PDA

Arată Versiune Întreagă : Barfe/Stiri - detoate dar nu orice

eMAG.ro

Pagini : 1 [2] 3 4 5 6 7

RZV
06-23-2006, 13:54
scuze,am uitat sa copii si linkul ...http://www.9am.ro/revistapresei/Actualitate/36500/4-000-000-de-romani-vor-muri-din-cauza-virusului-ucigas

mimoza
06-23-2006, 18:11
Deputatii au votat un proiect de lege care reglementeaza cantatul "pe banda".

Legea prevede pedepse consistente financiar pentru persoanele care doresc sa-i ascunda pe cei care incearca sa pacaleasca publicul mimand interpretarea. Astfel, incalcarea legii se va sanctiona cu amenda contraventionala de la 5.000 de lei noi la 10.000 de lei noi. In caz de recidiva, amenda va fi de la 8.000 de lei noi la 15.000 de lei noi.

se pare ca de acum incolo ca trebuie anuntat daca se canta live sau playback.

evz

cornel.G
06-23-2006, 23:53
ba ce draq suntem in romania aici nu se moare de gripa aviara si nici nu se canta live ..........peste tot

sisu_liber
06-24-2006, 00:53
cum drek sa moara lume daca nu te potzi infecta mortal cu gripa aviara....

Gyno
06-28-2006, 01:31
"Chei verbale" de la Zale
Alaturi de Pavel Stratan Miercuri 28 Iunie 2006

http://www.romanialibera.ro/editie/img.php?url=foto/z28062006/Nationala-monden-ala.jpg&z=250 (javascript:void(loadWin('foto.php?url=foto/z28062006/Nationala-monden-ala.jpg','','661','505','toolbar=no,scrollbars=no' )))Raku, Yolo si DJ Christu sunt cei trei componenti ai trupei Zale. Pe Raku il cunoasteti din aparitii mai vechi in diferite formatii sau pe cont propriu. El si-a inceput cariera muzicala alaturi de Morometzii, a urmat apoi albumul solo intitulat "In Mediul Vitreg" si a continuat cu o formatie care nu a scos pe piata vreun album, "In Alta Frecventa", formata din: Raku, Praetor si DJ Christu. Printre albumele lor putem aminti: "Proiectul verde" "Chei verbale de la zale", "Sabotaj", " In Mediul Vitreg", " Sud Stil" etc. Iar ca ultima aparitie discografica, Raku, Yolo si DJ Christu au "spart" piata muzicala cu melodia hip-hop "Declaratie de avere", pe care cei trei baieti o interpreteaza alaturi de inegalabilul Pavel Stratan. Dar sa ii cunoastem mai bine pe cei de care, cu siguranta, vom mai auzi.

- Baieti, care au fost inceputurile voastre in muzica?
Yolo: Primul meu concert se intampla in Kinshasa, cu vecinii.
Christu: In 1993. Atunci cred ca am inceput sa fac diferenta intre a asculta si a auzi.
Raku: Pe la 16 ani am inceput sa scriu versuri si sa fac repetitii pe loop-uri reprezentand finalul unor negative ale rapperilor americani; copiam cu un dublu-casetofon patru masuri de negativ pana cand obtineam lungimea dorita, iar pentru a suprapune vocea foloseam un al doilea casetofon, inregistrand prin microfonul acestuia.
- De unde "veniti" voi?
Yolo: De-acasa.
Christu: Din punctul A... si sper sa ajungem in punctul B.
Raku: De unde vine toata lumea.
- Daca intr-o zi ar trebui s-o faceti, cum ati caracteriza muzica voastra?
Yolo: Eleganta.
Christu: Indrazneata.
Raku: Inspirata, muncita, simtita.
- Cum de v-ati gandit la aceasta combinatie: Zale - Pavel Stratan?
Ne place muzica lui si ne-am gandit ca un refren cantat in felul sau si tratand o asemenea tema ar fi bine s-o facem.
- Credeti ca va fi un succes?
Yolo: Nu stiu inca.
Christu: Este prea devreme sa putem aprecia.
Raku: Piesa urmeaza sa apara pe o compilatie editata de MTV si Cat Music si pe al doilea album Zale, intitulat "Chill Brothers", editat de Roton, album la care inca se lucreaza.
- Daca nu ati fi facut muzica, ce altceva ati fi facut?
Yolo: Cariera in altceva.
Christu: Probabil profesia.
Raku: Altceva.

- Ce planuri de viitor aveti?
Yolo: Militez pentru familie.
Raku: Finalizarea si lansarea albumului "Chill Brothers".

romanialibera.ro

mimoza
06-28-2006, 16:19
puya pleaca in turneu fara familie

Puya, unul dintre membrii fostei formaţii hip-hop La Familia va pleca, pe 29 iunie, în turneul de promovare al noului lor album, “O mare familie”, deşi jumătatea sa muzicală, Sişu, este în arest pentru a doua oară, fiind suspectat de trafic de droguri. Puya, împreună cu Dj Whicked şi Gigis vor face prima oprire în Satu Mare, joi, 29 iunie, pe 30 iunie vor ajunge în Oradea, pe 1 iulie în Arad, în Braşov pe 7 iulie, în Miercurea Ciuc pe 8 iulie şi sâmbătă, 15 iulie, vor face ultima oprire în Brad, judeţul Harghita.

Albumul "O mare familie" a fost lansat pe 19 iunie şi conţine 18 piese. La el au colaborat nume cunoscute din induistria muzicală românească Bitză, Cabron Shobby, Moni-k, Brugner, Nico, Verbal, dar şi trupe mai puţin cunoscute cum ar fi CIA din Braşov. Sişu, jumătatea trupei a fost reţinut sub acuzaţia de trafic de droguri şi riscă o pedeapsă de 20 de ani dacă va fi găsit vinovat. El a mai fost închis pentru deţinere şi trafic de droguri şi a fost eliberat pentru bună purtare.

antena3

Mr.Gheatza
06-28-2006, 18:55
ba cia nu erau din craiova?

AndreiC
06-28-2006, 19:15
Si nici cu bitza nu a colaborat :D

Mr.Gheatza
06-30-2006, 00:01
Ice Cube revine la rap
Inainte de a fi actor, de realiza emisiuni TV si filme prin firma sa de productie si inainte de a avea casa lui de discuri, Ice Cube a fost un rapper.

Ice Cube era doar in pusti in 1988 cand s-a lansat cu "Straight Outta Compton", o colectie despre injustitia din orase ce facea apel audientei de toate genurile.
Acum el se intoarce la rap cu primul sau album solo din ultimii 6 ani "Laugh Now, Cry Later" ce-l va lansa in aceasta luna. Albumul contine 20 de piese.

"Am vrut sa realizez un album ce face tot ceea ce este caracteristic muzicii bune stil hip-hop. Adica te face sa te simti bine, dar in acelasi timp iti arata o parte a vietii careia probabil nu i-ai acordat atentie sau nici n-ai stiut ca exista." declara Ice Cube. In acest album versurile sale se leaga de George W. bush, de stereotipurile rasiale si de evolutia lui ca artist. Rap-ul transmite un mesaj sustine el.

Bineinteles muzica ramane totusi o afacere - una pe care artistul o descrie ca "gangsta" - in care banii dicteaza, alterand ceea ce unii artisti vor sa spuna. Acesta este unul dintre motivele pentru care Ice Cube a lansat noul sau album pe cont propriu, sub firma sa.
"N-am fost presat deloc, fara un anume timp limita, sau un program impus, fara ca nimeni sa-mi spuna ce fel de muzica sa fac. Am fost doar eu mergand sa inregistrez muzica care imi place, asta cred ca fanii mei isi doresc." spunea ice Cube.

In ultimii ani Ice Cube a fost ocupat lucrand si in cateva filme precum "Barbershop," "All About the Benjamins" si "Friday After Next". Apoi si-a luat o pauza de un an din lumea filmului pentru a lucra la noul sau album in colaborare cu Snoop Dogg, Scott Storch si Lil Jon.

Muzica este inspiratia lui, sustine Ice Cube, dar el s-a bucurat in acelasi timp si de un real succes in lumea filmului si a televiziunii. El a aparut in vreo 20 de filme dintre care 10 au fost produse si vreo 5 au fost scrise de el. Rolul viselor sale este sa interpreteze pe marele ecran rolul unui gangster mai mare decat "Scarface".
Considera ca este mult mai usor sa compuna muzica decat sa scrie filme, deoarece muzica este ceva personal pe cand filmul implica multe colaborari, insa in viitor n-ar fi exclus sa scrie chiar si o carte.

Mr.Gheatza
06-30-2006, 00:08
Sisu&Puya - “Bagabontii din Salajan nu dau inapoi niciodata!“

Sisu a fost eliberat din inchisoare dupa o pedeapsa de doi ani. Cu un optimism si o ambitie de nemaivazut, cei doi rap-eri au curajul sa priveasca doar partea buna a lucrurilor, stergand cu un zambet si cu o gluma amintirile neplacute
Popcorn: Ai fost arestat si inchis timp de 2 ani de zile, in care nu ti-ai vazut prietenii. Cum se vede lumea de afara dupa atata vreme?
Sisu: Cum? E aceeasi lume. Am luat-o de la capat si ne facem treaba in continuare. Nu e nimic…

Popcorn: Totusi, cum e sa ti se opreasca timpul 2 ani?
Sisu: Sunt singurul caruia i s-a oprit timpul 2 ani? Sunt multi. Deci e o chestie prin care trec si altii. Trebuie sa inveti sa fii tare, sa tii capul sus si totul va fi bine pana la urma.

