata cu serialul poate apare chiar azi :bowdown:

uzzi_9mm
04-21-2005, 16:52
probabil clipul va iesi sambata de abia astept sa vad serialu cred ca daca ar juca si baietii de la bug in serial pro tv"u ar avea audienta la serial a 3 televiziuni la un loctataee zicea ceva de genu ca daca pe parcurs l-i se vor oferii niste roluri pe care sa poata sa l-e indeplineasca o sa apara cu siguranta si ei!

mimoza
04-21-2005, 23:10
Conceptul

Serialul este produs si inventat de Andrei Boncea, istorica mina dreapta a lui Adrian Sirbu, care, de citiva ani, a lasat PRO TV-ul pentru pozitia de director general al Studiourilor MediaPro. Intr-un interviu acordat de curind revistei �TV Mania�, Boncea explica �Baieti buni� ca fiind mai mult decit un politist: un film al strazii, cum scrie si pe generic. De fapt, polemica nu are rost, fiindca �Baieti buni� propune un fel de realism negru: �strada� bucuresteana sau o mare parte din ceea ce se petrece in Romania inseamna criminalitate, mafie, droguri, prostituate etc. In acelasi interviu, producatorul sugera o sarada: unele dintre personaje au legatura cu controversatele nume reale din Romania actuala. Cu putina paranoia, Ciupanezu� poate fi identificat cu un alt celebru patron de discoteca, Nicu Gheara.
Marketingul Pro este omniprezent in �Baieti buni� si sare cu citiva centimetri peste cal. Televiziunea care relateaza faptele de arme ale lui Balan si Boboc este PRO TV, prin Oana Maiuga in propriu-i rol, iar in masina lui Rotula se aude, la inceputul primului episod, un monolog al lui Vlad Craioveanu (Pro FM). Putin rautacios s-ar putea spune ca exista un pericol ca actiunea serialului sa nu se mute la un moment dat intr-o paralela �lume Pro�.
Bugetul serialului are cam un zero in plus fata de orice productie asemanatoare de televiziune din Romania. Se filmeaza doua saptamini pe episod, iar pre- si post-productia sint si ele destul de laborioase. Un Calinescu isi gaseste, astfel, pentru a se exprima, premise pe care nu le-a mai avut de multi ani, in toate improvizatiile in care s-a virit si a fost virit de la �Chestiunea Zilei�, versiunea lunga, incoace. Desi in �Baieti buni� exista batai spectaculoase si scene de sex, acestea sint justificate in economia actiunii, iar replicile porcoase si umorul idiot sint utilizate cu zgircenie.

Culisele

Pe genericul proiectului - somptuos fata de ceea ce se indrazneste si se cheltuieste in momentul de fata in televiziune - apare de asta-data doar una dintre multele sigle �Pro�: MediaPro Pictures. Adica firma la care Adrian Sirbu este actionar exclusiv, spre deosebire de MediaPro International (PRO TV), unde celebrul personaj a cedat o mare parte de actiuni. E de meditat ce se va intimpla cu serialul daca Adrian Sirbu va vinde cu totul televiziunea la care este difuzat in momentul de fata. Ca si cu Adrian Sirbu, bineinteles.
Oficial, banii foarte multi s-au investit �ca sa iasa un produs foarte bun, spectatorul roman merita asta�. Jucat in engleza si difuzat pe un canal TV american, �Baieti buni� ar fi o bizarerie. In Romania insa, el se afla la o distanta astronomica de incropelile gen �Trasniti in NATO� sau �La bloc�. Si nu numai. Este vorba de un proiect TV care se ridica cu mult deasupra a 90 la suta din lungmetrajele fara capatii si fara public care s-au facut in ultimii 15 ani. O versiune realista si aparte a Romaniei contemporane, aflata in filiatia �Filantropicii� lui Nae Caranfil, chiar daca in loc de sclipirea dramatica, parfumul intelectual si gravitatea sociala a acesteia ni se propune o istorie senzationala. Daca episoadele urmatoare vor fi la fel de bune - sau de putin proaste - ca primul, �Baieti buni� poate deveni un fenomen. Nu doar TV. Si altfel �Pro�.

Actorii

Despre un clasic mai putin cunoscut, datind de dupa razboi, �Al treilea om� s-a spus ca este filmul lui Orson Welles, desi acesta apare pe ecran doar catre sfirsit. Orson Welles a afirmat la un moment dat ca i se acorda atit credit tocmai pentru ca toata actiunea converge timp de peste o ora catre personajul lui, iar asta creeaza premisele unei aparitii spectaculoase. Cam din acelasi motiv, �Baieti buni� este serialul lui Calinescu. Rolul lui de comisar hirsiit, un pic bolnav, foarte blazat este relativ redus. Probabil ca Dragos Bucur, convingator in 99 la suta din secvente, si un Cabral surprinzator de bun vor aparea mai mult decit el pe ecran. Calinescu are insa toate premisele pentru a-si exercita carisma si acel magnetism al replicii care au facut din el, la un moment dat, singura vedeta de televiziune autentica din Romania. Trecut printr-o proaspata drama familiala (moartea sotiei), actorul arata in primul rind ca e actor si in al doilea rind ca are chef sa joace intr-un rol care-i vine pefect. Este singurul personaj care nu are aproape nici o reactie falsa si reuseste sa nu se poticneasca in replicile slabe sau crimpeiele de actiune incoerenta.
Dincolo de vreo doua secvente in care apare un Razvan Vasilescu impecabil (politist cu rang inalt, seful lui Calinescu), mai este de amintit Stefan Banica. In rolul capului mafiot, Banica e ba foarte bun, ba penibil. Poate ca rutina pe care i-o va da serialul il va face sa scape de eticheta de �cintaret absolvent de IATC� pe care o are astazi. Resurse pare sa aiba.
Nu in ultimul rind, Mihai Calin are ceea ce pare a fi un rol secundar foarte bine executat: barmanul Ben, informator al lui Balan-Cabral.

Sursa: http://www.expres.ro/divertisment/?news_id=184672

RZV
04-21-2005, 23:37
e buna vorba aia aparentele inseala!om trai si om vedea!

sisu_liber
04-21-2005, 23:46
oare il vor pune si pe Pro TV International?

Danny
04-22-2005, 05:08
Condoleante lui Calinescu...nu stiam de moartea sotiei

eu sunt optimist in ceea ce priveste serialul..dar sa il compari pe Ciupanezu cu Nicu Gheara mi se pare o aberatie...

RapMaster
04-22-2005, 08:12
Dupa ce reclama are pe TV, nu are cum sa dea gres

zoso
04-22-2005, 10:31
din evenimentul zilei de azi

http://www.hotnews.ro/articol_20626-Baieti...at-romanesc.htm (http://www.hotnews.ro/articol_20626-Baieti-buni-primul-serial-adevarat-romanesc.htm)

bebecub
04-22-2005, 11:58
Articol Apropo (http://www.apropo.ro/index.php?channelID=267&art=92912)

Vin baieţii buni!

Vin copoii!!! Pe 24 aprilie, dupa saptamani în care am stat ca pe ghimpi de curiozitate, "Baieţi buni", primul serial poliţist romanesc de dupa Revoluţie, intra pe micile ecrane. ApropoTV v-a pregatit un pictorial special în chip de avanpremiera - un fel de "episod pilot" la episodul pilot de la ProTV! Sincer, ceea ce veţi vedea în aceste pagini e ceva nou şi pentru noi: trebuie sa fie prima oara cand un pictorial face dezvaluiri de culise!

Sunteţi gata? Povestea e simpla. Cabral şi Dragoş Bucur (îl ştiţi din "Furia" lui Radu Muntean!) sunt doi poliţişti hotaraţi sa bage dupa gratii toata suflarea mafioţilor din Bucureşti. Sa starpeasca coruupţia, cum zic guvernanţii noştri... Cabral (adica Edi) şi Dragoş (Calin, în serial); unul mare şi-unul mic. Unul bucureştean get-beget, cu educaţia strazii, celalalt rasat şi intelectual. Unul alb ca branza, ca poliţist care apuca sa vada marea între doua arestari şi reparaţiile maşinii, celalalt un mulatru sexy, magnet pentru femei; pe care le cucereşte aproape fara eforturi. Unul baiat bun, nonconformist, cu figura inocenta, puţin impulsiv şi fara cine ştie ce respect pentru regulile stricte, celalalt pragmatic, calculat, partener ideal.

Între cei doi... hm... aici avem o problema, caci fata pe care o vedeţi ţinand în mana un enorm pistol (e un Walther calibrul 9 mm sau ne-am uitat noi prea mult la filme poliţiste?) este fiica personajului lui Florin Calinescu, comisarul din serial. Nu va aşteptaţi sa va spunem de cine se îndragosteşte; ştim despre cine e vorba, da' nu spunem! Ei da, suntem geloşi! Ce bafta au actorii aştia - şi roluri de poliţişti, şi urmariri de maşini, şi pistoale, şi fete frumoase...

