PDA

Arată Versiune Întreagă : Vorbe Care V-au Placut Cel Mai Mult ...

eMAG.ro

Pagini : [1] 2 3

Iustin
05-10-2005, 11:15
sa va vad .... puteti da si note

Mie imi place foarte mult Caddy "ma *** in ea de faima, faima nu-i nimic/ Pe langa viata pe care o am zi de zi " >>>> Mafia - Zi de zi >>>>albumul "Intodeauna pt. todeauna"

Ps : Daca mai este un topic pe tema asta cu toate ca am cautat si nu am gasit rog sa fie sters ...

RapMaster
05-10-2005, 13:07
"All i want is money, fuk tha fame, I'm a simple man"2Pac.De aici s-a inspirat Caddy, parerea mea...

Eu stiu ca mai este un topic ca asta, dar nu bag mana in foc

Iustin
05-10-2005, 17:12
Este un topic dar se refera la vorbe in general ... proverbe, zicale etc.

jacks
05-10-2005, 19:23
Mie imi place tataee cu: In est Eurapa, est Romania, est Bucuresti ghinion PANTELIMON!! ( Estu' salbatic! asta e nr 1)
Si Uzzi:Iti spun acum ca cea mai tare treaba se intampla totdeauna/ cand ti se rupe capu' yo ti-l rup manca-mi-ai ****/ separa tu bai vere adevarul de divertisment/ din '93-n '03 ingrop fraierii in ciment (Fata-n fata 2,Baietii buni, nr 2)

Caddillac
05-11-2005, 04:02
"..v-am iubit ca pe fratii mei dar v-am trimis in sicrie. v-am spus: tot respectu ' meu mi se putea-ntampla si mie"

ar fi una dintre multele vorbe..

|_MAFIA_|
05-11-2005, 04:55
Nu mai spune tu ce e bine si ce nu ...nu vorbi tu de dreptate ca nu stii ce-n-seamna frate

KaDaFI
05-11-2005, 09:56
Originally posted by RapMaster@May 10 2005, 12:07 PM
"All i want is money, fuk tha fame, I'm a simple man"2Pac.De aici s-a inspirat Caddy, parerea mea...

Ma RapMaster scrie alta data cand zici ceva si din ce melodie ai extras versurile(Alea de la 2pac ma refer).-ca ma intereseaza si pe mine. Pace tie :D

Danke!

Terrabyte
05-11-2005, 10:04
"Pentru ca viata este dura tre' s-ajungi cat mai sus,
sa nu uiti de unde pleci ca n-ai sa stii unde vrei s-ajungi" Uzzi - Nimic Mai Presus - IV - Deasupra tuturor

RapMaster
05-11-2005, 10:08
Originally posted by KaDaFI+May 11 2005, 08:56 AM--><div class='quotetop'>QUOTE(KaDaFI &#064; May 11 2005, 08:56 AM)</div><div class='quotemain'> <!--QuoteBegin-RapMaster@May 10 2005, 12:07 PM
"All i want is money, fuk tha fame, I&#39;m a simple man"2Pac.De aici s-a inspirat Caddy, parerea mea...

Ma RapMaster scrie alta data cand zici ceva si din ce melodie ai extras versurile(Alea de la 2pac ma refer).-ca ma intereseaza si pe mine. Pace tie :D

Danke&#33; [/b][/quote]
Versu ala ii din "How Do You Want It".
Mai are 2Pac cateva asemanatoare:
"One thing we all adore
Something worth dying for
Nothing but pain
Stuck in this game
Searching for fortune and fame"astea is din FAME

KaDaFI
05-11-2005, 10:22
Bai&#33; Yo n-am asta cu Fame , ce zici sa-mi trimiti si mie&#33; DAk am vazut ca iti mere bine netu&#39;&#33; :P. DA-mi te rog un pm si iti dau adresa de mail&#33;

Raman dator&#33;

Razzvan_Boss
05-11-2005, 11:04
"Pentru ca viata este dura tre&#39; s-ajungi cat mai sus,sa nu uiti de unde pleci ca n-ai sa stii unde vrei s-ajungi" vers lui uzzi p mel nimic mai presus

RZV
05-11-2005, 13:36
in spital de-abia ti-ai dat seama cat e de aproAPE,CAND DIN 70 de kile aveai doar 4o jumate/acum stau eu si ma gandesc la cate clipe am trait/era tovarasul meu...?EL A MURIT......."

versurile mele preferate

obsi
05-12-2005, 20:22
Mie imi place mult refrenu din Raid Mafiot - "I got my hand on my gun cause they got me on the run ,blue dressed mother fucker wanna get me down [...]so lemme tell u mother fuckers who u fuckin&#39; with &#33;&#33; "
"daca noi suntem jos si limita-i la cer ,mahoarca e in aer " ->ZI de zi
Vino acum ia-ma sus ingeras ...s-a adunat prea multa suferinta si umilinta.Chiar daca mai vezi oamenii zambind si totul pare bine ,numai banii conteaza..." -Lumea e a mea .
Si ar mai fi o groaza..am postat pref mele.

Terrabyte
05-18-2005, 00:23
"Cand danseaza tremur pana la os
Parca are inauntru un cutremur miraculos
Fabulos se-nvarte,se lasa-n jos
Simt ca noaptea se va termina grandios" Tataee pe melodia nr 5 de pe STRAZILE ( nu spui cine :P )

esta-chi
05-18-2005, 12:38
"as vrea sa scriu de bine doar ca pixu o ia razna ..." uzzi, muzica de noapte, baietii buni

Hightop
05-20-2005, 15:22
"only one family stays on top forever" nu o dupa vreo piesa, e dupa coperta unui album

Iustin
05-20-2005, 22:53
"Primu lucru care tre sa-ti intre-n cap ... In Romania viitorul este nelimitat. Ca intr-un mertzan 600 vreau prea multe optiuni ... pentru ca frate, stau intre cei mai buni "
>>>>>>>>>> Romania

Gyno
05-20-2005, 22:57
"am sa-ti zbor capatana"

M@fiotu
05-20-2005, 23:50
Mie mia placut si imi place cel mai mult vorba lu' Uzzi:"Daca lumea este curva...futeo!"

EMO
05-21-2005, 06:56
"deci hai sa stabilim de acum ca nu mai vii pe aici, decat peste cativa ani, 100, ce zici?"

RapMaster
05-21-2005, 09:27
"Ea intreaba cine-i asta....YO sunt asta...fa!!!"

PhaneButon
05-21-2005, 11:36
"Daca vocea mea te ajuta s ajungi unde vreiiiiiiiiii inseamna k yo merit toti banii mei......"

andreea918
05-21-2005, 12:15
"daca eu sunt un criminal...tu ce esti?...un criminal legal..a da tu esti doar un criminal legal".:))))

Terrabyte
05-22-2005, 20:40
"Back to the criminal set... but they can't catch me yet" - Ice Cube
Don't trip you might break your neck {"break 'em off somethin"}
And get wet from the reign of the tec, I {"break 'em off somethin"}
"Back to the criminal set... but they can't catch me yet" - Ice Cube
Your gum bumpin gon' lead to gun bumpin {"break 'em off somethin"}
I'm the one when the party is jumpin to {"break 'em off somethin"}
Xzibit - Criminal Set

Iustin
05-22-2005, 20:44
cred ca se deviaza mult de la subiect !!! Ati uitat care este numele topicului ??? :D

andrusk666
05-23-2005, 20:42
In cartier e la fel ca la inchisoare, Daca nu poti sa iesi afara trebuie sa fi tare, Caci ban la ban si paduche la paduche trage, Cei de sus nu te asculta nici nu-ti dau pace. Firar mama lor, al dracu' sa fie, Caci nu-ti aduc nici macar o bucurie. Baietii se tarasc prin cartier din ce mai rau, Unii ajung la viermi, iar altii la bulau. Altii se ridica si fac banu gros, Viata e nedreapta daca ramai jos, Asa-i in cartier nu trebuie sa te dai la fund, Lupti cu pumnii tragi cu dintii ca sa ai mai mult. Nici un senator n-a coborat vreodata in cartier, Nici un deputat nu a stiut ce inseamna lefter, Iar eu sunt de acolo de unde tu nici nu gandesti, Unde soarele rasare doar daca-l platest&#239;.