Popcorn: Cunosteai inchisoarea din povestile altora. Care-i diferenta dintre povesti si faptul ca ai simtit pe pielea ta viata in inchisoare?
Sisu: Inchisoarea e inchisoare. Afara-i afara. Acolo-i altceva, aici e altceva. Ar trebui sa scriu o carte ca sa inteleaga lumea despre ce este vorba.

Popcorn: Cum ai fost vazut in celula? Cum te-ai inteles cu lumea de acolo?
Sisu: Noi avem prieteni si acolo, si afara. Peste tot. Suntem, asa, o familie.

Popcorn: Consideri o nedreptate inchiderea ta pentru consum si trafic de droguri sau te consideri un norocos ca ai scapat doar cu 2 ani?
Sisu: Hai sa zicem ca-i totul bine cand se termina cu bine.

Popcorn: Cativa ani de inchisoare pot face un om sa nu se mai gandeasca la droguri?
Sisu: Pe mine sau pe cineva, in general? Depinde de fiecare, ce are in cap, ce vrea sa faca cu viata lui… Eu, unul, mi-am invatat lectia si le stiu pe ale mele. Altii poate ca nu si-au invatat-o. Nu stiu ce sa spun sigur. Fiecare cu problemele lui.
Popcorn: O sa se schimbe viata ta dupa pedeapsa pe care ai ispasit-o?
Sisu: Se schimba viata oricui dupa 2 ani. Ai timp pentru gandire in inchisoare. Sa-ti reanalizezi pro-blemele, sa le pui in alta ordine, sa gandesti altfel.

Popcorn: Dar in cariera? Vor fi schimbari?
Sisu: Vor fi schimbari si in cariera, normal. Toate sunt altfel abordate acum, mult mai serios.

Popcorn: Din cauza neintelegerilor cu BUG Mafia (inregistrarea numelui La Familia la O.S.I.M. de catre ei), cum vedeai tu viitorul trupei?

Sisu: Tot timpul am vazut un viitor bun si ma gandeam ca cea mai buna aparare e atacul. Asa ca noi am spus lucrurilor pe nume, nu ne-am ferit. Oricum, momentan, subiectul e ingropat.

Popcorn: Cat de des va vedeati si ce planuiati cand Sisu era inchis?
Puya: Cu Sisu ma vedeam cat ne permitea regimul din penitenciar… destul de des. In acest timp am facut albumul "Foame de bani“ si am pus bazele label-ului "Scandalos music", unde a aparut albumul.

Popcorn: E usor de observat ca nu veti renunta prea usor. Care sunt planurile voastre acum?
Sisu: Acum avem label-ul "Scandalos" in prim plan si urmatorul album al nostru. Single-ul sper sa apara pana pe 10 decembrie. Sunt si ceva proiecte… Oricum, principala chestie pe care o sa o facem si la care o sa lucram e label-ul "Scandalos music“.
Puya: Au semnat deja niste trupe la "Scandalos music“. De ceva vreme ruleaza clipul trupei "Verbal“ din Ramnicu Valcea. Urmeaza si alte proiecte.
Popcorn: Mai aveti de gand sa lamuriti treaba cu B.U.G. Mafia? Sa va luati numele inapoi? Sau renuntati si lasati timpul sa stearga totul?
Puya: Discutiile s-au facut inainte de a lansa single-ul si n-am ajuns la nici un rezultat. Nu cred ca mai e nevoie de discutii. Iar de lamurit, treaba e foarte lamurita din start: la show-uri se poate vedea ce striga lumea. Deci, ce scrie pe caseta e mai putin important.

Popcorn: Dupa aceasta pauza, ati inceput seria de concerte cu multe cantari in tara. De ce nu ati tinut un show in Bucuresti, unde nu ati mai cantat din aprilie 2003?
Puya: In general, in Bucuresti, am cantat destul de mult. Lumea nu mai e asa doritoare.
Sisu: Nu e numai asta. Cel mai bine pentru un show in Bucuresti e sa fie facut la nivel mai mare.

Popcorn: Intre eliberarea lui Sisu si primele concerte a trecut o perioada foarte scurta. Cum ati fost primiti pe scena in formula de baza: Sisu & Puya?
Sisu: Din toate concertele de pana acum se vede foarte clar ca suntem primiti foarte bine.

Popcorn: La ce surprize sa se astepte fanii vostri in urmatoarele luni?
Puya: Tot timpul avem colaborari pe albume… poate cu Verbal, Codu’ Penal. Cine stie cine va mai veni pe parcurs… Nici nu sunt prea multe nume in rap, poti sa le numeri pe degete… Incercam sa lansam un album nou in februarie.

Popcorn: Ce ati vrea sa le transmiteti celor care va respecta si va cumpara muzica, dar si celor care va doresc raul?
Sisu: Le multumim. Noi suntem o mare familie! Ceilalti nu ne intereseaza. Asta nu inseamna ca nu le ascultam criticile. Daca sunt constructive, le folosim. Daca nu, nu ne intereseaza.

p.s : nustr de cand e .. e d p www.popcorn.ro si e la rubrica ''planuri noi''

lluchiano
06-30-2006, 05:06
Interviul asta cred ca are mai bine de juma' de an...incearca pe viitor sa pui subiecte noi ;)

Mr.Gheatza
06-30-2006, 10:15
am si zis ca nu stiu d cand e ... oricum tot de ... raman

mimoza
06-30-2006, 10:53
Puya se afla in plin turneu de promovare a noului material discografic, realizat impreuna cu Sisu si intitulat “O mare familie”. Hip-hop-erul va sustine impreuna cu Gigis doua concerte in acest weekend. In aceasta seara el urca pe scena la Oradea, in clubul “No Problem”, iar maine seara la Arad, la Baza Underground, situata pe strandul Neptun. In deschiderea concertelor, DJ Wicked face incalzirea.

libertatea

mimoza
06-30-2006, 10:54
si parazitii canta in deschiderea noptii devoratorilor de publicitate

tot libertatea

Gherila_P.T.M
07-01-2006, 18:02
Grasu XXL isi lanseaza primul album solo

http://img241.imageshack.us/img241/2010/15vedete450816hv.jpg

Dupa multe calatorii prin tari straine, Grasu XXL a revenit in Romania, manat de dorinta puternica de a prezenta publicului roman muzica pe care a compus-o. Asa ca acum se afla pe ultima suta de metri in ceea ce priveste lansarea primului sau album.

Grasu XXL s-a impus atentiei publicului din Romania prin videoclipul piesei sale de debut “Fara filtru”, regizat de Hypno. Filmarile au durat o zi intreaga, desfasurandu-se in studioul lui Cosmin Gogu, caruia i se datoreaza si conceptul clipului. Au participat Caddy si Tataee de la B.U.G. Mafia, Mari de la M&G, Maximilian si Paco 10 Grei. Fetele care apar in videoclip au fost selectate in urma unui casting riguros dintre mai bine de 50 de aspirante. Albumul cuprinde 12 piese, printre care colaborari cu Villy, Bitza, Uzzi, Maximilian si Paco 10 Grei, singura voce feminina fiind Queen Bee.

Libertatea

mimoza
07-04-2006, 00:08
Parazitii canta in ritm de hip-hop pentru "Mari Romani"
4 Iulie 2006
Raluca Moisa; Traian Batranu

Echipa TVR se pregateste de desemnarea primilor zece romani din istorie.

Una dintre cele mai indragite trupe de hip-hop din Romania, Parazitii, cunoscuta in peisajul muzical autohton pentru nonconformismul membrilor ei, a acceptat propunerea TVR de a se implica in proiectul „Mari Romani” si a compus melodia acestei campanii.

Parazitii a mai lucrat in trecut cu Televiziunea Nationala, pentru campania „Citeste o carte”, dar s-a implicat si in alte proiecte: „Campania Antiplayback” sau „Jos Cenzura!”.

„Este una dintre putinele actiuni pozitive care se intampla in ultima vreme in Romania. Are un efect pozitiv, cred ca poate spala imaginea tarii noastre”, spune Cheloo, unul dintre membrii formatiei.

Rapperul considera ca din galeria Marilor Romani trebuie sa faca parte personalitati istorice. „Vlad Tepes, Mihai Viteazul si maresalul Ion Antonescu merita sa fie printre Marii Romani”, sustine Cheloo, care este reticent in privinta unor personalitati actuale.

„Nu vedem vreun Mare Roman printre cei aflati in acest moment in posturile de conducere. Cei din film sau teatru, in schimb, merita. Poate e cazul ca arta sa bata politicul si economicul”, sustine el.

Piesa are si un videoclip care va fi difuzat din a doua jumatate a lunii iulie. „Atat piesa, cat si videoclipul sunt facute in asa fel incat sa nu influenteze oamenii sa aleaga in galeria Marilor Romani pe cineva din prezent”, mai spune Cheloo.

Mai sunt patru zile

Campania „Mari Romani” va intra, pe 8 iulie, intr-o noua etapa. Catalin Stefanescu, Irina Pacurariu, Gianina Corondan, Radu Naum si Florin Iaru vor anunta sambata topul celor mai mari 100 de romani din toate timpurile.

Lunile iulie si august vor fi dedicate primilor zece dintre acestia, prezentati in cadrul unor dezbateri, in ordine aleatorie. Printre surprizele pregatite pentru editia care marcheaza sfarsitul primei etape se numara si cateva interventii in direct ale oamenilor cu cele mai interesante opinii, dar si un minireportaj in care un grup de copii fac un portret ad-hoc al celui mai mare roman.