Ce vom mai vedea? Ei bine, pe Florin Calinescu, un comisar trecut prin multe, un tip cam singuratic şi tacut, cu unele probleme de familie, mentorul celor doi parteneri. Pe Ştefan Banica jr. la primul lui rol negativ, de şef mafiot bucureştean. Un inamic demn de echipa Edi - Calin; un tip dur, inteligent, abil şi cinic. Ciupanezu' e un tip deştept, cu resurse, care a ales deliberat sa traiasca în lumea crimei organizate.

}ineţi-va bine! Ştiţi cine va mai aparea în serial? Ei bine, nimeni alta decat Oana Maiuga, în rol propriu! De fapt, în rol de reporter al Ştirilor ProTV care vaneaza poliţişti pentru interviul vieţii ei. Uite ca şi ştiriştii au umor.

Aşa începe toata povestea: o arestare spectaculoasa, cu Cabral (adica Edi, trebuie sa ne obişnuim odata şi-odata cu ideea!) care pune mana pe un tip cu figura cam dubioasa, înarmat pana-n dinţi. Ceva nu e deloc în regula cu tipul asta... Ce naiba? Prea aduce a copoi, ştie cum sa se comporte la o arestare, se vede ca e bine antrenat cu pistolul...

În josul pagini, cateva instantanee din film. De la stanga la dreapta: Motor! (cu Ştefan Banica jr.), apoi Comisarul lui Florin Calinescu (bye-bye, comisare Moldovan!), Calin (Dragoş Bucur) şi o fata (fara comentarii).

Interogatoriu la secţie. Edi îl preseaza pe Calin sa spuna ce ştie. Şi uite ca şmecherul asta nu vrea sa vorbeasca şi pace! Bietul Calin a intrat într-o situaţie deloc placuta: e interogat de un copoi cat casa care vrea sa îl trimita la zdup pentru port ilegal de arma. "Pai, de fapt e legal, din moment ce lucrez sub acoperire, deşteptule! M-ai saltat din mijlocul operaţiunii, s-a dus pe apa sambetei munca mea de luni de zile!"

Jos: Igor, un şef mafiot rus interpretat de George Alexandru, Mihai Calin şi, în dreapta, Ciupanezu' în mijlocul unei tranzacţii. Cu ce, nu ştim, pe bune. Dar au sa afle baieţii...

Urmariţi o operaţiune de descindere la domiciliul unui suspect. Edi şi Calin, de-acum o echipa deja sudata, planuiesc o intrare discreta. Ei, discreta, aiurea-n tramvai! E un film de acţiune, ce naiba! Pe poziţii, atenţie la zona din spatele uşii, sa nu fie vreun fraier cu un pistol acolo, aştia sunt cei mai periculoşi... Şi BUM!!!, Edi sparge uşa cu o lovitura de picior!

O echipa de temut: cei doi baieţi buni şi fata (NU V+ SPUNEM DE CINE SE ÎNDR+GOSTEŞTE, nu insistaţi!) pozeaza (medalion) pentru ApropoTV. OK, e un secret cunoscut de toata lumea: titlul filmului trimite la "Bad Boys", filmul ala cu Will Smith, Martin Lawrence şi Tea Leoni. Doamnelor şi domnilor, iata-i pe "Baieţii buni"! Tineri, simpatici, duri şi puşi sa umple puşcariile cu mafioţi. Cu aia care au scapat din explozie, adica. "Ce naiba, Edi, doar ţi-am spus ca cisterna cu benzina furata e în garaj! De ce ai tras? Îi scoteam eu de acolo cu vorba buna, ceva gen Da' nu, tu ai luat-o în serios!"

"N-am facut nimic, sa moara ce-am mai scump! Ba, nu trage, am cinci copii şi mama e bolnava!" Nu prea ţine, nu? OK, ne-am prins ca sunt actori. Dar ce figuri au! Te cam trec fiorii, mai ales cand ştii (v-am spus la început, nu?) ca Edi nu prea glumeşte şi Calin e un tip inventiv... Deci, baieţi, noi ne predam! Toata redacţia! Nu ştiţi un avocat bun, ca ne-au înfundat aştia? Cine ne-o fi pus sa publicam informaţii din culise?

bebecub
04-22-2005, 12:06
Am uitat sa va spun ca pentru a vedea pictorial cumparati numarul de saptamana asta din Apropo TV (numarul iesit luni 17.04.2005)

RZV
04-22-2005, 13:12
Originally posted by RapMaster@Apr 22 2005, 05:12 AM
Dupa ce reclama are pe TV, nu are cum sa dea gres
ca bine zici!

Alex_yo
04-23-2005, 11:15
Cam astept cu o oarecare nerabdare...pare a fi ceva reusit...am vazut videoclipu...Strazile...pe tv sport(???)....si cred ca o sa iasa un serial marfa!!!

Garo
04-23-2005, 13:13
Nu aveai cum sa vezi videoclipul pt k inca nu a iesit.Poate ai vazut vreo reclama....

Alex_yo
04-23-2005, 13:23
era un fel de promo pt film...era toata melodia "Strazile" si arata imagini din serial baietii de la mafia nu apareau....serios....

Garo
04-23-2005, 14:35
Asa o fi.NU TE CONTRAZIC.

uzzi_9mm
04-23-2005, 15:56
mai sunt 29 de ore pana la difuzarea primului episod!!!!!

RapMaster
04-23-2005, 16:04
lol uzzi_9mm.Sa nu iti dai lama cand incepe...
La Cabral am unele indoieli dar in rest cred ca o sa fie misto

Garo
04-24-2005, 08:56
Azi e ziua cea mare fratilor.Am asteptat ziua k pe ziua mea de nastere.

adi_50cent
04-24-2005, 21:30
Mai sunt... 0 minute. Hai ca ma duc sa ma uit.

Danny
04-24-2005, 21:31
sunt reclame...cred ca rupe audienta pro in seara asta...

Terrabyte
04-24-2005, 21:32
de fapt mai sunt 12 minute .... e la si 45 ;)

zoso
04-24-2005, 21:35
mai e nitel, mai e un pic...
facem treaba
videoclipul nu a iesit inca, o sa fie de luni, probabil.

Cris_
04-24-2005, 21:44
Incepeeeee.......incepeeeeeee!!!!!!

Terrabyte
04-24-2005, 21:44
A inceput!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Danny
04-24-2005, 21:45
uraaaa a inceput!!!!!

Terrabyte
04-24-2005, 21:48
Aualeuuuuuu Tataee are prima strofa in generic ... uzzzy caddy amestecate ... Cooll
Episodul 1 - Legea coboara in strada :D

Danny
04-24-2005, 21:53
RapMaster ce ziceai de Cabral ma? :)

zoso
04-24-2005, 22:00
http://www.fanclub.ro/p/dir/fanclub_portal...ma/baieti_buni/ (http://www.fanclub.ro/p/dir/fanclub_portal/galerie/cinema/baieti_buni/)

o galerie de imagini

Danny
04-24-2005, 22:10
mai bunde 1000 de ori decat ma asteptam...se joaca bine...toti actorii sunt buni..Banica e tare..asta e cel mai tare..manca-i-as cicatricea lui! :)

Gyno
04-24-2005, 22:11
TARE!!!

GanGsTa_G|rL
04-24-2005, 22:13
Mey e super marfa..deci cred k o sai corupa pe toti :noroc1:

Danny
04-24-2005, 22:14
Romanis is my country...i`m the king here...bai fraiere .... :)))))))))))
super tare Banica...hai pe bune..nimeni nu se astepta la asa ceva...prea tare filmul

Cris_
04-24-2005, 22:15
Super filmu!!!Calinescu joaca nemaipomenit,Cabral si Banica la fel.O sa faca istorie serialu asta!Vizionare placuta in continuare!

Terrabyte
04-24-2005, 22:31
Shi-a facut aparitzia si Cosmina Pasarin. Tareeeeeeeee serialul. E de colectzie!
Banica joaca extraordinar!

Danny
04-24-2005, 22:42
uite ma ca se poate face si in Romania ceva de calitate....in 15 ani de zile..una din putinele productii care reflecta Romania...de fapt **** mea...ce putine..ca sunt doua...Filnatropica..si asta acum Baieti Buni..oricum cu mult peste asteptarile mele!

Mio
04-24-2005, 22:46
da mha....este la calitate occidentala....

Danny
04-24-2005, 22:56
sunt... baieti... baieti buni!!!!