strofa lui Caddy din Poveste fara sfarsit!!! mie cel putzin mi se pare cea mai adevarata melodie a lor!!

sisu_liber
05-23-2005, 21:00
strofa lui Caddy din Poveste fara sfarsit!!! mie cel putzin mi se pare cea mai adevarata melodie a lor!!
ai dreptate,la fel imi place si strofa lui Caddy de pe E Chiar Asa Frate,Marijuana 2,Anturaju' si Sange Latin....mai sant si altele dar acuma mi lene sa le scriiu

G
05-23-2005, 22:38
am o strofa care pt mine e ca un motto in viata:
''Am ales sa fac asta fiindca altceva n-a fost
Si vreau sa fac bani din asta fiindca altfel n-are rost''

Terrabyte
05-24-2005, 01:08
cred ca se deviaza mult de la subiect !!! Ati uitat care este numele topicului ??? :D

S-a specificat undeva ca trebuie doar din "repertoriul" b.u.g.? dak e asha imi cer scuze!

Iustin
05-24-2005, 11:06
cand era forma veche a forumului puneai titlul topicului dupa care mai puteai sa scrii ceva jos ... Atunci scria "...din versurile Bug mafia"

Hightop
05-27-2005, 14:48
<< De ce sa fac ca altii ? Cand pot sa fac ca mine ! >> - Cosa Nostra - Ultimu` Lucru

dey
05-27-2005, 17:19
motto de viatza...

dirty
05-27-2005, 20:19
De ce oare, de ce oare,
Vb tu despre mine,
De ce oare, de ce oare
Ma pui la un loc cu tine!
Frate poate nu`mi dau seama
cine stie.. poate ai mancat cu mine
din aceeasi farfurie.

N-ai fost acolo s-auzi tot ce am auzit
N-ai fost acolo sa vezi .. tot ce am vazut
N-ai fost acolo sa vezi.. tot ce am facut
N-ai fost acolo sa vezi .. prin tot ce am trecut

Te roade gelozia caci eu am ajuns mai tare
Pestele mic nu-l inghite nici odata pe cel mare
Te doareee.. caci cel ca tine moare
Fraierii cad mereu.. baietii raman in picioare

Multi bulangii se ridica cu pretentii
Lasa ca stiu.. lasa-ma sa fiu.. sa fiu viu
Ce? fraiere ti-am mai zis sugi ****
sugi **** si cu, curu si cu gura
N-ai fost la ****** mea ca sa stii ce-am vandut
N-ai fost la ****** mea ca sa stii ce-am *****
N-ai fost la ****** mea ca sa stii cate-am vazut
N-ai fost acolo.. deci nu stii ce-am facut.

Cele mai tari versuri posibile intr-o melodie romaneasca. ( B.U.G Mafia - N-ai fost acolo)

Dimineata la ora 6, am intrat pe usa
Ea apare si ma-ntreaba: iar ai fost cu vreo papusa?
Iubito sa-nebunesc daca n-am fost in studiou
Eu si baietii lucram la ceva nou.
Dar stiu ca n-o sa creada, ma cunoaste bine
Ma citeste din priviri, scandalul vine de la sine
Stie c-o s-o mint mereu, nu e prima oara.
Ea o sa ma prinda si eu o sa fac iara.
Asta sunt eu, asa imi place sa traiesc,
Ea ma iarta tot mereu pentru c-o iubesc.
Cu mine are bani, putere si respect,
Are tot ce vrea, cand vrea,
Cat timp este a mea, nu-i asa?
Doar ea-i femeia mea
Orice s-ar intampla, tot ea este regina.
Si orice-as face eu, ea ma tine in picioare
Stiu ca fara ea as fi fost la inchisoare.

Multa lume ti-a spus ca nu-i alegerea cea buna
Din cauza lui prietenele tale nu mai suna
Maica-ta zice ca nu e decat un borfas
Dar asta stii si tu, e baiat de oras
Si totusi stie cum sa faca, cum sa te tina
Ca atunci cand e cu tine sa te simti ca o regina
Te face sa zambesti cand vine cu o floare
Dar te face sa si plangi cand are prea multi bani in buzunare
Cand dispare cu zilele de-acasa
Nu stii ce se-ntampla, unde e si esti furioasa
Pe hartiute numere de gagici insirate
Il intrebi ce e cu ele
Zice sa nu-ti faci probleme
Cu toate astea tu stii bine
Ca orice i-ar face pan' la urma tot la tine vine
Asa ca frumoaso ai grija de el
Pentru ca la tine-n inima nimeni nu-i la fel

Astea sunt alte versuri prea tari de la mafia ( B.U.G Mafia - Ai grija de shmenaru` tau )

Johnny23
05-27-2005, 21:00
Nu stiu daca a spus cineva asta ...dar eu am o vb. "Cand uiti de necazuri isi aduc ele aminte de tine !!!" ...Mie mise potriveste cel mai bine!!!Daca a spus cineva asta sa imi spuneti si mie ........

gangsta_grl
05-27-2005, 21:28
nu stie nimeni de ce ai rezistat pana azi..stii ca vine o zi cand din nou ai sa cazi...dar ai ca mine ...ingerii cu tine!
.................................................. .................................................. ..
nu`tzi gaseshti confort in altzii..nu`tzi plac..nici mie...ingerii tai raman cu tine chiar daca pleaca ...MARFA!

M@fiotu
05-28-2005, 00:18
Daca lumea este curva...futeo

Iustin
05-28-2005, 00:31
"Pot sa beau, sa ma trezesc si sa ma imbat din nou / Dar un singur lucru n-am sa uit vreodata, banii pe show / Pot sa dau non-stop si dau din suflet pentru tine / Poezie de strada despre cei ca mine" >>>>>> Poezie de strada (atomic version)

Caddillac
05-28-2005, 05:39
"Pot sa ***, sa ma trezes si sa ma *** din nou .." >>>>>> Poezie de strada (atomic version)

asta nu stiu de unde ai scos-o...n-am auzit nici o versiune care sa sune asa

"..hai cu noi dupa bloc..mergem cu barca.."

Iustin
05-28-2005, 12:35
scuze ma gandeam la altceva :)

sollen
05-28-2005, 13:41
>only God can judge me<

Gyno
05-28-2005, 13:44
cu capu-n nori si picioarele pe pamant

tzane
05-28-2005, 14:00
cele mai tari sunt" sa-si aminteasca de mine/si daca inima le cere/preferin loc de lacrimi o sticlea de bere..."(CAPU SUS)

"mafia pe viata..frati defapt"(STRAZILE)

Caddillac
05-28-2005, 14:28
"o memorie incarcata, de alcool resetata si apoi formatata, nu se strica niciodata"

p.s. bah,daca nu sunteti siguri de versurile pe care le scrieti ascultati inainte si apoi postati

A.V.
05-28-2005, 16:40
Baietii vin la-nmormintare cu o floare aprind o luminare si se -ntreaba oare miine cine moare a cui mama va mai plinge fara sa stie cel pe care il jeleste a murit dintr-o prostie!!!!!!!!(CELE MAI TARI VERSURI POSIBILE SHI ADEVARATE )

Veschy
06-26-2005, 14:56
"...ca...nu e nici o trupa mai unita decat noi,ca noi n-am inceput niciodata un razboi,ca noi va luam la **** atunci cand nu aveti masura...DA FARA SA DAM NUME VA SIMTITI FUTUVA-N GURA,lumea va aude poate unii chiar va cred,deaia stau asa ma uit la voi si ma intreb,oare cat rezist fara sa va dau macar o palma,poate o iau razna si va caut cu vreo arma...de foc...ca deastea am prea am destule incat sa va macelaresc pe toti pt insulte aduse fara motiv mie si fratilor mei"Caddy-Gherila PTM Super tari