Incepand cu 9 iulie, telespectatorii il pot alege pe cel mai mare dintre primii zece conationali. Distinctia de „Cel mai Mare Roman” va fi acordata pe 21 octombrie.

Fragment din textul piesei Parazitilor

„E vorba de o tara, de decenii si genii
De romani ce n-au pierit de-a lungul vremii
Ridicati pe postamente-nalte persoane insemnate
Nu va lasati orbiti de vorbe, ci de fapte!”

Greuceanu
07-05-2006, 14:59
Goldie Loc, Kam, MC Eiht & Snoop Dogg: The Warzone - July 4, 2006 By : Nima

You read right, a new West Coast supergroup has formed, consisting of Goldie Loc of Tha Eastsidaz, West Coast O.G. Brother Kam, MC Eiht of C.M.W., and Bigg Snoop Dogg himself. The project was brought into life by Snoop, and they have been hitting the studio, working on "The Warzone". We had the chance to catch up briefly with Goldie Loc to talk about it.

He let us know that they're about thirteen songs deep right now. Features on the album include the D.P.G., Ray J, Yo-Yo, Jelly Roll, with production by Goldie Loc himsef, Battlecat, THX & David Banner amongst others.

They are currently working on a deal for the record, we will let you know when it's finalized. Those of you who went to the D.P.G. show at the Roxy's last week saw Goldie Loc on stage performing the classic "G'd Up" with Snoop, so the two have officially back up.

Goldie Loc's partner-n-rhyme Tray Deee is still incarcerated, but they holla at each other regularily and keep in touch. Hopefully one day we'll be able to hear the duo wreck tracks together again.

sursa : www.dubcnn.com

Gyno
07-08-2006, 03:52
MARCEL PAVEL CONVINS CA VA LUA BAC-UL

http://www.ziarulziarul.ro/poze/2006/07/08//36601.jpgCunoscutul cantaret Marcel Pavel a sustinut ieri ultima proba la examenul de Bacalaureat, la geografie. Interpretul a terminat liceul la seral, insa abia acum, la varsta de 46 de ani, a gasit timp sa-si incheie studiile. Marcel Pavel a dat BAC-ul la Grupul Scolar Industrial Dacia si a luat zece la probele orale, iar la cele scrise este sigur ca a obtinut note de trecere.

Gherila_P.T.M
07-11-2006, 00:53
Shakira va canta la o chitara incrustata cu 1000 de cristale Swarovski Marti 11 Iulie 2006

In timp ce Shakira se bucura de succes alaturi de fani, in concerte electrizante, single-ul sau "Hips Don't Lie" se mentine pe primele locuri in clasamentele din toata lumea, de mai bine de 12 saptamani, "detronand" orice alt "adversar". Dupa ce a incantat microbistii pe 9 iulie, la finala Cupei Mondiale, Shakira isi continua seria de concerte in avanpremiera turneului "Oral Fixation", urmand ca la sfarsitul saptamanii sa ajunga si in Romania. Productia este dubla fata de Depeche Mode: mult mai multa lumina, sunet mai puternic, o explozie de efecte vizuale... Shakira va fi acompaniata de o trupa formata din sase instrumentisti, pe o scena de peste 15 metri inaltime, cu o suprafata de aproximativ 348 mp. Chitara electrica la care va canta Shakira este o "bijuterie", incrustata in Barcelona cu peste 1000 de cristale Swarovski, mici si roz.
Shakira Isabel Mebarak Ripoll s-a nascut pe 2 februarie 1977, in Barranquilla, Columbia. A compus prima piesa la varsta de 8 ani, iar cinci ani mai tarziu a semnat primul contract cu o casa de discuri. In 1991 a lansat albumul de debut, "Magia", material care, desi nu s-a bucurat de succes international, i-a asigurat "intrarea" in industria muzicala columbiana. Dupa albumul "Peligro" (1993), Shakira a schimbat putin directia carierei, alaturandu-se distributiei serialului "El Oasis". In 1995, Shakira s-a intors la "prima dragoste" si a intrat in studio pentru inregistrarile unui nou material. LP-ul "Pies Descalzos", cu un sound latino-pop cu totul nou, promovat de sase single-uri si un turneu de doi ani, a ajuns pe primul loc in topurile din opt tari si a primit discul de platina in S.U.A. Pentru albumul "Donde Est'n los Ladrones?" (1998), Shakira a apelat la Emilio Estefan (sotul Gloriei Estefan) pentru productie si management. Albumul a consolidat succesul artistei pe piata din S.U.A., "Donde Est'n los Ladrones?" ocupand, timp de 11 saptamani, primul loc in topul Latin Billboard. In anul 2000, Shakira incepe relatia cu Antonio de la Rua, fiul fostului presedinte al Argentinei, si lucrul la primul ei material in limba engleza, "Laundry Service". Promovat de single-urile "Whenever, Wherever" si "Underneath Your Clothes", albumul o transforma peste noapte intr-o vedeta internationala: peste 25 de milioane de exemplare vandute, 13 discuri de platina si trei premii Grammy... Dupa ce a lansat o colectie de remixuri si un album live, la sfarsitul anului 2004 Shakira incepe lucrul la un nou material de studio si, in mai putin de un an, compune 60 de piese noi, atat in limba engleza, cat si in spaniola. 20 dintre acestea au fost alese pentru cele doua albume lansate in 2005: "Fijacion Oral, Vol. 1", in limba spaniola, urmat de "Oral Fixation, Vol. 2", in engleza.

Mii de fani merg la Timisoara cu trenul "Shakira"

In urma miilor de solicitari primite din partea fanilor, Societatea Nationala de Transport Feroviar de Calatori va introduce in circulatie doua trenuri suplimentare pe ruta Bucuresti-Timisoara, special pentru concertul Shakira din 17 iulie, organizat de Emag!c Entertainment. Trenul accelerat "Shakira" (cu numarul 12191) va pleca in data de 17 iulie, ora 8.45, din gara Bucuresti Nord, urmand sa ajunga in Timisoara la ora 17.19. Pentru intoarcerea din 18 iulie, plecarea din Timisoara Nord se va face in jurul orei 1.30 (accelerat numarul 12192), iar sosirea in Bucuresti va avea loc la 10.25. Traseul trenului va fi Bucuresti Nord-Videle-Rosiori-Caracal-Craiova-Filiasi-Strehaia-Turnu Severin-Orsova-Baile Herculane-Caransebes-Lugoj-Timisoara, iar pretul dus-intors va fi in jur de 80 RON.
Accesul la concertul Shakira, de pe stadionul Dan Paltinisanu din Timisoara, se va face incepand cu ora 16, urmand ca spectacolul sa inceapa in jurul orei 20. Biletele pentru concert se mai pot achizitiona din reteaua nationala a magazinelor Diverta, iar in Timisoara si de la punctele de vanzare ale "Poli Timisoara" din Piata Operei, Piata Unirii, Stadionul "Dan Paltinisanu", Clubul "Poli Timisoara", Magazinul Bega si din Caminul Studentesc.

Vio
07-11-2006, 01:02
MARCEL PAVEL CONVINS CA VA LUA BAC-UL

http://www.ziarulziarul.ro/poze/2006/07/08//36601.jpgCunoscutul cantaret Marcel Pavel a sustinut ieri ultima proba la examenul de Bacalaureat, la geografie. Interpretul a terminat liceul la seral, insa abia acum, la varsta de 46 de ani, a gasit timp sa-si incheie studiile. Marcel Pavel a dat BAC-ul la Grupul Scolar Industrial Dacia si a luat zece la probele orale, iar la cele scrise este sigur ca a obtinut note de trecere.
Si are impresii de mare om cult pe la TV...:toilet:

RZV
07-11-2006, 01:14
Artanu - Timpuri Noi cântă cu Grasu XXL
de Evelyn BADEA

Grasu XXL s-a impus în atenţia publicului prin videoclipul piesei sale de debut "Fără filtru", departajându-se clar de celelalte proiecte existente în peisajul hip-hop autohton. Concepţia videoclipului îi aparţine artistului Cosmin Gogu, iar la filmările care au durat o zi întreagă au participat şi cei de la BUG Mafia. Acum, Grasu XXL pregăteşte lansarea primului album "Curaj", care cuprinde 12 piese. Dintre ele, cea mai dragă lui este piesa "Trăiesc în vise", un featuring cu Artanu de la Timpuri Noi. Acesta din urmă a acceptat pe loc propunerea de colaborare şi pentru că ştie că Grasu păstrează la loc de cinste autograful pe care el i l-a dat în urmă cu 12 ani.

http://www.adevarulonline.ro/2006-06-16/Monden/artanu-timpuri-noi-canta-cu-grasu-xxl_188255.html

RZV
07-11-2006, 01:15
Un nou proiect hip-hop

Grasu XXL s-a impus atentiei publicului din Romania prin videoclipul piesei sale de debut “Fara filtru”, departajandu-se clar de celelalte proiecte existente in peisajul hip-hop autohton.

Conceptul videoclipului ii apartine lui Cosmin Gogu, regia este semnata de Hypno, imagine - Tudor Mircea. Filmarile au durat o zi intreaga, desfasurandu-se in studioul lui Cosmin Gogu. Au participat Caddy si Tataee de la B.U.G. Mafia, Mari de la M&G, Maximilian si Paco 10 Grei. Fetele care apar in videoclip au fost selectate in urma unui casting riguros dintre mai bine de 50 de aspirante la… job!