Gyno
04-24-2005, 22:57
SITE-ul Baieti Buni (http://www.baietibuni.ro)
!!!

Cris_
04-24-2005, 23:02
Eu am pierdut o secventa din film aia dupa a 2-a publicitate,cand se aude pocnetul de pistol,spre Cabral si merge imaginea cu incetinitorul si...reclama.Cand am dat pe pro tv il resuscita pe Calin.Ce s-a intamplat pana acolo?merci

LordCaddy
04-24-2005, 23:03
:D rupeeeeeeeeeeeee!!! Calitatea am observat ca e de cls 1! :noroc1: ce sa mai lungesc.....ai iesit ceva f tare :bowdown:

AndreiC
04-24-2005, 23:04
Gata s-a terminat primu episod. Oricum filmul e foarte reusit,abia astept sa vina si cealalta duminica:). faza de la sfarsit cand i-au furat tot de pe masina pana si usile si capota a fost tare rau....

Danny
04-24-2005, 23:05
hai..ma ce ziceti?

-Eu..sunt Miki
-Ok..si el e Tom...si el e Jerry ...Iesi! :hehe1:

RapMaster
04-24-2005, 23:06
Mah e prea scurta prezentarea actorilor la inceput.Scrie prea repede pe ecran.Io nu apuc sa citesc tot.Alt repros nu am.Nu e nimeni in Romania care poate juca mai bine ca Banica rolul ala.Despre Cabral la fel

Terrabyte
04-24-2005, 23:07
Originally posted by Danny@Apr 24 2005, 10:05 PM
hai..ma ce ziceti?

-Eu..sunt Miki
-Ok..si el e Tom...si el e Jerry ...Iesi! :hehe1:
Cred ca o fost : "Ieshi afara!"

LordCaddy
04-24-2005, 23:08
**** mea....faza de la sfarsit cu masina...au ciordit tot de pe ea....am crezut ca ma ia dracii de ras :lol2: :hehe1:

Terrabyte
04-24-2005, 23:09
Originally posted by RapMaster@Apr 24 2005, 10:06 PM
Mah e prea scurta prezentarea actorilor la inceput.Scrie prea repede pe ecran.Io nu apuc sa citesc tot.Alt repros nu am.Nu e nimeni in Romania care poate juca mai bine ca Banica rolul ala.Despre Cabral la fel
A pus Zoso la dispozitzie linkul asta
Baieti Buni (http://www.fanclub.ro/p/dir/Fanclub_portal/Galerie/Cinema/Baieti_Buni/) ai aici poze din generic.

Cris_
04-24-2005, 23:10
Baieti ziceti-mi si mie ce naiba s-a intamplat in secventa carea am scris-o mai sus ca mor de curiozitate! :)

mimoza
04-24-2005, 23:11
io sper ca l-o pune cineva pe dc++ :(

Terrabyte
04-24-2005, 23:12
Originally posted by Cris_@Apr 24 2005, 10:10 PM
Baieti ziceti-mi si mie ce naiba s-a intamplat in secventa carea am scris-o mai sus ca mor de curiozitate! :)
A venit Calinescu din spate , l-a impuscat pe tipu din piscina ( Rotula park ) , apoi a tras 2 focuri in aer : " L-am somat "

Cris_
04-24-2005, 23:15
LOL !! Super tare faza :D
Merci Terrabyte !

Gyno
04-24-2005, 23:17
Data : 2005-04-22 17:29:31

BUG Mafia, cei care au transformat realitatea cruda a strazii in muzica si apoi intr-o reteta de succes, semneaza melodia de pe genericul filmului strazii. Caddy, Tataee si Uzzy au scris muzica si versurile pentru Strazile, piesa care va putea fi auzita intotdeauna inainte de Baieti buni, serialul care va fi difuzat la Pro Tv incepand din 24 aprilie.
"Strazile, piesa pe care am facut-o pentru Baieti buni, reprezinta o premiera si pentru noi. Ne-a placut foarte mult ideea si am luat-o ca pe o provocare atat pentru ca nu am mai compus niciodata o piesa special pentru o productie TV, cat si pentru ca serialul promoveaza aceeasi imagine pe care am promovat-o si noi an albumele noastre de pana acum", a declarat Caddy.

Colaborarea cu BUG Mafia a venit ca un lucru firesc si pentru producatorii serialului. "Eu cred ca dintre trupele cu care se identifica cel mai mult tineretul din România, BUG Mafia este cea mai buna alegere pentru Baieti buni. Nu numai ca cei de la BUG Mafia au un mesaj puternic despre realitatea strazii, mesaj care se regaseste si in serialul nostru, dar au intr-adevar si un sound aparte.", spune Andrei Boncea, director general MediaPro Pictures si producator al serialului.

SURSA: www.baietibuni.ro

neamtzu
04-24-2005, 23:20
marfa, mi-a placut

RapMaster
04-24-2005, 23:20
Daca ar aparea si unu de la Mafia macar intr-o faza scurta pe viitor ma tatuez cu poze din serial :hehe1: :hehe1: :lol2: :lol2:

Terrabyte
04-24-2005, 23:23
Cred ca citeste cine trebuie in momentul asta ( Tataee Mafia ) Norok;)

kO_kO
04-24-2005, 23:25
la inceput,pana sa vad cum joaca...eram in dubii in ceea ce-l priveste pe Banica...insa omu` chiar mi-a placut...talentat...bravo lui...imaginea filmului mai imi place mult...e de apreciat si coloana sonora... :yammy1:

LordCaddy
04-24-2005, 23:25
Vorba lu RapMaster....Ar fi tare sa apara careva dintre ei...eu as vota pe Tataee...intr-o scena ca si faza cu bmw-urile... :hehe1:

kO_kO
04-24-2005, 23:26
apropo...salut Tataee...

Danny
04-24-2005, 23:27
neamtzule tu ce zici..cum ti s-a parut?

LordCaddy
04-24-2005, 23:32
Noroc Tataee! baga si tu o parere despre serial pe aici.. :noroc1:

adi_50cent
04-24-2005, 23:36
A fost tare de tot, n-am nimic de reprosat... Totusi ma asteptam ca piesa sa fie in varianta completa la inceput.

kO_kO
04-24-2005, 23:37
daca nu ai alte beat-uri de facut...spune-ti parerea despre film Tataee...!!!...cum ti se pare????

BanditaJr
04-24-2005, 23:45
Serialu`...e tare...e ceva nou la noi...parerea mea!Si Banica chiar dak pare a fi un papagal da bine :jmecher1:

Caddillac
04-25-2005, 02:31
Bagatzi si voi un resume al serialului :)

p.s. mi s-a spus ca serialul e belea rau

bebecub
04-25-2005, 12:03
Se pare ca s-a gasit deja cineva care sa inregistreze serialul :) Primul episod a fost deja uploadat pe http://openmind.eu.org

;)

Razvan
04-25-2005, 12:09
Poze s-au ceva trailer de la serial unde pot gasi?.

Gyno
04-25-2005, 12:14
www.BaietiBuni.ro (http://www.baietibuni.ro)

Garo
04-25-2005, 13:00
Serialul e de nota 20.E super misto facut si are de toate.Nu poti sa te plictisesti cand te uiti la el.Acum astept sa iasa maxi-single-ul

Cris_
04-25-2005, 13:17
Cititi aici!Nu toti sunt de acord cu noi...
http://forum.fight.ro/viewtopic.php?t=1575

Gyno
04-25-2005, 13:37
aia sunt fani "numai iubirea" / respectiv PePe ... :)

Garo
04-25-2005, 14:00
Acum nu trebuie sa aplecam urechea la toto ce zic alti.Important e k noua ne-a placut........pe ceilalti dai in ****.Mie mi-a placut mult Banica.Joaca foarte bine si Cabral merge dar mai are de munca.Mie mi-a placut tot serialul.Am si ras mai alews pe sfarsit faza cu masina a fost mortala. :papa2:

bebecub
04-25-2005, 15:53
Eu deja am downloadat primul episod :D Vreau sa le strang pe toate, insa nu m-am hotarat pe ce sa le pun. Parca ar fi mai misto sa am un cd cu fiecare episod decat un dvd cu sapte...inca nu m-am decis :D

RDM
04-25-2005, 17:00
Unde ***** joaca Banica bine? Lui ii sta bine in roluri de licean cu fata aia de pustan..acolo prinde cand ascunde trandafiri in banca si astea..nu in rol de cap de Mafie... trebuia unu mai grav..mai cu fata de suparat.. sau unu ca Robert de Niro..care e super ***** in rol de mafiot.. dar Banica mi se pare cea mai neinspirata alegere..parerea mea.

kO_kO
04-25-2005, 17:05
yo sunt de parere ca Banica joaca bine...e talentat...k nu e cel mai potrivit pentru rolu care il joaca e alta treaba...to zic ca cel mai bine interpreta rolul lui...un mafiot...poate Uzzi... :papa2:

acum fiecare cu gusturile lui...