Eazy E
06-28-2005, 05:25
1) Sti, sunt 2 moduri d a scapa din jungla d asfalt.. 1 e plin d bani si respectat.. Mai e un mod si nu e prea placut.. Intre 4 scanduri la 2 metri in pamant! La familia - Jungla de asfalt.. Super tare melodia.. Toata e plina d vorbe kre mi`au placut ;)
2) Baiat de coltu strazii, mereu cu zaru`n mana, mereu cu banii in mana, mereu cu femeia in **** :)
3) Melodia `Viata merge inainte`.. Strofa lu Uzzi!
+ multe altele.. Norok!

last 1
06-28-2005, 10:22
mama mea...singura persoana pe care-o port in suflet...ca p-o icoana......[nimic mai presus]

Iustin
07-03-2005, 14:27
"La fel ca ieri ca si azi ca si maine mereu, vorbim despre rasa si de tot ce avem . Avem familii care lasa-n noi mandria... avem tot si peste tot suntem romani in Romania "

Blu
07-03-2005, 15:29
semnatura mea
"life is not a bitch , life is a beautiful woman , you only call her a bitch cause she won`t let you get that pussy "
:)
sau pe romaneste viata nu e o curva , viata e o femeie frumoasa , tu n-o suporti ca te excita si-apoi te lasa :)

da ***** , m-a luat valu si nu mi-am dat seama ca trebuiesc numai versuri mafia :D

"***** uite-te la tine ti-au crescut pe spate pene , esti papagal , la cardeala ta nu pune nimeni botu` " -> dura , dura rau , spusa intr-o maniera frumoasa :)

red_dog
07-03-2005, 16:13
pt toti cei care ma irita am o vb sa va spun... gura mica
pt toti cei care nu ma lasa sa sper...
va dau voci de cartier cu limbaj de cartier...

KaDaFI
07-03-2005, 17:57
<<Lipeste-ti himenul cu scoci , si esti iarasi domnisoara>>....<<Muia se plateste cam gras, trebuie s-o sugi cam mult pentru un E-Klasse>>

Sisu si Puya

ML42
07-03-2005, 19:03
"Sa vina ingerii, sa ma ridice la cer
Acum cat lumea e a mea sunt baiat de cartier
NU MA LAS CAT AM UN AVANTAJ
PARIEZ PE TOT CE VREAU
IMI PUN VIATA GAJ
Numa DUMNEZEU stie dc gresesc
Dar yo lupt incontinuare, n-o sa ma opresc
O sa reusesc sa tin lumea la degetul mic
Cand m-am nascut in lumea mea
N-am primit decat spirit de luptator ca sa supravetuiesc
Caci la capat doar campionii se-ntalnesc
Sunt singur contra lumii si totusi lumea e a mea
Unii nu ma-nteleg, zile Loredana"

Super tare strofa lui Caddy din Lumea e a mea

sollen
07-06-2005, 16:07
only god can judge me(tupac)

Oh my Lord, tell me what I'm livin for
Everybody's droppin got me knockin on heaven's door

Somebody help me, tell me where to go from here
Cause even Thugs cry, but do the Lord care?

There's a ghetto up in Heaven and it's ours, Black Power
is what we scream as we dream in a paranoid state
And our fate, is a lifetime of hate
Dear Mama, can you save me? And fuck peace
Cause the streets got our babies, we gotta eat

Danny
07-06-2005, 17:44
"Si n-am nevoie de mila,Ci de respect
Ce pacat
Am multe sa va invat,dar mai multe de invatat.."

Agresiv - Und Esti ..ma rog ..toata melodia e marfa!

mreana
07-06-2005, 23:34
"Daca vrei sa-ti mearga bine arde-o mereu
Doar cu aia care sunt ca fel tine cand dai de greu..."

puya&uzzi-rasa (tare de tot)

ML42
07-07-2005, 00:12
"I got my diploma but i never learned shit in school"

2 Pac-Lil homies

sollen
07-07-2005, 10:08
Dear Lord can you hear me, tell me what to say
to my unborn seed in, case I pass away
Will my child get to feel love
Or are we all just cursed to be street thug(letter to my unborn child)

Iustin
07-07-2005, 12:07
ca sa fiu si yo offtopic : "Cine a pus carciuma-n drum/ Pai ala nu a fost om nebun"

Veschy
07-07-2005, 19:31
"un an nou...un alt proces...nu-i rau de loc
mai bine ati cere bani la vecini cu sorcova prin bloc
la infatisere am o reactie normala
DIN RESPEKT PT VOI MA IMBRAK IN **** GOALA"-Ombladon-N-am plecat(toata piesa ii super beton)

honey
07-08-2005, 12:32
Ca nu-i nimic mai de ***** decat sa fi sarac, sa mori, banii n-aduc fericirea.. stiu..... numaru lor

sollen
07-11-2005, 17:49
fuck the world!

RapMaster
07-12-2005, 00:53
"Daca ar fi sa curga lacrimi, sa curga ale tale"

Ribozomy
07-13-2005, 23:06
Tony a ramas in cartier cu ceilalti baieti ,traia din ce fura nimeni nu stia ce facea!! imi place mult cantecu` asta

Gyno
07-19-2005, 22:51
"Vreau sa le multumesc banilor,iar banii sa ma multumeasca pe mine" `97 , La familia si BAXTER ;)

Caddillac
07-19-2005, 23:02
apa curge, pietrele raman

bursuc

Mamafaka
07-20-2005, 09:25
si sangele apa nu se faka :D

RapMaster
07-20-2005, 20:03
si apa se transforma in vin

Veschy
07-20-2005, 21:35
Te umpli de figuri si nu-mi raspunzi la interfon...deskide sunt eu(mata) sunt matol...imi pare rau...super tare partea asta(de afpt toata piesa)Norok

Jimmy Lee
07-20-2005, 22:23
"prietenos ca o grenada data in spatiu inchis
imi urmez propiul vis nu ma las convins
nu ma las prins de comercialul promovat de *****
am vorbe cinice ce ranesc repede
ca tacticile ss pe prizonieri NKVD"

Gyno
07-21-2005, 10:59
Love One , Fuck Another ...

last 1
07-21-2005, 14:07
Juice multzumesc pentru tot ce ai facut
Orice s-ar intampla,niciodata n-am sa uit.....

sisu-la inceput a fost...

RapMaster
07-21-2005, 15:46
Si totusi a uitat...

Mos Craciun_
08-13-2005, 02:19
Deci cuvintele astea.. trebuie sa intre in istorie... "..ar trebui mai multi Iisusi crucificati"

Y@SEZ
08-13-2005, 18:35
Multi bulangii se ridica cu pretentii, lasa ca stiu,/ lasa-ma sa fiu, (sa fiu viu), G-yeah./ Fraiere, ti-am mai zis, sugi ****,/ sugi **** si cu curu' si cu gura./ N-ai fost la ****** mea ca sa sti ce am vandut, n-ai fost la ****** mea ca sa sti ce am *****,/ n-ai fost la ****** mea ca sa sti cate am vazut, n-ai fost acolo, deci, nu sti ce-am facut./ Am stat cu strecea-n *** cand am vandut Marijuana,/ insa tu pe vremea aia mestecai paine cu sana./ Am vazut cu ochii mei tovarasi cum se duc de rapa, bagat in vena,/ ma bucur ca am fost pa scena./ Rand pe rand, scandal, multi din ei s-u dus,/ Mircea Nebunu', Dumnezeu sa-l ierte, m-aude acum de sus./ Ai simtit in viata ta durere, zi ciolo./ De unde **** mea sa sti cand tu n-ai fost acolo./

daby
08-15-2005, 22:29
"runda a-7 stii si tuu, mancatorii se tin de ***** veteranii inteleg mai bine versu luy tataee

G
08-21-2005, 15:28
ia un link unde se dezbate acceasi idee............
http://www.la-familia.ro/familia/viewtopic.php?t=114

Flash
08-21-2005, 18:57
"as vre-a sa pat sa simt invidie sau ura, pentru pustanu care duce azi un mars la gura,sau sa il fac sa intelega fara sa-i spun,ca noi mancam o cheocolat numai de Craciun"

R.A.C.R.
08-21-2005, 20:31
Fuck Love, Love Fucking !