Structurat pe trei decoruri, videoclipul aduce un plus de glam prin anumite reflexe bine directionate. “Fara filtru” nu are o poveste clar structurata, fiind mai mult un clip de stare, in care regizorul s-a folosit foarte mult de styling si de moduri cat mai diferite de abordare a decorurilor. Nu este un clip clasic de hip hop, ci unul in care elementele din zona de high fiction se adapteaza genului abordat

Pentru cei pentru care Grasu XXL continua sa fie un personaj enigmatic, le dezvaluim ca el “da la microfon” de la varsta de 14 ani, provenind dintr-o familie cu traditie in muzica. A fost “injectat” cu microbul hip-hop-ului, desi in familie se asculta muzica de alta factura (jazz, funk), tatal sau evoluand la bass. Asa se explica si atasamentul sau fata de muzica lui Stevie Wonder.

Dupa multe calatorii prin tari straine, Grasu XXL a revenit in Romania, manat de dorinta puternica de a prezenta publicului roman muzica pe care a compus-o. Asa ca acum se afla pe ultima suta de metri in ceea ce priveste lansarea primului sau album.

Intitulat “Curaj”, albumul este unul de atitudine; desi artistul prefera sa adopte un ton pozitiv, subiectele raman totusi cele abordate de artistii hip-hop: lupta pentru putere si influenta, femei, bani, droguri, probleme sociale. Albumul cuprinde 12 piese (printre care colaborari reusite cu Villy, Bitza, Uzzi, Maximilian si Paco 10 Grei, singura voce feminina fiind Queen Bee, cunoscuta publicului datorita piesei “Hai cu mine” a trupei B.U.G. Mafia).

Grasu XXL recunoaste ca piesa cea mai draga lui este “Traiesc in vise”, un featuring cu Artanu de la Timpuri Noi. Artanu a acceptat instantaneu propunerea de a canta alaturi de Grasu XXL, in mare parte datorita faptului ca acesta pastreaza si acum la loc de cinste autograful pe care Artanu i l-a acordat in urma cu 12 ani. In timpul inregistrarilor acestei piese, Grasu XXL a mai avut parte de o surpriza: Dan Iliescu, pe care artistul il apreciaza foarte mult, a venit in studio pentru a fi si el de fata la eveniment.

news updated on 6/13/2006 9:22:15 PM

http://www.music.ro/newsdetail.asp?ID=394

Gyno
07-11-2006, 01:28
Cantaretul Marcel Pavel , in varsta de 46 de ani, a reusit sa ia anul acesta bacalaureatul cu nota 8,27. Desi a absolvit liceul la Grupul Scolar Industrial "Dacia" acum mai bine de 27 de ani, artistul nu sustinuse si examenul de bacalaureat. Desi la limba romana si limba franceza oral a luat 10, la romana scris a obtinut doar 5,65. La matematica 6,6, iar la biologie 7,9. Marcel s-a revansat insa la geografia Romaniei, unde a scris de nota 9,5.

Gyno
07-11-2006, 01:32
Dana Rogoz se marita in aceasta vara

Autor: A NORIS CRISTIAN (Postat la 11-07-2006)
noris.cristian@atac-online.ro In aceasta vara, multe dintre vedetele noastre sunt „impinse“ de Cupidon sa faca si ultimul pas. In cazul „celebritatilor“, este mai greu ca personajul mitic sa-si finalizeze lucrarea, principalul motiv fiind interesele de imagine care ar afecta cariera profesionala a acestora, unii dintre ei ajungand sa se teama ca vor ramane fara fani daca se afla ca au o relatie, dar sa se mai si casatoreasca... Un cuplu care se pare ca nu are probleme sa „oficializeze“ spunand chiar si „Da“-ul etern este cel format de Dana Rogoz (Abramburica) si regizorul Radu Dragomir. Dupa ce fiecare a procedat cu tact pentru a pune capat relatiilor in care erau implicati, cei doi locuiesc impreuna de un an si jumatate. Am putea spune ca, din punct de vedere profesional, au toate sansele sa le „mearga“. Ea, o actrita tanara, exuberanta, talentata propulsata de imaginatia lui. El, un regizor inca tanar, inspirat de „muza“ sa zburdalnica, nimic nou sub soare, se intampla zilnic la Hollywood ca o astfel de colaborare sa devina o poveste de dragoste cu un astfel de final. La noi, sa barfit si s-a dat cu presupusul daca va tine sau nu, argumentele fiind mai mult contra decat pro. Doar cei doi stiu ce simt, la ce aspira sau ce-i uneste. Daca am sta sa despicam firul in patru cu aceasta stire ar iesi un subiect de telenovela. Exista doar doua variante de „final“, pentru povestea lor de dragoste. Una ar fi ca intr-o zi Dana sa descopere ca si-a pierdut adolescenta, ca n-a trait-o, pentru ca s-a lasat fascinata de farmecul unei iubiri mature, sau Radu sa inteleaga ca timpul e un dusman mult prea puternic pentru el ca sa-l poata invinge si sa renunte pentru fericirea ei. Cealalta, idealista, copii multi, succese chiar si la Hollywood, implinire sufleteasca, fericire neumbrita.

Si Teo a spus „Da“
O alta vedeta care se va casatori este si Teo Trandafir. Conform „X Magazin“, aceasta a acceptat sa se marite cu Marian Constantinescu, unul dintre producatorii emisiunii sale. „Nu stiu daca a acceptat pentru ca si-a dat seama ca nu poate trai fara Marian, ca fetita ei are nevoie de un tata sau ca are deja o varsta si ca este timpul sa ajunga la casa ei, cert este ca, acceptand, l-a facut pe Marian teribil de fericit“, a declarat pentru publicatia mai sus-mentionata o persoana din trustul Media Pro.

atac-online.ro

mimoza
07-11-2006, 16:09
PUYA PĂRĂSEȘTE "FAMILIA" PENTRU A FI SOLO

Unul dintre membrii formației de hip hop La Familia, Puya, va lansa pe piața muzicală un album solo, în 2007. Însă, Puya își anunță fanii că La Familia va scoate în curând un album aniversar. "Nu am avut prilejul să demonstrez că este incorect pusă ștampila pe hip hop-ul românesc și, în special, pe Sișu și Puya. Vreau să demonstrez că avem ceva în cap, că milităm pentru niște idei. Avem personalitate și vorbim despre probleme sociale în piesele noastre. Poate este cazul să facem și ceva concret, nu doar să milităm" - afirmă solistul trupei La Familia.

Puya își dorește de asemenea ca cei care susțin trupa La Familia și care sunt la fel ca ei, care au trăit în mediul din care vin ei să vadă în La Familia niște reprezentanți, " vocea celor pe care nu îi auzi niciodată". Cântărețul consideră că, chiar și după 10 ani de muzică hip hop în România, "încă mai sunt probleme cu mentalitatea oamenilor". Aflat în turneu de promovare a noului album semnat La Familia și intitulat "O mare familie", Puya afirmă că trupa își dorește să meargă în cât mai multe locuri din țară, pentru a arăta românilor ceva muzică pentru banii pe care îi plătesc venind la concerte.

Turneul de promovare cuprinde orașele Satu Mare, Oradea, Arad, Brașov, Huedin, Brad, Caransebeș, Sighetul Marmației, Iași, Râmnicu Vâlcea, Buzău și, bineînțeles, stațiunile de pe litoral, conform Rompres. Cât privește planurile sale de viitor, Puya spune că pe primul plan se află banii, de care are nevoie pentru a-și cîștiga libertatea de a putea să se concentreze pe proiectele care îi plac și pentru care nu are timp.

Adăugat: 11 iulie 2006 antena3

Gyno
07-15-2006, 01:37
MARIJUANA SI-A SCOS FETITA IN LUME

Autor: (E.S.)

http://www.ziarulziarul.ro/poze/2006/07/15//36932.jpgFemeie asezata la casa ei, Dana Marijuana a venit impreuna cu fetita sa la un concert hip-hop. Joi seara, in Club Escape, hip-hop-erita a participat la lansarea albumului de debut Grasu XXL. Marijuana, pe numele ei real Dana Coteanu, a venit la concert inarmata cu biberoane. La mai putin de un an, fetita nu a dat semne ca ar plictisi-o evenimentul. Probabil este obisnuita de acasa cu ritmurile hip-hop, mai ales ca mama ei a anuntat ca vrea sa se reintoarca in peisajul muzical romanesc.

DE UNUL SINGUR

Primul album solo al lui Grasu XXL, "Curaj", contine 13 piese. Artistul a colaborat cu Uzzi si Dj Swamp (B.U.G. Mafia), Artanu (Timpuri noi), Bitza, Paco 10 grei, Mahsat, Maximilan si Villy. De pe scena a lipsit doar Artanu. Albumul este produs de baietii de la B.U.G. Mafia, respectiv CASA.

libertatea.ro

Mr.Gheatza
07-15-2006, 16:23
Cheloo de la Parazitii a fost confundat cu un traficant de droguri

Invitat la o petrecere privata intr-un local din centrul Capitalei, un bucurestean a perchezitionat un client, abuzand de o insigna si o legitimatie eliberate de Centrul International Antidrog, o organizatie nonguvernamentala. Marian Petre (39 ani) a venit in noaptea de 13 spre 14 iulie in clubul Twice, unde a pus ochii pe un tanar. La un moment dat, el l-a urmarit la toaleta pe Marian Anghel (25 ani) si o data ajuns acolo a inceput sa-l controleze prin buzunare dupa droguri, asa cum avea falsul politist sa declare politistilor de la Sectia 10. Mai mult, se pare ca individul care pretindea ca este de la Brigada Antidrog l-a confundat pe clientul pe care l-a perchezitionat cu Cheloo, unul din membrii trupei Parazitii.