Garo
04-25-2005, 17:10
Mie asa mi s-a parut.Cand Banica a jucat in liceenii avea vreo 18 -20 de ani(cred).De atunci a trecut mult timp.Multi au zis k Banica a jucat cel mai bine si a fost cel mai comic.

neamtzu
04-25-2005, 17:29
banica in rolul lui ciupanezu mi se pare o idee buna, el de asemenea joaca foarte bine. in unele faze, nu doar ca personajul interpretat de el e inspirat dupa caracterul tony montana, ci chiar seamana cu acesta :)

oricum, e marfa, imi place. de obicei la orice serial de gen, primele episoade sunt mai slabute, si mi se pare normal. o sa vedem in timp ce succes o sa aibe serialul, si mai important, cat o sa dureze.

mymozyk_0910
04-25-2005, 17:54
filmul e super tare. marfa rau. fiecare isi joaca rolul ca lumea mai ales banica. e tare dar....... sonorizarea e de kkt exact ca in filmele vechi. si ce m-a impresionat mult sunt efectele cand a aparut BMW ala gri super tare. altceva..... nimic. e marfa serialul..... sa vedem mai incolo

Garo
04-25-2005, 19:44
Originally posted by mymozyk_0910@Apr 25 2005, 04:54 PM
sonorizarea e de kkt exact ca in filmele vechi.
Asta am observat si eu.A trebuit sa dau televizorul la maxim sa inteleg ceva.Se auzea foarte incet.Poate o sa-si dea seama si o sa repare cumva. :confused2:

Mamafaka
04-25-2005, 19:45
Mie mi s-a parut superficial si stereotipic.
Este doar parerea mea...
Sper ca urmatoarele episoade vor fi mai bune.

Cris_
04-25-2005, 20:41
Chestia cu sonorizare...true....true

Garo
04-25-2005, 20:43
Lasa k sunt la inceput.Cine stie poate pe viitor...........

Uzzijmenarul
04-25-2005, 21:53
tare de tot serialul,mi-a placut.da singura problema sonorizarea nu prea se intelege.

Fast
04-25-2005, 22:18
prea tare prea tare frate.o sa rupa toata concurenta.pakat k nu au continuat scena aia cu Pasarin.incepuse bine si promite Cosmina :D

Gabi
04-26-2005, 21:03
eh, poate vor scoate un DVD cu primul sezon ceva "Uncut" :)) si vedem si scena aia cu Cosmina prelungita :))))

oricum, au facut ceva marfa, Boboc ala e teroare frate mi se pare un actor f. bun, ca si Banica....bine realizat.

noroc

kO_kO
04-27-2005, 00:24
imaginea...e asa stearsa datorita faptului ca e film politist...mai fug aia...se impusca...locuri intunecate unde se intalnesc golanii...sunetul nu se aude bine...tot din cauza lor(a producatorilor)...eu asa cred...adica oameni vor sa te introduca in atmosfera aia periculoasa...NU E FILM PORNO UNDE DECORUL E ROZ....SI SE AUD TOATE VORBELE CURVELOR...

9mm
04-27-2005, 01:20
Tare primu' episod ... dovada ca se poate face ceva si in romania ... in afara de "La Bloc" si "Numai Iubirea" ...

unicorn
04-27-2005, 01:36
:jamaica1: ba acesta cacaia zdreanta daca noua celor de pe forumul fight.ro nu ne place serialul asta de cacao ???Noi suntem mardoi got'it?
Care vrei ma un car de pumni in gura?Da ne place PePe and what?ai problem daca *** tot ce prind baiat de baiat sa fie?
Bita nu fi oita,got'it?

sisu_liber
04-27-2005, 01:51
si daca o *** eu pe mata pana ii iasa pistrui pe *** ce zici
sa dea Dumnezeu sa itzi intre in *** o **** atat de mare cat capu lu pepE

neamtzu
04-27-2005, 01:55
Pana sa ajungeti la pumni in gura si alte perversiuni, v-as sfatui sa nu mai postati offtopic.

lluchiano
04-27-2005, 03:25
Ba e o treaba interesanta....un pas inainte,asta inseamna progres,deci....e un lucru bun !

Alex_yo
04-29-2005, 12:22
Originally posted by unicorn@Apr 27 2005, 12:36 AM
:jamaica1: ba acesta cacaia zdreanta daca noua celor de pe forumul fight.ro nu ne place serialul asta de cacao ???Noi suntem mardoi got'it?
Care vrei ma un car de pumni in gura?Da ne place PePe and what?ai problem daca *** tot ce prind baiat de baiat sa fie?
Bita nu fi oita,got'it?
cumva esti un mic poponar care are ceva impotriva serialelor reusite...?Ce p..a de parere idioata...serialu' rupe ...da' tu probabil esti ocupat cu suptu' p..ii lu pEPE...il cunosti pe Domnu' Capu' Pulii?....ce intrebare idioata...il stii de mult!!!

Baietii Buni 10+

adi_50cent
04-29-2005, 14:33
Cum se poate sa critice cineva serialul? E primul de acest gen in Romania. Mult peste asteptari...

parazitu1983
04-29-2005, 15:08
primu episod .. asa si asa .. sa vedem ce urmeaza !

sch_7
04-29-2005, 15:47
nu pot sa zic ca m-a dat pe spate.... se vede ca s-au bagat multi bani, se vede si efortul lor depus ca sa iasa o treaba buna... dar parca ii lipseste acel ceva, nu stiu cum sa zic, scenele sunt prea "telegrafice", raman la parerea ca mai trebuiesc dezvoltate.
si la sunet mai trebuie lucrat (parerea mea), nu se intelege totul asa de clar cum ar trebui.
Una peste alta cred ca e ok, asteptam sa vedem si alte episoade :)

mimoza
04-29-2005, 20:14
am vazut si io primul episod. e tare rau. mi-a placut la inceput cum face boboc misto de balan. sau faza "o cafea neagra pentru domnu balan" :) cel mai mult imi place si boboc. joaca bine dar arata si mai bine. :)

spargatorul
04-29-2005, 23:56
am auzit despre acest serial ca episoadele nu vor avea legatura intre ele?stie cineva?
mie mi-a placut mult de tot si sunt fericit ca pot romanii sa faca asemenea filme. in primul episod au fost si faze la care m-am ***** pe mine de ras.bravo lor
sper sa nu pierd nici un episod

adi_50cent
04-30-2005, 00:06
Pai ar fi cam greu sa aiba toate legatura intre ele. De obicei serialele de acest gen au episoade separate.

Mos Craciun_
04-30-2005, 17:17
..inainte cu vreo o saptamana pe toate posturile.. mai ales pe PRO TV numai reclame cu "Baietii Buni" erau... mai ales ca a prins atata success piesa "Strazile" si inca nici nu a fost scoasa... Mario (M&G) are niste versuri in piesa super tari.. dau amploare filmului...

Mos Craciun_
04-30-2005, 17:18
Si am uitat sa zic ca nu am vazut serialul.. ca nu eram peacasa.. :(

R.RimmeR
04-30-2005, 17:29
Fi atent, hai ca tzi`l povestesc yo ... A fost tare.

In episodu` 2 ishi ia ala mashina, shi mai nashpa ca dacia aia bubuita...mi`a placut la nebunie faza cu conetina shi cu mashina facuta "curat" ... vorba aia "au lucrat curat"

R.RimmeR
04-30-2005, 17:30
Era vorba despre colentina, evident.

Mos Craciun_
04-30-2005, 17:31
Ma tot mir si eu de unde au aia atatia bani de benzina la masini ? ;)

'''''''''

Atata am vrut sa vad filmul.. toata ziua am stat sa vina seara sa il vad si cand a venit si seara aia.. a trebuit sa ma duc deacasa... m-o dat mami afara din casa ca nu i-am platit chiria la timp...

R.RimmeR
04-30-2005, 17:46
Nu, lasand laoparte gluma, serialul chiar a fost tare, cred ca s`au investit bani frumoshi il el... shi actorii sunt chiar de calibru, unii, restul, ashtept sa le vad evolutzia

sch_7
04-30-2005, 20:28
Originally posted by Mos Craciun_@Apr 30 2005, 04:17 PM
..inainte cu vreo o saptamana pe toate posturile.. mai ales pe PRO TV numai reclame cu "Baietii Buni" erau... mai ales ca a prins atata success piesa "Strazile" si inca nici nu a fost scoasa... Mario (M&G) are niste versuri in piesa super tari.. dau amploare filmului...
le-ai cam incurcat frate... Mario nu face parte din M&G :tztz: Mari este cel de la M&G :D

Hightop
04-30-2005, 22:23
io cred ca e cel mai tare film facut pana la ora actuala in Romania... actorii sunt bine alesi , chiar daca noi suntem obijnuiti cu ei in alte ipostaze decat cele din film ... e un pas inainte pentru cinematografia romaneasca

sisu_liber
05-02-2005, 15:49
cum a fost al doilea episod?