Iustin
08-22-2005, 21:22
"nu mai pot sa tac e timpu' sa atac, prea multi oameni cu cap tac, scarbiti de fani 2pac ce au in cap numai pac pac "

EMO
08-22-2005, 21:27
dmx, si mie imi place asta foarte mult.... dar nu cred ca o ia nimeni in serios (in special fanii 2pac)

Veschy
08-22-2005, 21:36
love is a game
life is a name
forghet the name
and play the game

skuzati greselile dak am....

Iustin
08-22-2005, 21:51
"h" e singura problema :)

Veschy
08-22-2005, 21:52
as da un edit...da dupa aia zice lumea k esti nebun...hehe...

oke ms k mi-ai zis...:)

anonima
08-22-2005, 23:40
Daca as fi alergator ai fi linia mea de sosire, daca nu ai fi tu as alerga in nestire ...
(Bitza)

anonima
08-22-2005, 23:48
stiu ca trebuia ceva din mafia dar...fiecare cu ce poate (sau ce-i place mai mult :P)

C.L.T.
08-23-2005, 03:24
"De ce oare,de ce oare,vorbesti tu despre mine!?
De ce oare,de ce oare ma pui la un loc cu tine!?
Frate poate nu-mi dau seama,cine stie,
Poate ai mancat cu mine din aceiasi farfurie!"

Iustin
08-23-2005, 09:46
offtopic : prima oara cand s-a facut topicul asta era scris jos sub titlul topicului "... din versurile mafia" dar daca s-a inoit topicul, chestia aia de jos a disparut si asha a devenit topicu' asta cea ce este acum. Nu avea nimic daca nu mai era un topic cu tema asta ... acum ca s-au amestecat lucrurile nu mai are nici o importanta daca sunt sau nu versurile mafiotzilor !!!l

EMO
08-23-2005, 09:59
as da un edit...da dupa aia zice lumea k esti nebun...hehe...

oke ms k mi-ai zis...:)

nici nu trebuie....

Iustin
08-23-2005, 10:04
Niggaz wanna try, niggaz wanna lie
Then niggaz wonder why, niggaz wanna die
All I know is pain
All I feel is rain
How can I maintain, with madd shit on my brain
I resort to violence, my niggaz move in silence
Like you don't know what are style is
New York niggaz the wildest
My niggaz is wit' it
You want it? come and get it
>>> DMX >>> Ruff ryders's anthem

R.RimmeR
09-21-2005, 23:34
daca o luam asha .. :)

asta mi se pare geniala .... shi e doar o strafa dintre multe alte mii care sunt foarte tari... daca greshesc ceva, corecteaza`ma... nu`s prof` de engleza
:) e veche da` tare de tot...
Have you ever sold millions
But yet you niggers persist to talk shit
Get off my dick
Ya never catch me slippin
Rollin with the heat
Slap the clippin
I never thought the world
Would start trippin
My life's a though
Hit the crypto
Blow the whistle
They think I bang
So I pack a pistol
Warren to the G. is a G.
I don't fuck with you nigger
So don't fuck with me
Let's ride to the East Side
Slide like a fo
I pack a 44
When I'm steppin out dough
To the bang to the boogie
If I speak then I spoke
Warren G. you do it every time

KaDaFI
01-18-2006, 09:40
ca raspuns pentru septi... care nu a apucat sa vada 2000 de posturi...

"I repeat let em go
I repeat let em go, they're made niggas
Let em go" 2Pac made niggaz

Mishu`
01-18-2006, 14:49
"Sunt si inger si drac"..P..a mea..->B.U.G. MAFIA

R.RimmeR
01-18-2006, 16:30
"Suntem mici obiecte in fatza sentimentelor"

RZV
01-18-2006, 16:38
to a kid looking up to me/life ain't nothing but bitches and money....

R.RimmeR
01-18-2006, 16:44
"Cinstea straluceshte, oricat de mult ar fi ingropata in noroi"

Anca_Loves_Caddillac
01-18-2006, 17:09
"Viata merge inainte, dar vreau s o mai opresc putin.." strofa lu'Tataee-Mahoarca
"trasaturi fine, forme pline, indeajuns cat sa nu ma pot abtine..." :D Caddy-Hai Cu Mine

Bruneta-X
01-18-2006, 17:53
Unui copil i-as da o pereche de aripi,dar l-as lasa sa invete singur sa zboare...

risk
01-18-2006, 18:03
"Sa vrei sa`mi lasi impresia ca te`am pus pe ganduri, iti urez fir intins daca vrei sa te spanzuri"

R.RimmeR
01-18-2006, 21:40
Comunicarea este legatura superba dintre suflete. Nimic nu e mai frumos decat sa simtzi ca cel cu care vorbeshte, shtie sa asculte, asha cum tu shtii sa ascultzi ceea ce spune.

EMO
01-18-2006, 23:32
"nu iti face probleme daca ai neintelegeri in matematica, eu am mai multe" - einstain

R.RimmeR
01-30-2006, 08:46
"Suferintza te face sa perseverezi, amplificand vointza" proprie shi personala...venita ca o replica pe undeva pe`aici pe forum :D

RZV
01-30-2006, 09:36
"i ain't no killer but don't push me.../revenge is like the sweetes joy,next to getttin' pussy ".........cum de-am uitat-o p-asta?

Sniff_d
01-30-2006, 09:49
"Cine mai fumez nishte iarba?/Cine vreau ...Sa fumez pana cad in cap/Sa-i dau sticla sa beau" GENIAL:))))))))))))))

Cartoon Master
01-30-2006, 13:32
"imi aduc aminte cum la munca spunea tata/ eu radeam si ii ziceam :invart banii cu lopata!" :D :D

Caddillac
01-30-2006, 13:33
"... I just sit back and watch the show."

R.RimmeR
01-30-2006, 18:48
"Razi in loc sa`tzi para bine" :D

EMO
01-30-2006, 18:52
daca n-ai ce face, atunci nu fa nimic .....

a friend is the person who steps in when the rest of the world steps out....

DONT SNITCH!

R.RimmeR
01-30-2006, 18:59
"Dragostea nostra e ca vantul, nu o vedem, dar o simtzim"

Sniff_d
02-04-2006, 23:01
Daca vrei sa sti cum sa impaci capra cu varza fa-te varza sa vezi cine sta capra:)

Iustin
02-04-2006, 23:04
"Dai un ban dar stai in fatza"

maffiosso
02-05-2006, 00:18
"cainele Moare De Drum Lung,si Prostul De Grija Altuia"

R.RimmeR
02-05-2006, 04:04
Shi nu shtiu ce am cand ma blochez, Privind in ochii unei fete, Am doua maini stangi, Shi ma simt lovit de doua drepte...

Garo
02-05-2006, 09:27
"Niciodata nu a fost usor acum e greu sunt zile in care nu mai merge orice as face yo, ma gandesc uneori ca ar fi mai bine sa ma duc acolo unde e bine"
-Tot timpul cand sunt suparat sau mi s-a intamplat ceva ascult Capu sus da cel mai mult imi place bucata lu Tataee

Anca_Loves_Caddillac
02-05-2006, 11:52
"Viata merge inainte, dar vreau s o mai opresc putin"-Tataee
"Dak toti prietenii mei ar sari d p un pod, nu as sari cu ei, as sta jos sa i prind"

luana93
02-11-2006, 00:25
Wars come and go, but my soldiers stay eternal!!! by Tupac ShaKur

R.RimmeR
02-11-2006, 00:30
Nu ta bate cu pumnul in piept ca ai mai multzi ani decat cineva, arata`i asta, arata`i ca ai intzelepciunea corespunzatoare varstei ...

luana93
02-11-2006, 00:38
"Imparatia lui Dumnezeu este in tine si in tot ceea ce esti..nu in cladiri de lemn si piatra..Sparge o bucata de lemn si IL vei gasi...Ridica o piatra si IL vei afla..." film Stigmata

Cartoon Master
02-11-2006, 00:45
"Premii peste premii, diplome, cifre...cei mai importanti sunt fani..SI ATAT PUNCT."