Freaka Da Disk, Ombladon si Cheloo, cei trei membri ai trupei Parazitii, au marturisit ca se aflau acasa in seara incidentului si ca daca cineva a zis ca ei sunt implicati, nu s-a intamplat decat din cauza faptului ca au fost confundati. Cei trei au plecat ieri dimineata pe litoral, unde au o serie de concerte.

libertatea

Gherila_P.T.M
07-16-2006, 00:09
300 de jandarmi pentru Shakira

Shakira va sosi azi in Romania la bordul unui avion particular, urmand sa aterizeze pe aeroportul din Timisoara in jurul orei 2.00.

Cantareata columbiana a cerut organizatorilor sa nu permita nimanui sa patrunda in incinta aeroportului pentru a o astepta, pentru ca va fi obosita si nefardata, si nu vrea sa fie fotografiata astfel.

Tot azi, inainte cu cateva ore de sosirea cantaretei, un manager al acesteia isi va face aparitia pentru a stabili exact locul in care va fi cazata Shakira si conditiile pe care le va avea la dispozitie. Se pare ca interpreta nu doreste pe nimeni strain in preajma, din acest motiv ar opta totusi pentru o vila, nu un hotel.

Vedeta a cerut sa fie dusa la hotel cu masini blindate si geamuri fumurii, automobile asigurate de firma Porsche, care ii va asigura Shakirei transportul pe tot parcursul sederii la Timisoara. Paza ii va fi asigurata de cativa bodyguarzi, pusi la dispozitie de organizatori.

Pentru seara concertului, masurile de siguranta vor fi sporite. Jandarmeria romana a hotarat sa mobilizeze 300 de jandarmi, care vor asigura ordinea pe stadionul Dan Paltinisanu, unde va canta vedeta, vor organiza baraje si filtre de ordine si vor avea grija ca publicul sa nu patrunda pe stadion cu sticle, umbrele, aparate foto sau video.

bonheur
07-16-2006, 01:02
ce idiotenie,te duci la concert si nu poti sa faci o poza,ceva sa ramana amintire,sunt sigur ca in alte tari muuuuult mai dezv decat noi asa ceva n-ar fi fost permis

Gyno
07-18-2006, 01:33
Cand viitorul sot nu-i acasa, Cristina Spatar joaca pe masa!

Autor: A ANTON VLAD (http://www.atac-online.ro/contact.php?refpage=http://www.atac-online.ro/monden.php?newe_id=233&contact=newe) (Postat la 17-07-2006)http://www.atac-online.ro/admin/_files/neweannounce/08_00042006071621.jpg anton.vlad@atac-online.ro (anton.vlad@atac-online.ro)
Cristina Spatar a fost, in urma cu doi ani, protagonista unui imens scandal, pozele nud ale cantaretei aparand pe mai multe site-uri de pe Internet. Chiar si cariera solistei, care a debutat la Mamaia in 1991, a fost pusa sub semnul intrebarii, dupa publicarea respectivelor fotografii.
Autoexil in Italia
Cristina Spatar, „regina R&B“, cum mai este cunoscuta, s-a autoexilat in Italia pentru ca scandalul iscat de aparitia fotografiilor nud in tara sa nu o mai afecteze. In aceasta perioada, cantareata l-a cunoscut pe Mirco Maschio, fiul unui cunoscut om de afaceri din Italia. Mai mult, cei doi au pus la cale nunta, care ar urma sa aiba loc chiar peste cateva saptamani.
Fotbalisti, cantareti, oameni de afaceri
ATAC a intrat in posesia unor fotografii compromitatoare ale Cristinei Spatar care pot arunca in aer relatia ei cu Mirco Maschio. Incepand de maine, vom publica fotografii in care Cristina Spatar apare alaturi de alti barbati. In aceasta telenovela sunt implicati fotbalisti, cantareti, oameni de afaceri, toti reusind sa intre in gratiile „reginei R&B“. Profitand de faptul ca logodnicul ei, Mirco Maschio, sta mai mult in Italia, Cristina Spatar isi face de cap in Romania. Un vechi proverb romanesc spune ca, atunci cand pisica nu-i acasa, soarecii joaca pe masa. Acest lucru se verifica si in cazul „reginei R&B“ .
Chiar daca au trecut doi ani de la postarea pe Internet a fotografiilor nud ale Cristinei Spatar, scandalul inca nu s-a stins. Cantareata a reusit sa oblige administratorii unor site-uri sa scoata fotografiile din lista de „atractii“. Si totusi, chiar si acum, fotografiile Cristinei Spatar mai pot fi admirate la sectiunea VIP, destinata vedetelor dezbracate.

Gyno
07-18-2006, 11:18
Cristina Spatar s-a intalnit pe ascuns cu Zicu!

Autor: A ANTON VLAD (http://www.atac-online.ro/contact.php?refpage=http://www.atac-online.ro/monden.php?newe_id=238&contact=newe) (Postat la 18-07-2006)http://www.atac-online.ro/admin/_files/neweannounce/tn_08_00072006071720.jpg http://www.atac-online.ro/admin/_files/neweannounce/tn_08_00062006071720.jpg http://www.atac-online.ro/admin/_files/neweannounce/tn_08_00052006071720.jpg
Asa cum v-am promis, incepand de astazi va vom publica fotografii compromitatoare ale Cristinei Spatar (36 de ani), care pot arunca in aer casatoria ei cu Mirco Maschio, fiul unui important om de afaceri din Italia. Prima vedeta care apare in aceasta telenovela este fotbalistul Ianis Zicu. http://www.atac-online.ro/admin/_files/neweannounce/tn_08_00032006071720.jpg
S-au cunoscut in Italia?
Cristina Spatar a fost surprinsa de un paparazzi intr-un bar alaturi de fostul dinamovist Ianis Zicu, in varsta de 23 de ani. Fotbalistul are reputatia unui Cassanova, el avand, de-a lungul timpului, relatii cu mai multe vedete din showbiz-ul roma- nesc. Se pare ca Spatar l-a cunoscut pe Ianis Zicu in Italia, unde cantareata s-a autoexilat dupa publicarea in tara a unor fotografii nud cu ea. Zicu era legitimat in urma cu cateva luni la Parma, echipa care a decis sa-l imprumute in Roma nia, la Dinamo. Zvonul ca Ianis a avut o relatie cu Cristina a ajuns la urechile lui Mirco Maschio, logodnicul „reginei R&B“. Viitorul sot al canta- retei nu a avut insa nici o dovada ca a fost inselat. Reamintim faptul ca Mirco Maschio este fiul unui important om de afaceri din Italia si ca el sta mai mult in tara sa natala.

Episodul doi al telenovelei: fotografii cu un cantaret
Cristina Spatar nu poate explica „apropierea nefireasca“ de Ianis Zicu, un fotbalist cu care a fost surprinsa intr-un bar. Nu stim insa daca are vreo explicatie in ceea ce il priveste pe cantaretul langa care a fost surprinsa in urma cu ceva timp. Pozele in care Cristina apare in masina cantaretului vor fi publicate maine de ATAC. Fotografiile compromitatoare ale „reginei R&B“ au fost realizate de un fotograf amator care le-a adus la redactia ziarului nostru. Cristina Spatar nu a facut deocamdata nici un comentariu legat de pozele care vor aparea in ATAC.

simona
07-18-2006, 19:07
Si cum imi dau eu seama ca aia e Cristina?:mellow:

Mr.Gheatza
07-18-2006, 19:52
presupui si tu :))

Suga Mama
07-18-2006, 20:39
O fi ea penala,da' de 36 de ani nu arata...

bonheur
07-18-2006, 21:27
sa puna cineva si pozele alea care sunt pe parazitii-online cu Cristina :lol:

Mr.Gheatza
07-18-2006, 21:31
cu ea in pasarik goala?:))

mimoza
07-18-2006, 21:46
clar

arma mafiei
07-19-2006, 20:42
Monica Gabor renegata de familie

Autor: ATAC
La nunta ei cu Irinel Columbeanu, care va avea loc peste doar cateva zile la Palatul Snagov, Monica nu va avea alaturi pe nimeni din familia sa. Sora sa mai mica, Ramona, i-a facut toate urarile de bine, in timp ce tatal sau, Emil Gabor, care si-a exprimat de la inceput dezacordul in privinta relatiei fiicei sale cu Columbeanu, a declarat ca nu are ce cauta la acest eveniment. El a mai adaugat ca nu ii va permite nici Ramonei sa mearga, de teama sa nu isi ia si ea vreun bogatas prezent la petrecere. Mama Monicai si sora sa mai mare, Alina, ambele aflate in Italia, nu vor fi nici ele prezente, Alina avertizandu-si chiar sora ca Irinel ar putea sa o paraseasca, la un moment dat, pentru o alta femeie la fel de tanara.