RapMaster
05-02-2005, 15:52
A fost marfa, parca putin mai bun primul, dar nu ma plang.L-am si downloadat deja

uzzi_9mm
05-02-2005, 17:20
al doilea episod a fost ceva mai promitator il astept pe urmatoru nosol ca nu se petrece actiunea mai mult pe strada!

LordCaddy
05-02-2005, 17:23
Cum zice si RapMaster mai sus...primul episod a fost ceva mai tare... :blink:

sch_7
05-02-2005, 19:41
ciudat... mie unu mi-a placut mai mult al doilea episod, acest al doilea episod a avut cadrele mult mai bine realizate decat primu', si parca si sunteul a fost mai clar (se intelegea mai bine)
din punct de vedere al actiunii va dau dreptate, primu a fost mai misto... asteptam si urmatoarele episoade :D

sch_7
05-02-2005, 19:43
Originally posted by RapMaster@May 2 2005, 02:52 PM
A fost marfa, parca putin mai bun primul, dar nu ma plang.L-am si downloadat deja
de unde downloadezi episoadele ? si ce calitate au ?
mersi

DJ_Snake
05-02-2005, 19:46
Ce pot sa spun o fost tare si al-II-lea episod. :felicitari:

adi_50cent
05-02-2005, 20:51
Al doilea a fost cam la fel de interesant ca primul. Nu inteleg de ce trebuie sa tot vin ala si sa zica "Da-i afara pe Boboc si Balan" cand ei nu au facut nimic.

RZV
05-02-2005, 22:14
e msito realizat serialul,dar nu-mi place ca e prezentat evaziv,asa ca si cum am fi stiut ce se intampla inainte...cred ca daca nu era promovat asa de asiduu si cu detalii in toata mass-media,ar fi fost inteles cu greu de multi

Danny
05-03-2005, 02:04
mi-a placut al 2lea episod mai mult decat primul..ca de obicei Banica a fost tare ,,"termina-te singura!" :)) oricum am remarcat efectul baieti buni printre prieteni..la ora 9 jumate am intrat toti in casa sa vedem serialul...deci e un semn bun..e pe drumul cel bun serialul! :)

unicorn
05-04-2005, 00:04
:jamaica1: BB sucks!
Boy a-ti vazut voi gabor negru in Romania?aa?Cabral merita ceva pe la c.r my opinion.Calinescu un libidinos.Banica un fatalau.Bucur is a PAPITOI.
o TELENOVELA unde vezi ceva masculi hispano e mai cool, boy!Ce ziceti de un tractorist mustacios si transpirat?e marfa e cool e fight.ro and we are not afraid.got'it?
masculul feroce

sisu_liber
05-04-2005, 00:34
ba strumfule...ce trebuie sa existe gabor negru ca sa poata juca in serial sau??ala ii un actor si prezentator tu ce **** mea esti??si daca nutzi place cum joaca ceilaltzi aia ii parerea ta....auzii Telenovela,cu ce vii tu aici pe forum...cu asta doar ai reusit sa te injure uni de fiecare data cand itzi vede nick-ul
....ce sa faci,e un topic liber, fiecare are dreptul sa-si dea cu parerea asa ca.. PEACE

kO_kO
05-04-2005, 00:42
Originally posted by unicorn@May 3 2005, 11:04 PM
:jamaica1: BB sucks!
Boy a-ti vazut voi gabor negru in Romania?aa?Cabral merita ceva pe la c.r my opinion.Calinescu un libidinos.Banica un fatalau.Bucur is a PAPITOI.
o TELENOVELA unde vezi ceva masculi hispano e mai cool, boy!Ce ziceti de un tractorist mustacios si transpirat?e marfa e cool e fight.ro and we are not afraid.got'it?
masculul feroce
tot ce ai scris aici TE trage in jos...vad ca esti unu din aia care critica cam tot...mi-as dori tare mult sa te cunosc...sunt sigur ca realitatea e alta in ceea ce te priveste...iar cei care iti sunt tie antipatici din Baieti Buni...yo zic ca merita aplauze...nu e nu stiu ce minunatie de film...da e un inceput...si daca gandesti optimist...inceputurile mereu sunt promitatoare!

Caddillac
05-04-2005, 04:43
Tare de tot serialul!!!

Mitza-13
05-04-2005, 13:44
Baietii, serialul e tare de tot!!! Nu m-am asteptat la asha ceva din partea filmului romanesc si din partea celor care se ocupa de filmul romanesc!!!pana acum eram de accord cu Chelloo cand spunea:"N-am bani de dat actorilor care n-au loc in platou nici la cea mai obscura filmare", dar serialul se dovedeste a fi unul bun si chiar merita urmarit.eu am vazut cele 2 episoade si mi-au placut. ;)

Cris_
05-04-2005, 15:09
Unicorn....ma dezamagesti!Stiu ca poti mai mult...nu-i nevoie sa te "imbraci" intr-un baiat de cartier ca sa-ti spui punctul de vedere!

Flash
05-04-2005, 18:32
ba RapMaster de unde il pot copia si yoo.? :papa2:

Septican
05-04-2005, 23:49
ba am vazut primu episod :D.....

cam prea funny cateodata ..... in rest misto.... 9/10....

cate episoade o sa fie?

R.RimmeR
05-07-2005, 13:10
cate sa fie prietene ... or sa fie multe, cica vor sa`i intreaca p`aia de la "Tanar shi nelinishtit" ...

Iustin
05-08-2005, 22:39
sf. ep. 3 pareri....

mi s-a parut mai slab in comparatie cu celelalte dar golfu ala m-a dat pe spate !!!

sch_7
05-08-2005, 22:44
ma ce sa zic ?.... intradevar mai slabutz decat primele doua
m-a enervat ca s-a terminat in plina actiune si tre sa asteptam inca o saptamana ca sa vedem ce se mai intampla...

sch_7
05-08-2005, 22:46
aaa... tare golfu', sunt curios daca isi mai permit acum sa se mai rastoarne cu el, sau macar sa-l zgarie putin :D

Garo
05-08-2005, 22:50
A fost mai slabut decat celalalte dar asta e.Tare golfu.........

Septican
05-08-2005, 23:34
sa n-o dea in telenovea cu filmu...
astept sa apara ep 3 si pe torrent...

RapMaster
05-08-2005, 23:46
Nu l-am vazut azi da' o sa il scot de pe net sa imi dau si yo cu parerea

Fast
05-09-2005, 17:03
io nu l=am vazut.povestiti si voi pe scurt ce au mai facut aia.vad mai multe pareri nu foarte bune de pisodu`asta.pan` la urma s=a dezbracat Cosmina?asta ma intereseaza :D

Cris_
05-09-2005, 17:04
nici eu nu l-am vazut
cand apare pe net da-ti-mi un semn ca vreau sa-l downloadez

DJ_NILS2005
05-09-2005, 18:49
E SUPER MARFA FRATE!! E CEL MAI TARE FILM ROMANESC !! SI AU ALES SI O COLOANA SONORA POTRIVITA . B.U.G MAFIA PANA LA MOARTE .

Danny
05-09-2005, 19:47
ce dracu ma..asa multi suntem astia de nu l-am vazut? :) o sa il trag si eu d p net sa vad ce si cum! ;)

Cris_
05-09-2005, 20:35
Care era adresa de unde putem sa downloadam ep 3 ?

KaDaFI
05-10-2005, 09:02
Este pe bt.mafiotzii.ro creat un torrent.Da iti trebe programu ala de share
Bittorrent. Oricum dai acolo "Ajutor" si te indruma aia :D

P.S. merge greu insa....cca 7-8k/sec cel mai bine si iti ia cam o zi sa-l dai jos

RapMaster
05-10-2005, 09:57
Nu stiu de ce la toti va merge naspa de e torente.Mie mi se scot astea cel mai bine.60-70 de kilo mai ales de pe mafiotzii

jacks
05-10-2005, 10:05
A iesit bomba rau serialul asta!! Cine s-ar fi asteptat sa iasa asa bine un serial romanesc??
Da' a iesit asa bine ca e melodia "Strazile" fondu' muzical! :D

KaDaFI
05-10-2005, 10:43
Originally posted by RapMaster@May 10 2005, 08:57 AM
Nu stiu de ce la toti va merge naspa de e torente.Mie mi se scot astea cel mai bine.60-70 de kilo mai ales de pe mafiotzii
Pai nu stiu de ce! AI facut ceva setari speciale?
Ca la mine n-o trcut veci de 8,5 kb/sec! Poate ptr faptu ca esti din bucuresti!
SI acolo dau share multi la fisier!