-Tataee B.U.G. Mafia

R.RimmeR
02-11-2006, 00:56
Vorba lu` tziganu` :

"Doamne, mare tzi`e ****, shi multzi proshti ai la ea"

luana93
02-11-2006, 01:02
bati apropo la ceva..ca nu ti inteleg shtou...

Iustin
02-11-2006, 01:08
paranoia .... :D

R.RimmeR
02-11-2006, 01:20
Luana, stai linishtita, de ce ar trebui sa intzelegi? nu`i nimic complicat.. e o vorba de tzigan, asha zice tziganul cand e suparat...e un fapt real, nu e nici un apropo... Bafta !

luana93
02-11-2006, 01:23
daca zici tu.....o sear afaina..sau noapte buna .cum vrei tu..ciao

R.RimmeR
02-11-2006, 01:31
ok, hai sa mai zic o vorba tare, ca tot e noate... fara nici o referire la nici o persoana, sa nu se intzleaga iar greshit

"Tot ce vreau de la tine e sa crezi in visele mele, caci eu cu sigurantza visez ca tu crezi in ele"

EMO
02-11-2006, 05:04
lol, ba rimmere asta e chiar buna sa inebunesc :)..... lool, mi-a placut! super!.... auzi, dar asta e cumva facuta de tine din experienta de zi cu zi??? ..... bravo, asta a fost super!

.......
hai sa bag si eu una celebra in lumea pokerului:
"all you need is a chip and a chair" ....
adica poti sa castigi mereu la poker indiferent de adversari si alte conditii, teoretic ;) ....

R.RimmeR
02-11-2006, 05:35
Septicane.. ce sa faci ma... uite asha descoperi ca ai in jurul tau numai lume buna....:D hai sa te mai invatz ceva, citeshte ce`i la mine la semnatura, primul rand, vezi cum il deslusheshti.. :D

radu_88
02-17-2006, 21:19
"Sunt singur impotriva lumii si totusi lumea e a mea..."

EMO
02-17-2006, 23:15
Septicane.. ce sa faci ma... uite asha descoperi ca ai in jurul tau numai lume buna....:D hai sa te mai invatz ceva, citeshte ce`i la mine la semnatura, primul rand, vezi cum il deslusheshti.. :D

ai mai scris-o odata aici ;) .... vezi eu tin minte chestiile pe care tu le-ai facut .... mereu tin minte...... ai pus-o aici, si primu care a scris dupa a fost rapmaster si a zis ceva de genu "uai ce joc de cuvinte rimmere" .....nu mai stiu unde ai postat-o exact

M@fiotu
02-18-2006, 00:46
bucata lu Tataee de pe "Capu Sus" si...."Viata e o curva pt care toti se bat"

EMO
02-18-2006, 00:51
ba aici nu e pt bucati din melodii! .... uitativa la primu post al topicului! e un topic si pt asta!

sisu_liber
02-18-2006, 02:05
semnatura mea e o vorba care mi-a placut

ysa
02-18-2006, 13:11
mi-au placut droaia d vorbe...in momentu asta ascult viatza noastra..so:si muzik sa knte si bani sa am...

EMO
02-18-2006, 14:52
"strange din dinti si tace, si apoi incepe a trage" ;)

maffiosso
02-18-2006, 16:51
"iar eu sunt de acolo de unde tu nici nu gandesti,unde Soarele rasare doar daca il platesti".o vorba care ma caracterizeaza si pe mine,ca si pe membrii trupei mele favorite :)

EMO
02-18-2006, 21:45
pe mine cel mai mult ma caracterizeaza, cred: ..... "ar trebuii sa stii ca intotdeauna faci ce vrei" .... de la lafamilia....

DRAGOSEU
02-18-2006, 21:51
"iar eu sunt de acolo de unde tu nici nu gandesti,unde Soarele rasare doar daca il platesti".o vorba care ma caracterizeaza si pe mine,ca si pe membrii trupei mele favorite :)
E scump Soarele la tine acolo?
Cu cat il platesti? :D

EMO
02-19-2006, 04:38
alta care imi place : taci! taci! taci dracu! ....

Gyno
05-22-2006, 12:35
Femeia e ca maimuta :niciodata nu da drumul la o craca pina nu s-a prins de alta.

93mafia
05-22-2006, 14:19
Doua lucruri s&#238;nt pe aceasta lume nesf&#238;rsite: universul si prostia omeneasca. Dar parca &#238;n privinta universului nu s&#238;nt chiar asa sigur.
A. Einstein

edyshmen
05-22-2006, 15:02
-te acuz de abuz.furi viitorul meu si si altor catorva milioane de romani si eu ..ti-o dau la ****...
-as vrea sa scriu de bine doar ca pixu o ia razna...nu e prea bine mortii matii tu stii asta...bani sunt in stare sa te faca sa omori cam de asta-i la noi. E 20-03 azi juramantul Casa e grav in treaba s-ar putea te arzi..ca sunt multi bani in joc dar asta nu e un joc direct din pantelimon am venit am luat tot.
-zilele trec.trec ani din ce in ce mai repede..viitor nelimitat poti sa mori nimeni sa afle ..e asa cum a fost si cum va fii dintotdeauna pentru totdeauna..pe strada conteaza SUMA si tot ce tine de respect NU dai NU ai....nu mai vrea nimeni sa muceasca acum pe 50 de parai...
-legea din cartier nu lasa nimic deloc...am ales sa fac asta finca altceva n-a fost si vreau sa fac bani din asta pentru ca altfel n-are rost...fara rap...fara pop fara R&B fara gabori deghizati si tarfe cu pretenti...am multe de facut si multe de *****...asa ca despre prosti n-am sa vorbesc doar ii ***...
-ingerii nu m-ar lasa...sa uit de unde vin si de ce bate inima...viata mea acum s-a complicat...am luato de la cap...credeam ca s-a terminat..nu am vrut sa fie asa..cred ca nimeni nu ar vrea...raman doar cu speranta ca ce va se va intampla.
ID: eddye_bratu@yahoo.com

Vio
06-17-2006, 19:18
"Bah baiatule esti negru ca o vanata si o chiftea in mana ta arata ca o lanterna!!! " :morderas: :morderas: :morderas:
Cat de tare!!E un citat a lu Vadim.Ii spunea unuia mai colorat.

Suga Mama
08-15-2006, 21:14
"nu vorbi fara sa stii/nu halii mereu ce auzi de la altii/nu te da ce nu poti sa fii/sunt vorbe de *****,le-aud in fiecare zi!"
"poti sa faci un teanc de bani daca scoti bine o vorba,da' mai poti cu o simpla vorba sa ajungi la morga"Uzzi,La familia&Uzzi-vorbe

Grab Sergiu
08-17-2006, 16:08
Drepti!, stanga imprejur dictez..
Mars!... ti-o dau la ****, nu apreciez
Nici o tarfa nici un prost care fara rost
Se agata si considera ca pot fi un prost
nu o mica parte, nu doar jumatate
luam tot ce vrem si ceva in plus poate
fara greseala nu e loc de prosti pe-aici
tu trebuie sa fii atent la ce zici
ca eu vreau sa fac bani cu fratii mei
ce, cat, cum vin stim doar noi cei
care suntem implicati, uite-te intrebare...
exista rezolvare la orice colaborare
unii aleg bine altii au ales rau
si se duc pe **** zi de zi e rau tot mai rau
eu si acum sunt in direct cu strazile
reprezint Gherila PTM(TATAEE)
Super tare,versuri minunate

BAD BOY '87
08-17-2006, 18:12
Pe la inceputul topicului se preciza ca versurile nu se pun la socoteala...