--------------------------------------------------------------------------------
Aşa aş fi făcut şi eu :D

Gyno
07-20-2006, 00:59
Puya, amenintat cu bomba

Autor: ATAC (http://www.atac-online.ro/contact.php?refpage=http://www.atac-online.ro/monden.php?newe_id=250&contact=newe) (Postat la 20-07-2006)Puya a inceput, alaturi de Gigis si Dj Whicked, un turneu de promovare al noului album, Sisu si Puya, „O mare familie“, album lansat la inceputul lunii iunie. La sfarsitul saptamanii trecute, baietii au ajuns in Brasov unde au sustinut un concert. Inaintea spectacolului, ei au fost invitati la unul dintre cele mai cunoscute posturi de radio din localitate, pentru a intra in direct cu fanii. La un moment dat, si-a facut aparitia si un echipaj al politiei. Un individ necunoscut a facut o gluma proasta si a telefonat la politie, anuntand o bomba in cladirea in care se afla sediul radioulului. Puya a asteptat clarificarea problemei, intrand in emisie cu o mica intarziere. (C.M.)

Gyno
07-21-2006, 01:26
Cu "Armele pregatite"
Bitza, pus pe fapte bune Vineri 21 Iulie 2006

Dupa succesul primelor doua albume, "Sevraj" si "Sinuciderea unui inger", Bitza revine pe piata muzicala cu un nou material, "Fapte bune", care contine 16 piese urban-soul, frapante prin franchetea abordarii unor subiecte, ocolite de altii din ignoranta sau necunostinta de cauza.
Albumul ne prezinta un Bitza total schimbat, mult mai sensibil, ai carui invitati speciali sunt nume sonore din lumea hip-hopului precum Grasu XXL, Brugner, CTC sau K-Gula.
Primul single de pe "Fapte bune", "Armele pregatite", beneficiaza de un videoclip, filmat luna trecuta la Arad.
Piesa se bucura deja de succes, fiind difuzata foarte des de televiziunile de specialitate de la noi.

Un articol de Gabriela D.

smutul
07-21-2006, 17:19
http://www.theage.com.au/articles/2006/07/21/1153166555650.html?from=top5 luati stire de aici si intrebati-va daca a meritat sau nu

AradAlex
07-26-2006, 12:39
B.U.G. Mafia scoasa de pe scena si acuzata de obscenitate
Data: Monday, July 04 @ 10:04:57 CDT
Topic: Info - Romania

Concertul B.U.G. Mafia, sustinut in fata a mii de aradeni prezenti pe Stadionul Vagonul din Arad, la cea de-a saptea editie a Festivalului Berii, a fost intrerupt de organizatori la putin timp dupa ce a inceput. Acestia au hotarat ca baietii de la B.U.G. Mafia nu mai pot sustine recitalul programat din cauza textelor obscene care au putut fi auzite de un numar foarte mare de copii prezenti pe stadion. Organizatorii Festivalului Berii si-au cerut scuze fata de spectatorii care au platit bilete de intrare sau abonamente si care au parasit stadionul in cateva minute, intr-un cor de fluieraturi. Componentii formatiei B.U.G. Mafia au declarat ca acest incident nu le va afecta viitorul carierei muzicale. "Am ramas surprinsi cand am vazut ca suntem opriti sa mai cantam, mai ales ca am vazut ca publicul se simtea bine. imi pare rau ca s-a intamplat asa ceva si imi cer scuze fanilor care au dat niste bani sa ne vada si sa ne asculte. Vom continua sa cantam si sa participam la festivaluri atat timp cat va exista cerere pentru B.U.G. Mafia", a declarat Daddy Caddy, component al formatiei.

Articol de: Stefana Mladin

Sursa: Libertatea

E ceva mai vechi de la concertul din Arad de la rubrica Download de pe site

Gyno
07-28-2006, 01:19
Picteaza cu penisul
http://www.libertatea.ro/usr/galerie_poze/16-lumea-1_5108.jpgTablourile australianului Tim Patch sunt marfa rara, dar au asa o mare cautare nu pentru valoarea lor artistica ci datorita modului in care au fost create: fostul constructor isi foloseste penisul pe post de pensula. Australianul, care isi semneaza creatiile cu pseudonimul „Pricasso”, este mandru de productiile sale care au ajuns sa se vanda chiar si cu 100 de dolari australieni bucata.
“Pricasso” afirma ca primele explorari artistice le-a realizat cu pensula, insa rezultatele au fost o dezamagire. A decis, atunci, sa incerce sa se exprime artistic intr-un mod diferit: a inlocuit penelul cu penisul. “Mi-am muiat penisul in culoare si apoi am aplicat primele forme pe panza. Am inceput pictura cu penisul la o petrecere de Craciun. Acum inregistrez procesul de creatie a fiecarui tablou pe banda video, pentru ca uneori ma confrunt cu neincrederea clientilor”, afirma fostul constructor, in virsta de 56 de ani, care a crescut in Anglia.

Portretul premierului, facut in acelasi mod
http://www.libertatea.ro/usr/galerie_poze/16-lumea-3_5108.jpgUnele tablouri nu sunt tocmai usor de pictat: cand panza este prea aspra pentru “penelul” sau, o inlocuieste cu coala de hartie. Rezultatul insa nu il satisface niciodata, asa ca reface tabloul pe un nou tip de panza, mai moale. Patch a devenit o celebritate dupa ce a pictat portretul prim-ministrului Australiei, John Howard , si pe cel al liderului partidului de opozitie, Kim Beazley.

Desi creatiile sale au succes, tatal artistului nu este la fel de convins de talentul fiului sau. “Tatal meu nu a fost chiar asa de impresionat. A dat din cap si a spus doar atat: "Vai de mine!"”, a marturisit Patch.
Artistul, care este tatal a patru copii, a dezvaluit ultimele sale creatii la expozitia “Sexpo”, care se desfasoara in orasul Perth.

http://www.libertatea.ro/usr/galerie_poze/16-lumea-2_5108.jpgInceputurile nu au fost usoare pentru Tim. Primele tablouri le-a trimis unor galerii de arta, dar nimeni nu s-a aratat impresionat de ele. Notorietatea sa a venit dupa ce a trimis creatiile organizatorilor “Sexpo”. Acum, “Pricasso” creeaza portrete pentru 100 de dolari australieni bucata, iar clientii pleaca intotdeauna multumiti.

neamtzu
07-28-2006, 11:11
cica ar fi murit prodigy din mobb deep, stie cineva mai multe?

Gherila_P.T.M
07-28-2006, 11:23
Baietii de la M&G sunt gentlemani

Trupa M&G revine in peisajul muzical romanesc sub egida casei de discuri Intercont Music.
In anul 1992, Marian si Gabriel Codreanu (M&G) erau considerati o mare speranta a rap-ului romanesc. Acum, in 2006, dupa numeroase colaborari cu artisti consacrati si numeroase albume solo, ei nu mai au nevoie de nici o prezentare.
S-au impus pe piata muzicala din Romania datorita stilului lor inconfundabil, o prezenta scenica aparte, un stil muzical deosebit.
Dupa doi ani de la aparitia ultimului lor album, "Asalt Raggafonic", M&G-ul pregateste pentru aceasta toamna un nou album incendiar - "Striga Hey".
Primul extras pe single va fi piesa "Gentleman", piesa la care zilele acestea vor filma si un videoclip.
Regizat de Cristi Gugu, videoclipul va fi o surpriza pentru toti fanii M&G, si asta nu este tot... Vocea feminina din piesa apartine unui nume inca necunoscut pentru multi dintre noi, este vorba de Melanie.
Pentru iubitorii genului hip-hop acest nume ar trebui sa fie familiar - ea colaborand si cu Bani Gheata la piesa "Noi Doi".
Piesa "Gentleman" se afla deja in difuzare pe posturile de radio din Romania si se bucura de mare succes, mai ales in randul fetelor, care si-ar dori ca toti baietii sa fie precum M&G - gentlemani.
Probabil in circa o saptamana vom putea viziona si videoclipul pe toate posturile muzicale de specialitate.

Romanialibera.ro

Greuceanu
07-28-2006, 20:19
THE GAME ON GEFFEN RECORDS // July 28, 2006
It's official - Game is off the Math. There were a lot of rumors about The Game leaving Aftermath in the last weeks. The Game is now on Geffen Records.

His upcoming album "The Doctor’s Advocate" is scheduled to release in Nov 7 and features appearances from Nas and Mary J Blige, while production is supplied by Dr. Dre, Cool & Dre, Scott Storch and among others.

In other news, The Game, Nas, Busta Rhymes, Common, Talib Kweli, Snoop Dogg, Slim Thug, Raekwon, Dogg Pound, Bun B, Q-Tip, Mos Def and among others will be on the upcoming album from DJ Hi-Tek. The LP will be released via Hi-Tek Music/Babygrande Records and is slated to hit stores in October

Greuceanu
07-29-2006, 01:31
Police are searching for the person responsible for shooting a man outside a Queens, New York home. The victim, 32 year old rapper Albert Johnson also known as Prodigy from the gangster rap dual Mobb Deep ran for help and collapsed then moments later and died from bullet wounds according to 5 local witnesses
Emergency crews responded to the scene and tried to save his life but by the time they got there he was already dead.

Crews closed down 43rd street in order to search for evidence and witnesses, causing major backups.

it's out of the question wether the shooting appeared to be rap-related.

Albert Johnson leaves behind his wife and two children, an autopsy is yet to be issued

Greuceanu
07-29-2006, 01:31
Police are searching for the person responsible for shooting a man outside a Queens, New York home. The victim, 32 year old rapper Albert Johnson also known as Prodigy from the gangster rap dual Mobb Deep ran for help and collapsed then moments later and died from bullet wounds according to 5 local witnesses
Emergency crews responded to the scene and tried to save his life but by the time they got there he was already dead.

Crews closed down 43rd street in order to search for evidence and witnesses, causing major backups.

it's out of the question wether the shooting appeared to be rap-related.