RapMaster
05-10-2005, 12:58
N-am facut nici o setare.Dracu stie...cum e norocu.
Eu am luat baieti buni serialul 3 de pe mafiotzii si nu se sincronizeaza sunetul cu imaginea, bag ****.Stiu cineva alt site de unde pot lua alt torent sau voi de unde l-ati luat si cum va merge?

RZV
05-10-2005, 13:42
Originally posted by Slow@May 9 2005, 02:03 PM
io nu l=am vazut.povestiti si voi pe scurt ce au mai facut aia.vad mai multe pareri nu foarte bune de pisodu`asta.pan` la urma s=a dezbracat Cosmina?asta ma intereseaza :D
bah parca sunteti labe triste...nu s-a dezbracat..........oricum episodul se va continua si data viitoare,ca nu s-a terminat actiunea lui......oricum e cu lupte ilegale si chestii d-astea..misto

R.RimmeR
05-10-2005, 22:19
In episodul urmator....Balan se infiltreaza in retzeaua aia de luptatori, ca vrea sa puna mana pe Bila...ce`am vazut in reclama...Boboc vrea sa dea de urma celuilalt ... tare nu ? :P

Iustin
05-10-2005, 22:57
Nush parca cabral ala e peste tot ... nu-l prea agreez :fuckinangry: !!!!

RapMaster
05-13-2005, 08:06
Am vazut ieri si eu episodul 3.A fost misto si Golful beton.Serialul e un succes, parerea mea..

KaDaFI
05-13-2005, 09:01
DA...Mah...e destul de reusit....Totusi nu se compara calitatea filmarii,(nu zic nimik de scenariu), deci nu se compara calitatea filmarii cu serialele de dincolo.
Suntem inca deficitari ..... lumini,sunet prostii de astea

Golfu E Mishto! :D

RapMaster
05-13-2005, 11:01
Romania nu e dincolo...e Romania.Desi, zic eu, avem sculele necesare si profesionisti, nu inteleg de ce nu merge treaba chiar mai bine.totusi felicitari la aia implicati in serialul asta.

Fast
05-13-2005, 11:58
Originally posted by scoooby+May 10 2005, 12:42 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(scoooby &#064; May 10 2005, 12:42 PM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-Slow@May 9 2005, 02:03 PM
io nu l=am vazut.povestiti si voi pe scurt ce au mai facut aia.vad mai multe pareri nu foarte bune de pisodu`asta.pan` la urma s=a dezbracat Cosmina?asta ma intereseaza* :D
bah parca sunteti labe triste...nu s-a dezbracat..........oricum episodul se va continua si data viitoare,ca nu s-a terminat actiunea lui......oricum e cu lupte ilegale si chestii d-astea..misto

49099
[/b][/quote]
**** meaa frate.poate eshti tu la laba trista eu am ce sa ***.era o gluma da ai luat=o direkt aiurea.sau poate tu ashteptai sa se dezbrace cabral sa ai nishte bucurii.
mie nu=mi place asha mult k la inceput.au facut mare tamtam da` mai au mult pana sa le iasa ce au vrut ei.oricum vad k toate televiziunile vor sa scoata filme noi,asta e bine concurentza e buna sa avem mai multe filme romaneshti.

RZV
05-13-2005, 12:14
Originally posted by Slow+May 13 2005, 08:58 AM--><div class='quotetop'>QUOTE(Slow &#064; May 13 2005, 08:58 AM)</div><div class='quotemain'>
Originally posted by scoooby@May 10 2005, 12:42 PM
<!--QuoteBegin-Slow@May 9 2005, 02:03 PM
io nu l=am vazut.povestiti si voi pe scurt ce au mai facut aia.vad mai multe pareri nu foarte bune de pisodu`asta.pan` la urma s=a dezbracat Cosmina?asta ma intereseaza* :D

49099

**** meaa frate.poate eshti tu la laba trista eu am ce sa ***.era o gluma da ai luat=o direkt aiurea.sau poate tu ashteptai sa se dezbrace cabral sa ai nishte bucurii.
mie nu=mi place asha mult k la inceput.au facut mare tamtam da` mai au mult pana sa le iasa ce au vrut ei.oricum vad k toate televiziunile vor sa scoata filme noi,asta e bine concurentza e buna sa avem mai multe filme romaneshti.

49615
[/b][/quote]

yo am luat-o ca pe o gluma....vad ca tu nu ai luat-o ca pe o gluma,ca te-ai atacat....si rau ,nu gluma...si n-avea grija tu,ca si eu ce sa ard,nu ma plang...BAFTA

R.RimmeR
05-14-2005, 13:55
Am intzeles ca serialul se ba "muta" la ora 22 30 ... pentru nerabdatori...

Baietii se implica separat in investigatie. Sub numele Bezna, Edi se infiltreaza in reteaua de lupte ca noul om al lui Gino; Calin incearca sa dea de urma lui Bila prin intermediul intructorului de balet. Reusesc sa afle unde se tin luptele si Calin asista in calitate de "noua iubita" a lui Bila la meciul dintre Edi si cel care il omorase pe Alin. Reuseste sa il anunte pe Marcu, insa este nevoit sa intervina si sa intrerupa lupta cand vede ca Edi nu se mai poate tine pe picioare in ring. Creeaza o ambuscada si pana la sosirea politiei la locul luptelor toata lumea reuseste sa dispara.
Analizele de laborator arata ca motivul pentru care Edi s-a prabusit este un drog plasat in proteza dentara pe care acesta a purtat-o in timpul luptei.

Iustin
05-14-2005, 14:01
cred ca in serialul asta o sa-l vdm numai pe cabral boxand &#33;&#33;&#33; Si in general fazele astea cu batai arata de tot kktul pe sticla &#33;&#33;&#33;

R.RimmeR
05-14-2005, 14:08
mie mi s`a parut ca au "dat" bine pe sticla fazele cu bataie shi d`alea ...

Iustin
05-14-2005, 14:20
nush ma parca nu au rapiditate fazele ... cand da cu pumnul ala se arunca 3 m in spate si zici ca nici nu l-a atins

Danny
05-15-2005, 23:06
Tare rau episodul asta...ce tare e Bila ala..homo sapiens..ce mozol i-a dat lui Calin! :hehe1:

Iustin
05-15-2005, 23:10
sfarsitul ep. 4

cel mai tare de pana acuma ... mi-am ros toate unghiile !!! In **** mea ... a avut de toate serialul asta ... batai, *****, impuscaturi, actiune ... Nota 10 din partea mea ... Bravo

Danny
05-15-2005, 23:23
Poti sa spui rugaciuni.. :) smecher frate...am pierdut primele 10 minute ca ma uitam la Kingdom of Heaven...noroc ca am citit statusul unui tovaras "Ma uit la Baieti Buni",oricum episodul asta a fost tare de tot...a fost tare ma Banica iar..."simti? m-am bashit!" :)))))

Iustin
05-16-2005, 20:34
mi s-a parut de prost gust faza cu basina ...

LordCaddy
05-16-2005, 21:22
Episodul 4 a fost rupere....am crezut ca pic din pat de ras..la faza cand ia dat un mozol Bila ala la Boboc:lol:

RapMaster
05-16-2005, 22:59
Nu l-am vazut.E pe download la mine non stop si o sa il vad in seara asta sau maine.

unicorn
05-18-2005, 00:18
:jamaica1: abababa
Logica e buna din perspectiva unui insider. Din perspectiva cuiva caruia, cand i s-a stricat televizorul, a refuzat sa-l mai repare sau sa ia altul (eu), filmul poate sa fie oricat de bun sau de prost. Gandindu-ma totusi ca s-a spus aici ceva interesant - e o reteta ras-uzitata, ras-fumata, ras-re-incalzita, dar care merge de minune, chestiunea principala e cam asa - daca reteta tot iese, de ce doamne sfinte au facut-o si cu actori (well, kinda) care se joaca numai pe ei insisi in propriul rol. Stiu ca teoria lui merge si asa e suverana la noi, si ca 0,1 puncte de audienta in plus e o cota imponderabila, dar chiar e cazul la un tort mediocru sa se puna confetti pe post de bombonele? Apare unu care nu mesteca asa grabit si i se pungeste gura, dreq.