BEBEBAD
08-17-2006, 19:24
"toate trec"
"Viata e o curva"
traieste fiecare clipa
sugi ****
dute-n ***** matii

Hai norok!

KLaX™
08-28-2006, 20:01
Am luat de la viata mai mult decat mi-a oferit
Si-am stiu s-o *** in gura ca sa-mi dea ce mi-am dorit! - Tataee.in anii ce-au trecut.Baietii bUni

risk
08-28-2006, 20:04
"Hai Norok"

Andrei
08-28-2006, 20:38
'niii la haitop"

Mr.Gheatza
08-28-2006, 21:38
:lol::lol:

M@fiotu
08-28-2006, 22:28
"pentru mine toate femeile sunt curve...si toate alearga dupa ****!!" - uzzi

undone
09-12-2006, 02:58
"Sunt legende`n viata si legende`n vis
"Oooo...."
Care nu fac nici un compromis
Si care repeta non`stop "O sa fie bine!"
Cred ca seamana cu tine, cred ca seamana cu mine"""

imi ridika mult moralul refrenul asta. Fiecare are proiecte si vise in cap... e bine sa-ti stabilesti standardele cat mai sus... apoi sa tragi tare k sa le atingi,...

simona
09-12-2006, 03:18
Nimeni nu moare virgin,viata ne fute pe toti :)

radu_2k
09-12-2006, 14:45
virginity can be cured ... daca tot a deschis simona subiectul :)

Mamafaka
09-12-2006, 18:47
tari astea 2 de mai sus lol

mi-e imi plac multe maxime, dar nu le tin minte...
F = -F asta e reala si des intalnita in viata...

BAD BOY '87
09-12-2006, 19:48
Sotie in engleza = W.I.F.E.

W.ashing
I.roning
F.ucking
E.tc

ilmateias
09-16-2006, 08:07
BuGMafia - Hoteluri:
"Asta sunt eu v-am zis de la inceput, va iubesc pe toate, nu vreau decat sa va ***"

thug_life
09-16-2006, 14:54
is multe dinastea tari da un imi vine in minte akma care -mi place ........
>>viata-i plina de ***** iar tu esti plin de viata>>

scz daca s-a mai spus:D

bonheur
09-16-2006, 15:16
sunt cel mai inofensiv animal dintre oameni---imi apartine
cine stie,invata! --- tot a mea
Chacun a son gout!
chacun sa mafia-NTM
Errare umanum est!
p'tain!!! eeeeeeetc
am f multe maxime care imi plac dar la fel ca Mamafaka,le-am uitat

12noaptea
09-23-2006, 22:04
timpul trece si toate la timpul lor ...copiii ajung si ei sa aiba copii lor la 20 ma gandeam prea putin la viitor si prea mult la ce tarfe sa bag in dormitor ...poate asa o sa ramana pana o sa mor e urat la belea sa nu vina nimeni la vorbitor ai fost fratele meu de bautura iti amintesti cluburi panarame acum povesti... acum impingi carutul fata ta in el sotia te asteapta cu mancare ...e altfel... in cartier baietii te cheama la combinatii razi cand iti aduci aminte ce le am facut la altii unii spun ca te ai inmuiat io stiu ca ai caminul fericit la care ai visat acum pustii vin din spate nu te cunosc vorbesc prost ca noi o data stii cum a fost !!!!

xSlim_Shadyx
09-23-2006, 22:14
O vorba de pe strada o stiu toti ai mei, cele mai multe tirfe nu-s femie!!!!

xSlim_Shadyx
09-23-2006, 22:19
Dacas fi pentr-o zi presedinte , vas amaneta pe toti si nu mat-i prinde:))))

M@fiotu
09-24-2006, 01:11
bagabontii adevarati nu or sa moara niciodata... la familia...

Ana__17
10-03-2006, 18:15
Toti se zbat pentru viata pan'la ultima suflare iar cel de sus poate te pune la-ncercare
Si te-ntrebi unde-i mai bine? Sus, fratioare! (nici o lacrima in plus)

Jove
10-03-2006, 18:37
"Majoritatea imi urasc cunostiintele si-astfel zic ca-s arogant,
Daca eram asa de arogant poate credeam galant in moarte ceva elegant
Si nu invatam sa musc din viata precum grafez pe sticla c-un diamant"

Jove - Envidia :P

black3agl3
10-05-2006, 15:26
femeile vor ****, bani si bautura...banii le dam bautura isi cumpara!!!luchian....respect pt toti mafiotiii :D

black3agl3
10-05-2006, 15:27
mai sunt da sunt prea beat k sami aduc aminte....joke....

d.daniel91
10-05-2006, 15:28
ce zic americanii despre noi , vreti un raspuns ?
o trupa de kkt intr-o tara de kkt deci nu v-am facut de ras.

xSlim_Shadyx
10-05-2006, 19:07
Multumesc pantalonilor care meau sustinut ****

dust_off_3
10-05-2006, 19:14
Creez probleme, v-arat semne obscene,
Sunt rupt de realitate, rupt de lume, rupt de lene:)

KLaX™
10-06-2006, 01:27
Nu mi-e rusine c-am cantat la Ro-Mania,
Ba chiar sunt mandru, ca mi-am reprezentat etnia,
Chiar si pe tine ,prostule,
Sau pe tine te reprezinta mult mai bine copiii minune?

xSlim_Shadyx
10-07-2006, 17:51
De la iarba si dolari tuata lumea vede verde:)

d.daniel91
10-08-2006, 00:42
Vreau sa ramai aproape ca pan-acum ,
Pentru ca te iubesc ca un nebun ,
Orice-ar fi , si orice s-ar intampla ,
Lupt pentru viata mea ca tu esti viata mea

KLaX™
10-08-2006, 16:46
Vrrrrrrrrrrrrrrr.....:D

DuMy yo
10-09-2006, 12:51
"Femeile urate ar trebui impuscate ca ne sperie."

d.daniel91
10-09-2006, 15:42
''Muzica e drogul meu
N-am nevoie de altceva''

bodea paul
10-18-2006, 17:25
Mie cel mai mult imi place cand zice Uzzi :"prea multi bagatori de seama vor sa dea sfaturi,despre cum ar trebui sa traiesc,sugeti ****" dupa mel zi de zi

=[BGS]=KillerINC
10-18-2006, 17:57
Sunt vorbe de ***** le-auzi in fiecare zi >?>>>>> La Famlia & uzzi - Vorbe

KLaX™
10-18-2006, 23:33
''Pentru baietii de pe strada, dedic, la toti ceilalti despre cartier, va explic'' - toti stim de unde face parte ;)

d.daniel91
10-18-2006, 23:41
caine vreau mereu sa fiu sa traiesc asa cum stiu sa dau **** lu S..... , R.... si Craiova.

sollen
10-19-2006, 00:17
De ce-as veni acum, cand viata mea de-abia incepe,/ de ce sa las ce am, si din suflet zic ca am./ (uzzi-intre noapte si zi)

Pentru voi toti, baieti de cartier,/Respect ca ati plecat de jos nu va-ti imbogatit direct,/ Ati trecut prin tot, palme, vorbe si durere/ Singuri ati trait si singuri ati facut avere.(uzzi-poveste fara sfarsit)

Iar eu sunt de acolo de unde tu nici nu gandesti,/ Unde soarele rasare doar daca-l platesti./ (caddy-poveste fara sfarsit)

Vio
10-19-2006, 00:22
Pe ciordeală pă ghiceală ăsta este modul rău sau bun!!!!!!!!!! :D

Baby Jo
10-21-2006, 14:40
Niciodata n-am uitat, ingerii nu m-ar lasa
Sa uit de unde vin si de ce bate inima
Viata mea acum s-a complicat
Am luat-o de la cap, ziceam ca s-a terminat
Nu am vrut sa fie asa, cred ca nimeni nu ar vrea
Raman doar cu speranta ca ceva se va intampla
Ca va veni o zi cand din nou o sa zambesc
Astept in continuare si ma lupt sa reusesc.