Albert Johnson leaves behind his wife and two children, an autopsy is yet to be issued

Gyno
07-30-2006, 01:44
B.U.G.Mafia , o trupa de lux

VEDETE SI BARFE (http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=categorie&cid=9)http://www.libertatea.ro/images/icons/mail.gifhttp://www.libertatea.ro/images/icons/print.gifStirea urmatoare (http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=159117)http://www.libertatea.ro/images/icons/stire_next.gifSuperoferta de cantareti Promotie unica la artisti pentru aceasta vara torida, perioada in care au preferat sa coboare onorariile pentru spectacole, caci altfel ramaneau fara spectatori. Multi cantareti si-au lasat deoparte principiile, acceptand sa presteze prin carciumi de sezon, la mare. Altii nadusesc alergand nebuneste intre orasele tarii, disperati sa prinda cat mai multe spectacole, desi oferta de distractii publice este slaba.
Blondy a coborat pretul de la 1.600 de euro la 1.000
Tot la reducere, insa nu chiar la jumatate de pret, organizatorii de spectacole pot gasi urmatoarele oferte: Anna Lesko (pretinde pentru ea si pentru cele doua dansatoare 900 euro), Blondy (1.000 euro – Andreea Banica obisnuia sa ceara pentru ea si dansatoarele ei 1.600 de euro), Andra (o voce de exceptie la un pret “estival” - 800 euro), cei trei Hi-Q (1.000 euro), Miki (500 euro).
La capitolul “aproape gratis de dragul fanilor” presteaza pentru dumneavoastra (cerand circa 300-400 euro): Cristina R&B, Corina, Bambi, Demmo, Alina Sorescu, Ooops!, Andreea Balan, Etnic, Etno, Haiducii, Andreea Antonescu, Essenza, Sexxy, Cristina Rus, Anda Adam, Dinu Maxer, TNT, Body&Soul.
Cine tine la pret!
Mai sunt doua categorii formate din cei care nu acorda nici o reducere din motive strict principiale. Unii ca Pavel Stratan ori Fizz sunt prost informati in ceea ce priveste cota lor de piata si isi petrec timpul stand mai mult pe acasa si asteptand oferte. Altii insa ”tin coada sus” pentru ca statutul lor profesional le permite acest lux: Holograf, Marcel Pavel, Iris, BUG Mafia, Voltaj.
Iata si cateva oferte din zona Litoralului: Gheorghe Gheorghiu (300 euro), Adrian Enache (250 de euro). Altii, de pilda Mirabela Dauer, Raul, Autentic, vaneaza zilnic in jur de 100 euro pe spectacol (circa 4 reprezentatii pe seara), in cadrul estradelor din Teatrele de vara.
Reducere 50%
Ca-n vitrinele supermarketurilor care se respecta, trupele poarta biletelul de ”reducere 5o%”. Iata cele mai bune oferte: Pepe (700 euro), Directia 5 (cca 1200 euro), Compact (cca 1400 euro), Krypton (cca 900 euro), 3rei Sud Est (cca 1200 euro), Simplu (cca 700 euro), Fuego (cca 400), Delia (400 euro), Alb & Negru (300 euro), Akcent (800 euro), Mihai Traistariu (500 euro).
Cei mai aranjati
Cei mai aranjati sunt artistii ori trupele care beneficiaza de contracte de sponsorizare, deci implicit de turnee estivale. In capul listei se gaseste Proconsul – foto (mare turneu pe Litoral sponsorizat de un producator de vinuri), urmat de Sistem (un turneu national aproape incheiat pe cheltuiala unei firme de racoritoare, apoi inca unul, de asemenea, national, pentru o firma de bauturi spirtoase.

mimoza
08-16-2006, 22:30
Cristina Spatar plange dupa Mirco

Despartirea printesei R&B, Cristina Spatar, de iubitul ei, Mirco Maschio, a aruncat in aer ceea ce ar fi trebuit sa fie unul dintre cele mai importante evenimente mondene ale sezonului: nunta celor doi. Cei doi urmau sa se casatoreasca la sfarsitul acestei saptamani, pe data de 19 august, la castelul pe care familia lui Mirco Maschio il detine in Italia, la Padova. Acum cantareata sufera in tacere, plange aproape toata ziua, nu mai poate dormi si a slabit foarte mult. Se pare ca de la cele 55 kg pe care le avea in timpul relatiei cu italianul, Cristina Spatar a ajuns dupa despartire la greutatea de 46 de kg.

Marul discordiei dintre cei doi indragostiti a fost un set de fotografii publicate de un cotidian, in care cantareata aparea alaturi de Ianis Zicu si de Marian Ionescu. Surse apropiate Cristinei Spatar ne-au marturisit ca, de suparare, Mirco i-ar fi luat inapoi Cristinei masina Porsche Cayenne, in valoare de 92.000 de euro, pe care i-a daruit-o iubitei sale la implinirea unui an de relatie.

Dupa ce s-au certat, Cristina a plecat in Italia, la sora ei, si a tot incercat sa obtina o intalnire cu Mirco pentru a vorbi deschis despre cele intamplate. Apropiatii cantaretei spun ca aceasta s-ar fi intalnit cu omul de afaceri, ca au stat de vorba, dar ca nu s-au impacat in cele din urma, din contra, s-ar fi despartit amiabil, spunandu-si cu lacrimi in ochi ca se iubesc. Acum cateva zile cei doi au vorbit din nou la telefon, dar surse apropiate interpretei spun ca nu au ajuns la nici o concluzie.

Nunta trebuia sa aiba loc la 19 august

In apropierea zilei in care ar fi trebuit sa aiba loc nunta, 19 august, Cristina sufera din ce in ce mai mult, iar prietenele ei fac eforturi disperate pentru a o alina. Pe data de 17 iunie, exact de ziua ei de nastere, Mirco a cerut-o in casatorie si i-a oferit un inel de logodna de 3 karate si jumatate, din platina cu diamante, in valoare de 35.000 de euro, pe care l-a comandat la un bijutier din Venetia. Cel care trebuia sa-i devina sot Cristinei Spatar i-a facut cantaretei nenumarate cadouri pe parcursul unui an si jumatate de relatie, printre care un cal, multe haine de firma si bijuterii.

Mirco s-a implicat si in cariera artistica a cantaretei, ajutand-o sa revina pe piata de specialitate cu un nou album si un videoclip ca la carte. De altfel, el intentiona sa o lanseze si pe piata muzicala din Italia. Dupa ce isi va reveni din suferinta de dupa despartire, Cristina va intra din nou in studioul de inregistrari si va lucra la noile piese cu Laurentiu Duta.

Ce a pierdut Cristina

Mirco Maschio este unul dintre cei mai de succes intreprinzatori straini care fac afaceri in Romania. El conduce filiala din Romania a Grupului Maschio, fondata de tatal si unchiul sau si care, in prezent, produce masini agricole in 11 state de pe trei continente, in colaborare cu compania Gaspardo. Cifra de afaceri a noului grup Maschio-Gaspardo pe tot mapamondul e una fabuloasa. Doar in Romania, unitatea a incheiat anul 2005 cu o cifra de afaceri de cinci milioane de euro, iar pe primul semestru al anului 2006, aceasta a atins deja patru milioane. Hala de productie, situata la Chisineu-Cris, se intinde pe 60.000 de metri patrati, iar in acest an se va extinde cu inca 1.800.

Mirco se afla in prezent in vacanta, in Sardinia, impreuna cu un grup de prieteni, si spune ca povestea de dragoste cu Cristina este de domeniul trecutului. El sustine ca deocamdata este singur si nu se gandeste la o noua relatie.

"Nu ne vom impaca. Niciodata. Si nici nu vom fi impreuna pe 19 august. Ea stie de ce. Nu vreau sa vorbesc despre motive, dar pot spune sigur ca nu ne vom mai impaca. Ma voi intoarce in Romania peste doua saptamani, pentru ca acolo am afaceri, dar atat."

libertatea

deco
08-21-2006, 12:11
http://www.evz.ro/article.php?artid=269337 :morderas:

Mr.Gheatza
08-22-2006, 03:01
Mark de la DMH este suparat pe Sisu

Mark, componentul trupei DMH, e suparat foc pe prietenul sau Sisu, pentru ca acesta a “reusit” din nou sa intre in inchisoare. Mark este unul din putinii colegi de breasla care l-au sustinut pe perioada primei sale detentii, vizitandu-l si sprijinindu-l din toate punctele de vedere. De altfel, Mark a fost cel care l-a sfatuit sa nu calce iarasi stramb la iesirea din “mititica”. De aceea, s-a suparat foc pe celebrul hip-hoper cand Sisu a fost prins din nou.

libertatea

Gyno
08-22-2006, 10:09
BUSTA RHYMES ARESTAT

Hip-hoperul Busta Rhymes a fost arestat sambata pentru detinere ilegala de arme si pentru ca a atacat un barbat care i-a scuipat masina, anunta MTV News. Incidentul s-a petrecut la New York unde Busta a sustinut un concert in cadrul festivalului AmsterJam. La inceputul acestui an, interpretul a fost dat in judecata de un fan lovit pentru ca a indraznit sa-i ceara un autograf.

Gyno
08-23-2006, 00:12
DIDDY TATIC A TREIA OARA

Rapperul P. Diddy asteapta venirea pe lume a celui de-al treilea copil, anunta revista People. Iubita cantaretului, modelul Kim Potter, este insarcinata in aproape trei luni. P. Diddy mai are doi baieti: Christian, in varsta de opt ani, si Jason, de 12 ani, dintr-o relatie anterioara.

libertatea.ro

Vio
08-23-2006, 01:05
http://www.evz.ro/article.php?artid=269337 :morderas:
Foarte interesant articolu respectiv.