Danny
05-18-2005, 02:40
mai du-te in mortii ma-tii bah unicorn...asa pe romaneste...esti un cretin!

xBaSs
05-18-2005, 02:51
danny lol :lol:

eu am vazut ep1 shi 4 mi sau parut mistho

Hightop
05-20-2005, 14:57
e marfa filmu, dar primu epiod mi s-a parut cel mai tare pana acum

RapMaster
05-20-2005, 15:16
Toate mi-au placut...toate...

Garo
05-22-2005, 22:16
Ma asteptam sa bage videoclipul la inceput dar muistii de la ProTv........

Terrabyte
05-22-2005, 22:36
Eeeee incepe sa semene cu ceva d'afara:) Grand Theft Auto. BMW...am vazut cumva pe acolo un Porche Argintiu? Ce parere avetzi de blonda?

Iustin
05-22-2005, 22:42
hmmm ... frumos !!! Dar blonda aia e penala rau de tot ... haina aia de blana era cu 3 numere mai mare !!!

Terrabyte
05-22-2005, 23:25
:))))))))))))))))) ha ha ha ha ha
P.S. Ai ceva cu blondele ?
Misto totushi Ciupanezu si "porcu" de Igor la acceashi masa la disctuzii. Nice

LordCaddy
05-22-2005, 23:31
Chiar ca a fost rupere episodu 5 :cool: mai ales faza de la sfarsit cu Ciupanezu si Igor la o masa...:rolleyes:

Iustin
05-22-2005, 23:31
nu e ma ... da blonda aia chiar era nashpa !!! Sa revenim la serial ... mi s-a parut cel mai comic dintre toate ... "baieti aveti grija sa nu faceti cearcane... in maini" sau faza cu fotbalul intre ciupanezu si igor :hehe1:

KaDaFI
05-26-2005, 14:33
Serialu e fain, scenariu ok, montaju scartaie mai ales la batai cand se vede clar ca nu se lovesc, Actorii sunt de *****, din felu cum isi spun replicile se vede ca nu-s profesionisti.E loc de mai bine! Sa speram ca evolueaza, si se ajunge la ceva excelent!

RapMaster
05-26-2005, 21:45
Eu nu am vazut episodul 4.Si inca nu l-am downl ca nu prea am stat pe acasa.O sa il vad oricum inainte de 5 ca **** mea...se leaga intre ele

sch_7
05-29-2005, 23:21
a fost misto episodu din seara asta... parerea mea e ca a fost cel mai bun

:lol: tare faza de la sf. cu politistu' ala de la circulatie.... sa traitzi domn' inspector !!! :lol:

Bugy_man2005
05-30-2005, 11:45
actiune e interesanta da-i facut ca ****, pe langa asta l-o mai bagat si pe *****u' ala de Calinescu cu prune-n gura. Din cauza lui tre sa dau tv-ul tare sa-nteleg ce zice.Despre Ciupanezu ce sa zic, imi place.

Gyno
05-30-2005, 14:49
strazile,bug mafia

Gyno
05-30-2005, 16:10
Mie mi-a placut cel mai mult episodu 6,au fost in Ugly club,era Mafia strazile rmx acolo la maxim :) era si un anume RELU,mare dealer in bucuresti.. o fii ala care era shmecher?de ne povestea shobby? :confused:

sisu_liber
05-30-2005, 16:55
eu am doar episodul 2 si 5.....pe mafiotzii.tk nu am mai gasit si celelalte.........de unde mai pot sa le iau ca torrent??

KaDaFI
05-30-2005, 18:04
cum nu sunt! sunt toate episoadele pe bt.mafiotzii.ro! ca torrent

sisu_liber
05-30-2005, 18:27
ai dreptate......acuma vad ca o pus acolo jos si episoadele.....

Garo
05-30-2005, 18:28
Eu am toate episodele luate de pe dc.A fost bun serialul de aseara.Eu v-am zis ca ala nu era Uzzi.

Iustin
05-30-2005, 19:37
acum il i-au si yo de pe dc ... aseara m-am trezit si yo pe la 12 sa ma uit la baieti buni ... dar abea dupa o juma de ora de asteptat mi-am dat seama ca se terminase de vreo 2 ore !!! Ce face calculatorul asta din om ...

Hightop
05-30-2005, 21:54
episodu 6 mi s-a parut cel mai tare episod de pana acum

RapMaster
05-30-2005, 23:43
Eu am vazut azi episodul 5.La 6 ma uiot zilele urmatoare.Asta 5u a fost foarte bine gandit,cu complicatii si chestii misto...

EMO
05-31-2005, 00:00
l-am vazut si eu pe 6 acu.... misto .... numai ca toata actiunea e in intuneric... n-au bani de electricitate...vad ca au schimbat si genericu de la inceput.... intra alte personaje...

RZV
05-31-2005, 08:18
misto...discoteca hip-hop....si in ferentari,patria manelelor...mi-a placut de unu dintre tovarasii lui relu,era ala din reclama hanu' ars,cu tatuaju!ce fata de bidon turtit avea ala!@

mreana
06-01-2005, 01:35
bah.........da' buna p***a aia de care s-a indragostit Boboc...Corina...buna-n draci

Hightop
06-01-2005, 12:35
ma da voi nu va uitati pe protv cand e filmu ? trageti dupa net fiecare episod ?

KaDaFI
06-01-2005, 13:16
IO unu ase fac,ptr ca si deoarece atunci am ceva mai bun de facut...si altfel ma enerveaza reclamele pulli....mai bine ma uit cu 0 zi doua intarziere...da e liniste si pace...si nu prind nici o relcama

sisu_liber
06-01-2005, 15:15
gata.....in sfarsit am si eu cele 6 episoade......mai ramane sa ma uit sambata la ele

mreana
06-02-2005, 22:49
pai yo le trag de pe net ca stau in camin si n-am televizor:(((((

Andrei
06-02-2005, 23:02
ma da voi nu va uitati pe protv cand e filmu ? trageti dupa net fiecare episod ?
buna intrebare :)
pm.. daca va place serialu uitativa in pm la el cand ruleaza la tv (cine are posibilitate) ca pm .. munca lor se duce pe ****.. cred ca scopu lor e sa aiba audienta nu sa fie in top la downloaduri

Iustin
06-02-2005, 23:26
... abea acum 1 ora l-am vz si yo ... frumos dar nu este cel mai bun ... raman la parerea ca tot ep 4 este mai tare !!!

mimoza
06-03-2005, 00:08
acum am vazut si io ep 6. penala faza cu aia doi in discoteca. "o apa minerala" :)

BAD BOY '87
06-03-2005, 14:15
Sper k va-tzi convins k nu pe Uzzi il arestau la metrou...

RZV
06-03-2005, 15:03
bah.........da' buna p***a aia de care s-a indragostit Boboc...Corina...buna-n draci

a aparut si-n playboy!buna rau e tot!~

RDM
06-03-2005, 15:06

Cred ca era 2Pac... ce **** mea treaba are Uzzi cu ala?

Gyno
06-04-2005, 10:50
Liderul trupei Queens a debutat in "Baieti buni" Dan Tomescu, liderul trupei de transsexuali Queens, a jucat rolul unui coregraf in serialul "Baieti buni" de la PRO TV. Dupa acest moment, Dan Tomescu are doua mari dorinte: sa obtina rolul "Zaza Napoli" din "Colivia nebunelor", ce s-a jucat 20 de ani la Paris cu casa inchisa si sa realizeze un film in care sa transpuna viata lui Ioan Luchian Mihalea. in acest sens, Tomescu se afla in cautarea unui regizor care sa accepte provocarea cu pricina. Pana atunci, liderul trupei Queens isi ocupa cea mai mare parte din timp cu concertele, ultimul avand loc in Spania.

sursa: libertatea.rio

BAD BOY '87
06-04-2005, 13:33
În prealabil postat de BAD BOY '87

Cred ca era 2Pac... ce **** mea treaba are Uzzi cu ala?

Pe un alt thread a zis cineva k Uzzi era cel arestat la metrou. Nu am mai gasit thread-ul respectiv shi am zis sa il bag la serial :D

EMO
06-05-2005, 17:46
ba voi credeti ca caragea e pe mana cu ciupanezu? eu da

RapMaster
06-05-2005, 18:58
Sa-mi bag **** si eu m-am gandit la asta.Oricum...cand o sa fie arestat sau omorat Ciupanezu eu sparg TVu

EMO
06-05-2005, 19:12
de ce? lol

Terrabyte
06-05-2005, 22:43
Baietzi Buni s01ep07 - Operatziuni secrete - <Sunt ortodox,nu fac afaceri cu poponari>

Terrabyte
06-05-2005, 22:48
Sa-mi bag **** si eu m-am gandit la asta.Oricum...cand o sa fie arestat sau omorat Ciupanezu eu sparg TVu

Chiar acu il interogheaza pe Ciupanez. Bafta cu TV-ul :d

EMO
06-05-2005, 23:02
de abia astept sa vad si eu ep 7... sper sa il posteze aia de pe bt.maf cat mai repede...