Bug.... Ingerii pierduti

Robby Doggy Daddy
10-21-2006, 14:59
toata lumea stiie k esti doar un kkt
D kkt tot c faci sa te faci remarcat
de la noi si totzi baietzi care ar vrea sa itzi sparga gura
Sugi ****

BUG Mafia-unii sug ****

EMO
10-21-2006, 15:30
sunt legende-n viata si legende-n vis ..... care nu fac nici un compromis

d.daniel91
10-21-2006, 18:19
nu vorbi fara sa stii
nu hali mereu ce auzi de la alti

Broco
10-21-2006, 19:57
ce imi place mie cel mai mult, este mai mult decat un vers, este o metafora, este o capodopera a baietiilor si suna cam asa '' mama mea singura persoana pe care-o port in suflet ca pe-o icoana'' - nimic mai presus

d.daniel91
10-21-2006, 22:48
cine eu ?? ................. nu mata - unu de la mine de la bloc

sollen
10-25-2006, 22:51
"I will not go down underground
'Cause somebody tells me the death is comnin' 'round
And I will not carry myself down to die
When I go to my grave my head will be high"

dust_off_3
10-25-2006, 23:02
astia is baietii de care a zis mata sa te feresti:D

d.daniel91
10-25-2006, 23:07
E viata mea stiu ce s-a intamplat cu ea
Cel mai bun drog ramane muzica (muzica,muzica)

KLaX™
10-26-2006, 01:12
''uite cum luceste pielea ei, e toata unsa cu ulei
nu vrea sa stie ce vrei, danseaza pana la 3...''

EMO
10-26-2006, 05:01
comparandu-te cu mine, chiar te crezi perfect? ...

cand incepi sa fii corect, competitia e dura

ilmateias
10-26-2006, 06:51
gandeste liber, nu te lasa influentat, nu lasa pe altii sati bage idei in cap, altfel vei fi controlat manipulat, folosit si apoi aruncat, precum camikadzee care se arunca in aer, tu ii vezi un dumnezeu si ei te vad un fraier

sisu_liber
10-26-2006, 08:19
Sisu are f multe rime/vorbe caretzi face pielea gainii...

Donald
10-26-2006, 09:31
" I was taught be smart stay humble
I was taught be hard don't fumble
I was taught in these concrete jungle
Rumble young man rumble
I was told stay hard as they come dude
I was told any problems confront you
I was taught in these concrete jungle
Rumble young man rumble "

Juelz Santana - Rumble Young Man Rumble

Snoop2006
10-26-2006, 10:52
"Iar daca multi spun ca viata este o curva/Cred ca mult mai mult v-ar place sa stati langa o curva/Decat sa zaceti intr-o balta de sange/ sau sa putreziti pe veci in puscarie dupa gratii..." :D

Baby Jo
10-26-2006, 22:33
ok, hai sa mai zic o vorba tare, ca tot e noate... fara nici o referire la nici o persoana, sa nu se intzleaga iar greshit

"Tot ce vreau de la tine e sa crezi in visele mele, caci eu cu sigurantza visez ca tu crezi in ele"
asta nu e veritasaga???

Baby Jo
10-26-2006, 22:35
Peste, ciorditori, barbugii, curve peste tot,
Esti orb, deschide ochii timpul trece,
Nu mai visa frumos, realitatea este rece!
Bug Mafia-Cand te lovesti de realitate...;););)

bonheur
10-26-2006, 22:41
No! Piensan que me voy a conformar
y... &#161;No! Chocan con mi forma de pensar
y... &#161;No! nunca subestimes la verdad
que te ofrece un nota sabio cuando empieza a levitar
&#191;No quieres que me pare? pues venga te secuestro
no busqueis esta letra en el librillo porque no la he puesto

Vio
10-26-2006, 22:42
Nu-mi mai plac vorbele....faptele-mi plac.

R.RimmeR
10-26-2006, 23:09
"Potzi sa fii cum vrei sa fii, insa trebuie sa shtii /
Ca nu`i bine sa te dai, ceea ce ai vrea sa fii" ( RimmeR )

d.daniel91
10-26-2006, 23:16
"Elegant , dar ce e dincolo d fatza asta
Stiu cei p care ia-i facut sa planga-n viatza asta"
grasu xxl - elegant

ilyna
10-29-2006, 14:38
la prima adiere ramai singur..doar cel mai bun prieten e cu tine asta'i sigur (Puya)
Cand voi fi pe drumul meu .. amintirile raman mereu stiu asa se va intampla cand voi avea familia mea(Camin fericit)

Smok3
11-04-2006, 11:51
Imi Place Sa Ma Distrez Cat Mai Mult In Viatza, Pt. Banii Joint`uri si Femei Ies In Fatza...... < Caddy >^< Sange Latin >

sollen
11-04-2006, 13:00
To live is to suffer
And i'm living it up
Face everyday chin up
I ain't giving it up
(dmx-life be my song)

Ma sperii cand incep sa sterg numere din agenda
Stau singur pe geam, dau foc la ce mai am
Si ma gandesc ca a mai trecut un an
(ozo-cum am crescut)

Suga Mama
11-07-2006, 22:14
Deschide ochii,timpu' trece...nu mai visa frumos,realitatea este rece!

Iustin
11-07-2006, 22:28
Have you ever seen a grown man cry?
Have you ever asked a grown man why?
Why do ya feel that way inside?
Sometimes I had to swallow my pride and settle for less
Lord don't settle for less, you more like the best
To me, as I pull my head out my skully,
and I give praise due to those who mean somethin to me
Moms, you incredible, you raised me all by yourself
Regardless of the situation, there was food in the shelf
Pops, you abandoned me, you left me all alone
In this cold warzone, I had to fence for my own
My sister Candie, probably the only one that understands me
Girl I love you to death, you never turned your back on me
PR Terrorist (KillArmy)

The saga continues
Wu-Tang, Wu-Tang
ODB (wu-tang clan)

Olympic torch flaming, we burn so sweet
The thrill of victory, the agony, defeat
We crush slow, flaming deluxe slow
For, judgement day cometh, conquer, it's war
Allow us to escape, hell glow spinning bomb
Pocket full of shells out the sky, Golden Arms
Tune spit the shit immortal combat sound
The fake false step make, the blood stain the ground
U-God (wu-tang clan)

KLaX™
11-08-2006, 01:34
''...o gramada de gagici buneeee....
Pretentiosi la pat, le luam direct de cap;
Le dam la muieeeeee!...''

Sarpe@Dojo
11-08-2006, 23:34
Mie imi place mult refrenu din Raid Mafiot - "I got my hand on my gun cause they got me on the run ,blue dressed mother fucker wanna get me down [...]so lemme tell u mother fuckers who u fuckin' with !! "
"daca noi suntem jos si limita-i la cer ,mahoarca e in aer " ->ZI de zi
Vino acum ia-ma sus ingeras ...s-a adunat prea multa suferinta si umilinta.Chiar daca mai vezi oamenii zambind si totul pare bine ,numai banii conteaza..." -Lumea e a mea .
Si ar mai fi o groaza..am postat pref mele.

I got my hand on my gun cause they got me on the run
L-am auzit prima data la Snoop cu 2pac pe 2 of America's most wanted.....
da l-am mai auzit si pe o piesa de la W-tang....so...alege tu de unde s-a inspirat....

xSlim_Shadyx
11-13-2006, 16:11
Viata e roz?
Se spune,
Aha, da cine te crede?
Ca de la iarba si dolari tuata lumea vede verde

andreea918
11-13-2006, 17:26
daca plec hai tu cu mine...unde vrei....vreau sa fii cu mine...vreau sa-ti dau ce vrei!!!:)

ysa
11-13-2006, 18:02
:)))) uite o fata care m-a facut sa rad..:lol:
multumesc!

deco
11-13-2006, 18:06
raku :

Din dragoste pentru guvern, cu-o bomba-n centura
Si-o mana pe Kalashnikov noaptea razbunare jura!