Garo
06-11-2005, 23:39
Episodul de Duminica asta va fi ultimul din sezonul asta.Deci se va lua o pauza.Mi se pare ca a tinut cam putin.Doar 8 episoase..........

EMO
06-11-2005, 23:54
da? nu se da si vara?

Iustin
06-12-2005, 00:06
sa-mi bag **** ... cand intra astia de la protv in vacanta... pai intra frate .... de la primul pana la ultimul !!! Si toata vara ne uitam la episoadele La bloc din 1900 toamna !!! Proteveu pizdii !!!

ML42
06-12-2005, 03:06
:varza: Sa-mi bag **** in gura lor. Sunt unii care-s innebunit dupa filmu asta(cum is si yo) si cacanarii astia fac pauza. E adevarata treaba Garo? Stie careva cate episoade s-au filmat? Poate k episoadele inca nu-s gata si de aia fac pauza.

neamtzu
06-12-2005, 03:41
degeaba discutati aiurea, asa se procedeaza si in afara in cazul serialelor tv. Se lucreaza pe sezoane, un sezon avand, in functie de tipul productiei, de la 8 sau 16 epsioade pana la cateva zeci. Rabdare...

Garo
06-12-2005, 08:08
:varza: Sa-mi bag **** in gura lor. Sunt unii care-s innebunit dupa filmu asta(cum is si yo) si cacanarii astia fac pauza. E adevarata treaba Garo? Stie careva cate episoade s-au filmat? Poate k episoadele inca nu-s gata si de aia fac pauza.

E foarte adevarat.Da pe Pro tv reclama si zice ca e ultimul episod din acest sezon.Dar nu se termina de tot.Se ia doar o pauza........

Garo
06-12-2005, 23:38
A murit ciupanezu. :(((((((((((((

RapMaster
06-12-2005, 23:40
Sa mori tu?????Nu l-am vazut!Ce mah????Cum sa moara ala?Mereti in **** me...ala nu poate sa moara mah...sa iti pice *****le mah GARO daca minti aci

Garo
06-12-2005, 23:48
Sa mori tu?????Nu l-am vazut!Ce mah????Cum sa moara ala?Mereti in **** me...ala nu poate sa moara mah...sa iti pice *****le mah GARO daca minti aci

Daca nu e asa sa-mi mance *****le cainii.L-a impuscat Dinu(fisu lu Caragea) si a cazut cam de la etaju 2 in cap.Si procuroru Caragea era corup, el era nasu.A fost interesant episodu da acum se va lua o pauza.:(

sch_7
asta e... a murit ciupanezu... sunt foarte curios cine o sa-l inlocuiasca pe ciupanez.... oricum nu mi-a placut cum s-a terminat
vb lu' RapMaster Ciupanezu n-are cum sa moara

ML42
Nu pot sa cred. Ciupanezu mort :praying: , procuroru Caragia este nasul, sa-mi bag **** a fost ca un soc. Nici nu mai pot imagina cum va fi continuarea. Oricum serialul merita tot. Sper sa nu fie prea lunga pauza asta. Cine n-a vazut episodul de azi, sa-si faca rost de undeva, ca-i soc.

Gyno
06-12-2005, 23:50
a fost ingropat ciupanezu?NUUUU e posibil sa traiasca... asteptati... ;)

p.s. o sa o luam cu Ciupanezu exact cum am luat-o cu 2pac.. ca ink traieste :))

Garo
06-12-2005, 23:53
Am aflat ca se va scoate un dvd cu acest sezon.

sch_7
06-12-2005, 23:53
la asta nu m-am gandit.... e posibil sa nu fi murit si sa-l fi "cules" fratzii aia ai lui de p-acolo

Garo
06-12-2005, 23:55
cum dracu sa nu moara ma.L-a si impuscat si a si cazut in cap.

sch_7
06-12-2005, 23:59
l-ai vazut tu cum a cazut in cap??? s-a vazut cum era in cadere dar nu s-a vazut cazand in cap... infine
eu unu sper sa nu fi murit

EMO
06-13-2005, 01:04
ba voi credeti ca caragea e pe mana cu ciupanezu? eu da

postu 219....de acu o saptamana (inaintea episodului 7)

ba iar am avut dreptate.... "ce intuitie, ce fler la domnu" septican; "nu ma asteptam"...[ca sa il citez pe ciupanezu]

cine are iq, are...

EMO
06-13-2005, 06:43
da am vazut si eu filmul acum... foarte misto....

2 chestii destepte episodul asta:

fiecare nas isi are nasul

si "voi sunteti strada si din cauza lui nu va puteti ridica din noroi" ciupanezu despre caragea....

destul de reusit serialu... se termina aici tot sau mai e si partea a 2-a la toamna?

Garo
06-13-2005, 06:44

Hai RapMaster ce mai astepti????:D

Garo
06-13-2005, 06:45
da am vazut si eu filmul acum... foarte misto....

2 chestii destepte episodul asta:

fiecare nas isi are nasul

si "voi sunteti strada si din cauza lui nu va puteti ridica din noroi" ciupanezu despre caragea....

destul de reusit serialu... se termina aici tot sau mai e si partea a 2-a la toamna?

Asta nu e sfarsitul.Urmeaza sezonul 2.Cel mai probabil la toamana

Cris_
06-13-2005, 14:41
io zic ca ori nu a murit Ciupanezu' ori se gaseste un frate geaman de-al lui sa continuie sezonul 2 ...

BAD BOY '87
06-13-2005, 15:03
Chiar k shoc... Caragea sa fie nashu'... Nu ma ashteptam! nu cred k Ciupanezu' a murit, probabil intra-=n coma shi se trezeshte peste cateva luni ;). Asta asha k sa nu-shi sparga RapMaster telivizoru' ;)

RapMaster
06-13-2005, 15:52
Mah astia,actorii iau vacanta de vara...si dupaia urmeaza un serial de ala "Ressurection of Ciupanezu" si totul e pe banda din nou...ala nu moare.

KaDaFI
06-13-2005, 19:17
NU ma nu asa...ciupanezu merge in iad si renaste de acolo impreuna cu Ceausescu...si fac amandoi o hora....si mai apoi apare si James Dean si ii impusca dupa care...se fute cu Marylin Monroe...si gata..iar apar copiii :)...sunt bucuros si am dat pe dulciuri...de aia scriu prostii

dey
06-15-2005, 03:33
Am vazut si io azi ultimu' episod din serie... cel mai lung de altfel, pe la o ora, fatza de celelalte (cam 45 de minute bucata).
Deci, pentru Romania, serialul e TARE. Cei care stiu despre ce vorbesc, se poate compara ushor cu "24" sau "The 4400" ca si calitate, suspans, fluiditate, etc. Ca mai sunt pe aici pe acolo mici scapari, aia e altceva... carpeli se gasesc peste tot. "The gladiator" a avut parca peste 50 de greseli vizibile, si totusi a fost considerat un film bun.

Oricum, cat s-ar chinui Cabral sa para Danny Glover si Bucur sa para Mel Gibson (vezi Lethal Weapon 1-4), nu prea merge, ca nu au stilul lor.

Acuma, io zic ca treaba va sta in felul urmator: mare lucru de nu baga astia niste episoade de pe la mare ... chipurile politzishtii detashati pe litoral pentru prinderea unei retele de distributie de droguri. Si aici mai vedem un machedon, un turc, o faza de genul asta... sa nu mai zic de super ***** pe plaja, motoare, scutere, urmariri prin statiuni, pe apa, etc. Parca vad si paza de coasta cu Bolec pe vapor... hehehe. Pe Calinescu nu stiu daca il mai vedem, ca el de obicei lanseaza o treaba si apoi, daca nu-i convine se cara. Demisia comisarului duce la idea ca actorul Calinescu iese.

Ciupanezu' ... cum dreaq sa fie mort, cand el e 70% din serial? Fara "Ciupa", serialul o sa dea in notoriu, asta pt. ca "gaborii" aia doi NU pot sa faca ei singuri treaba. Aici se vede si se simte valoarea incontestabila a lui Banica.

Deci... sa vedem la toamna episoade filmate la mare.

Bafta!

R.RimmeR
06-15-2005, 22:17
Intr`adevar ultimul episod din seria asta a fost cu totul magnific... romanii noshtri ne`au aratat odata in plus ca sunt shi ei foarte foarte buni shi in ale filmului... poate in episoadele de la vara... vor aparea shi adevaratzii baietzi buni... :) totzi 4 :)