Tony Montana
11-13-2006, 22:16
"atunci cand ramai doar tu iar ceilalti au plecat, cand viata te obliga sa o iei de la cap, inchide ochii si o sa realizezi ca ingerii pierduti te ajuta sa visezi sa speri ca vei reusi sa nu te prabusesti chiar dak nu s-a intamplat cum te-ai asteptat cand i-ai chemat intotdeauna au venit...ei vor fii cu tine pana la sfarsit."

Caddy cu Grasu XXL si Mario - Ingeri pierduti

WizKid
11-20-2006, 18:51
"fac versuri nu doar rime sa-ti intre-n cap bine /intamplarile noastre in cuvinte pentru tine "

WizKid
11-20-2006, 18:53
sau de la sisu - care-i smecheria " cei mai rai baieti se misca in tacere niciodata un smecher nu o sa faca atmosfera dar prin decizii poate avea efec de sera"

Donald
11-21-2006, 17:35
EVERY DAY I'M HUSTLIN'

, Rick Ross

Mor3ok
11-21-2006, 17:58
.....sar cuvintele k flegmele/milioanele k doamnele/din mana in mana k bolile din *** in ****:tzazte1: parazitii-am comiso din nou

Mor3ok
11-21-2006, 18:20
''Sant doar cativa baietasi pa care-i vezi langa noi,/ te uiti la noi, noi urat la voi, ca la noi''.:ok:

KLaX™
11-22-2006, 00:12
''but this shit is no gimmicks, this is blood in and blood out
when it's beef you jus' gotta know when to butt in and butt out'' - You don't know

yulia
11-25-2006, 20:25
cea mai adevarata mel e poveste fara sfarsit-asa e-n cartier,nu trebui sa t dai la fund/lupti cu pumnii,tragi cu dintii k sa ai mai mult/nici un senator n-a coborat vreodata in cartier,nici un deputat n-a stiut c-nseamna lefter/iar eu sunt de-acolo d unde u nici nu gandesti/unde soarele rasare doar dak-l platesti"

yulia
11-25-2006, 20:26
mie imi place "uzzy,t ubesc,t ubesc,c vrei sa ti fac?/ubeste ma d-aici in jos si-ncepe d la kp"

yulia
11-25-2006, 20:28
sau "c **** mea iti pasa cui ii ******esc yo fata?"

dust_off_3
11-25-2006, 20:29
da edit tu ...i grea viatza?

yulia
11-25-2006, 20:30
pfoai..as mai avea multe...km toate....
"si nu t supara knd iti ciordesc portofelu*/chiar asa cum e u trebui sa-ti ubesti krtieru*"

KLaX™
11-25-2006, 20:31
las-o mah ca e 9

edit: si nu-ti place si :''Baietii sunt baieti si femeile sunt curve'' :lol:

yulia
11-25-2006, 20:36
"as vrea sa scriu d bine,doar k pixu* o ia razna/nu e prea binemortii ma-tii,u stii asta"-muzik d noapte

xSlim_Shadyx
11-25-2006, 21:45
Consumul excesiv de alcool dauneaza grav plictiselii

sissi
11-25-2006, 22:37
"asa i in cartier,nu trebui sa t dai la fund/lupti cu pumnii,tragi cu dintii k sa ai mai mult"

yulia
11-25-2006, 22:45
"...si cum se schimba unii-n curve nici nu-ti vine sa crezi.."

KLaX™
11-25-2006, 22:46
''plecati in **** mea acasa''

southerndog
11-25-2006, 22:47
cam 75% din ce zice Ludacris :D

K. bryant
11-25-2006, 22:57
**** dinamo

sissi
11-25-2006, 23:07
"am cerut d la viata mai mult dekt a oferit/si-am stiut s-o *** in gura k sa-mi dea c mi-am dorit"

K. bryant
11-25-2006, 23:13
o sa reusec sa tin lumea la degetu' mic , cand m-am nascut in lumea mea , n-am primit nimic , decat spirit de luptator ca sa supravietuiesc , caci la capat doar campionii se-ntalnesc, SUNT SINGUR CONTRA LUMII SI TOTUSI LUMEA E A MEA

sollen
11-25-2006, 23:36
Caut liniste in aceasta neliniste
Dar totusi mi-e teama de liniste
Prietenii uneori sunt ca niste Serpi cu venin
Iti hranesc declinul cu declin. Te sperii
Cand vezi ca te ranesc dincolo de limitele durerii
Dar treapta cu treapta vor cobori in intunecime
Intr-un final li se vor prelinge pe fata picaturi de spaima si rusine
Toti ne prinde in firele incalcite ale vietii
( ad litteram- unde)

YULIA, fetitzo, uita-te drq, vezi ca undeva in dr jos, e un buton EDIT, l-ai vazut?ia incearca sa il folosesti...

RALUXANDRA
11-25-2006, 23:57
nu stie nimeni de ce ai rezistat pana azi stii ca vine o zi cand din nou ai sa cazi dar ai ca mine ingerii cu tine.

KLaX™
11-26-2006, 03:06
Nimeni n-o spune mai bine decat mine atunci cand e vorba de mine
Vorbesc despre cartier, si nimeni n-o face mai bine (imi place cat de repede o da)

Ana__17
11-26-2006, 14:03
"nu esti niciodata pregatit sa fii sarac de mic" ;) -Sisu-

Didy
11-26-2006, 14:20
"Daca maine-ar fi sa mor, inchid ochii si voi zambi/ Ca stiu ca o sa am la capul meu, prietenii..." (Arssura)

sollen
11-26-2006, 14:33
"multa lume m'acuza ca nu port bluze largi, dar am hip-hopu tatuat p buza

Blu
11-26-2006, 15:14
"daca nu-ti convine ce-am spus,scoate-o pe ma-ta la produs"

sissi
11-26-2006, 16:57
"poti sa-mi sugi **** dak vrei sa mor yo/poti sa stai capra,umeri craci,cum vrei u /ziaristo...n-o mai suge fa aiurea...../noi vs ei-ombladon ft uzzy

sissi
11-26-2006, 17:11
"la puskrie ma duc mama /sunt dependent d heroina/"

sollen
11-26-2006, 20:56
alta care nu a vazut EDITU'

sissi
11-26-2006, 22:51
deci sollen,draga mai bine vede-ti d treaba ta si nu t mai baga aiurea in seama!!c **** mea t intereseaza p u ???
du-t-n **** mea si culk-t!!

Gherila_P.T.M
11-26-2006, 23:31
bine piiiiissssssssiiiiii.....ăăă.... siissssiii.......

sollen
11-26-2006, 23:31
deci sollen,draga mai bine vede-ti d treaba ta si nu t mai baga aiurea in seama!!c **** mea t intereseaza p u ???

:morderas: mai e si simpatica pe deasupra :morderas:

da de ce faci economie la caractere,nu poti sa scrii tot cuvantu?lasa te intelegem,te lasam sa mai cresti, nu-i nimic, nu esti singura care are aere de rap-eritza aici, asta e, generatia de azi e proasta, nu ai ce sa ii ceri..mai noteaza in caiet alt cuvant inafara de ****...mai vb cand cresti

KLaX™
11-27-2006, 05:20
Mai bine du-te tu si culca-te fa...***** cu ****! ce sari asa, ca nu te-a injurat nimen, doar ti-a spus ca exista optiunea edit, pt.ca daca faci chestia asta de multe ori (post dublu) poti primi BAN!! Si incearca sa inveti de la scoala nu de la toti taranii de pe mIRC sau de pe alte chat-room-uri! crezi ca esti mai ''cool'' asa? :mad:

EMO
11-27-2006, 06:14
ce mah, a avut dreptate.... ce **** mea o doare in *** pe sollen ... de asta e moderatoru....