„Stiti, tovarase, am fost pacalit sa beau Coca-Cola si mi-a fost rau, am avut halucinatii...”. Bodnaras a izbucnit in ras: „Ai avut pe p... ma-tii! :D :D

Tassy
09-04-2006, 11:18
STEVE IRWIN THE CROCODILE HUNTER a murit azi dimineatza ... http://www.realitatea.net/?stire=16097

deco
09-04-2006, 14:55
http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=4791 :lol:

Tassy
09-05-2006, 12:02
deci e mult prea tare faza :D

mimoza
09-08-2006, 10:14
Puya, la Valcea

Tot singurel, cum deja s-a obisnuit, efervescentul hip-hoper Puya revine in fata fanilor valceni, intr-un show incendiar, care va avea loc in aceasta seara de la ora 22.00. Locatia evenimentului e Discoteca ”Bloody Mary” din localitate. Alaturi de acesta pe scena vor urca Gigis si DJ Wicked. In deschiderea show-ului, care va dura mai mult de patru ore, va evolua trupa Verbal.

libertatea

mimoza
09-09-2006, 21:27
50 CENT, ARESTAT PENTRU TREI CONTRAVENŢII AUTO

Cunoscutul rapper 50 Cent a fost arestat în centrul New York-ului! Poliţiştii l-au oprit pe celebrul cântăreţ pentru o depăşire neregulamentară. Somat de poliţişti să se dea jos din maşină, 50 Cent a refuzat, pănă în momentul când a fost tras cu forţa. Autorităţile au declarat că vedeta avea permisul de conducere expirat, nu avea asigurare la maşină, iar autoturismul pe care-l conducea nu era înmatriculat.

antena3

BAD BOY '87
09-17-2006, 15:30
Scoala vopsita in ros-albastru dupa victoria Stelei la Kiev

Scoala din cartierul Mihail Kogalniceanu, al municipiului Sebes, a fost vopsita de profesori si elevi in ros-albastru.

La deschiderea noului an de invatamant, parintii si elevii, in marea lor majoritate stelisti, s-au mandrit cu isprava lor. Gardul scolii, bancile, ghirlandele si baloanele colorate care ii asteptau pe elevi in clasa, toate aveau cele doua culori. Iar pentru a impresiona si mai mult, ceremonialul de deschidere a noului an scolar a fost marcat cu focuri de artificii insotite de paiete ros-albastre.

Elevii au convins audienta ca sunt fani ai campioanei, intonand imnul Stelei si cantand cantece cu formatia favorita. Atat profesorii cat si scolarii asteapta acum cu sufletul la gura meciurile Stelei de la Bucuresti, cu Lyon si Real. Ei spun ca daca Steaua va invinge sunt hotarati sa vopseasca tot ce se poate in ros-albastru, iar daca Steaua va deveni campioana europeana isi vor confectiona uniformele scolare in acelasi ton cu echipamentul stelist.

Sursa: www.libertatea.ro

Gyno
09-22-2006, 19:32
22.09.2006
DMX a fost violat

DMX sustine ca a fost violat de o femeie, obsedata de el. In urma violulul, rapperul a devenit tata.

Iustin
09-22-2006, 20:07
hahahahaaahahahahahhahhahahaha :lol:. E ca si cum ai zice ca te-a acrosat un pom pe contrasens, in timp ce tu mergeai regulamentar pe banda ta :D. Tare, oricum...

bonheur
09-23-2006, 00:02
cand am citit prima propozitie din fraza am crezut ca face Gyno misto de diemecs ul nostru :)) acum pe bune:daca l-a violat aia de ce nu a pus un Boomer pe ea?sau ce mai are el acum ca ala e mort :morderas:

KLaX™
09-23-2006, 16:51
22.09.2006
DMX a fost violat

DMX sustine ca a fost violat de o femeie, obsedata de el. In urma violulul, rapperul a devenit tata.
probabil ca femeia aia a avut un fel de super-glue in *****, ca altfel nu se explica de ce nu si-a scos DMX mataranga din ea............

simona
09-23-2006, 17:05
sigur el a fost cel violat? :lol:

BAD BOY '87
09-27-2006, 14:58
Daca va amintiti a fost si in Ro un caz din asta, doar ca respectivul nu era vreo vedeta... :morderas:

RZV
10-15-2006, 17:40
1 miliard pentru un film plin de gafe!
Oct 9, 2006 (Daniela Ionescu - Libertatea)
Publicul, care de obicei taxeaza orice greseala regizorala, a trecut cu vederea o sumedenie de erori in cazul filmului “Piratii din Caraibe: Cufarul Omului Mort”, probabil fascinat de prestatia indelung aplaudata a lui Johnny Depp.

Pe site-ul www. moviemistakes.com sunt mentionate nu mai putin de 30 de astfel de gafe, care au scapat “tefere” la montaj. Iata-le pe cele mai “grele”:

- In film apare la un moment dat o harta uriasa, pe care pot fi lesne observate rauri si lacuri in Africa si Antartica, locuri nedescoperite in anii 1700, timpul in care e plasata actiunea filmului;

- Cand Elizabeth Swann (Keira Knightley) il incatuseaza pe capitanul Jack Sparrow la bordul “Perlei Negre” si-l lasa prada monstrului Kraken, acesta nu are mana bandajata. In secventa urmatoare, Depp apare cu bandaj;

- In momentul in care Elizabeth ii vorbeste pentru prima data lui Jack, peruca ii aluneca putin, iar la ceafa se pot observa cateva suvite din parul natural al actritei care o interpreteaza, Keira Knightley;

- In scena in care Jack e urmarit de un bastinas, cainele din cadru apare cand ud, cand uscat;

- Alta dovada de inconsecventa si neatentie: atat desenul de pe pergamentul ce apare pe la mijlocul filmului, cat si forma acestui pergament se tot schimba, aparand altfel de fiecare data. Acelasi lucru se intampla cu cantitatea de nisip din borcanul in care Jack pune inima lui Davy Jones si cu dimensiunea lumanarii aflate pe masa in care Jack infige cutitul;

- Cand Jack cade intr-o rapa, se vede clar apa pe fundul acesteia. Numai ca, dupa “aterizare”, Jack e... uscat!
- Will (Orlando Bloom) o viziteaza pe Elizabeth in inchisoare. Ei se tin de mana printre zabrelele celulei . Insa in fiecare secventa, in functie de miscarea camerei de filmat, mainile lor inlantuite apar in alte locuri, fie mai la dreapta, fie mai la stranga

http://www.intercont.ro/ViewDoc.asp?Document_Id=6108&Topic=1004&lang=RO&backURL=%2FDefault%2Easp

Mr.Gheatza
10-16-2006, 03:08
http://www.bugmafia93.ro/forum/showthread.php?t=2291
condoleante familiei :|
bubui de istetime

esti destept ..dc ma rog a postat aici?

on:
Suedezii comanda prostituate straine cu ajutorul Internetului

Din ce in ce mai multi barbati din Suedia folo-sesc Internetul pentru a-si comanda prostituate din strainatate, se arata intr-un raport al politiei suedeze. Barbatii cauta pe site-uri straine femei si apoi le rezerva bilete la zboruri catre Suedia. Acestia platesc jumatate din costul biletului dus prin Internet, iar cealalta jumatate direct prostituatelor atunci cand ajung la destinatie. Prostitutia e ilegala in Suedia, iar politistii nu stiu cum sa se descurce. Majoritatea femeilor inscrise in acest gen de turism sexual provin din tari ca Rusia, Romania si Polonia.

libertatea

http://img243.imageshack.us/img243/2354/cosuldo5.th.jpg (http://img243.imageshack.us/my.php?image=cosuldo5.jpg)

EMO
10-16-2006, 03:29
loool, mama cati bani au aia.....sa plateasca si biletu.... in kilu meu, de asta e romania cel mai frumos loc de pe pamant :)

=[BGS]=KillerINC
10-16-2006, 09:35
si cu cele mai frumoase fete

KLaX™
10-16-2006, 16:21
[QUOTE=Stan jr.]bubui de istetime

esti destept ..dc ma rog a postat aici?

Am confundat Barfe/Stiri cu Funny :D

Scuze pt. offtopic

=[BGS]=KillerINC
10-16-2006, 17:13
sa nu se mai intample :D

RZV
10-17-2006, 11:56
articol din 99

Cei trei BUG Mafia au intrat rebeli si au iesit vedete
23 Martie 1999
ALEX REVENCO

La "judecata" de la "Audienta nationala", Cei trei BUG Mafia au intrat rebeli si au iesit vedeteAparent, programarea subiectului "Fenomenul BUG Mafia" la emisiunea "Audienta nationala" avea drept scop punerea "la zid" a celor trei baieti din Pantelimon. Si, ca pe vremuri, la gazeta de perete, urma sa se dea verdictul: "Asa NU!".Dar n-a fost sa fie asa si datorita moderatorului Mihai Tatulici (aflat intr-o dispozitie "pozitiva"), si a celorlalti participanti. Reprezentantii autoritatilor au fost ministrul tineretului si sportului, Crin Antonescu, si colonelul Mircea Bot, adjunct al sefului Politiei Capitalei. Sincer si deschis, Crin Antonescu a recunoscut ca nu este un amator de hip-hop, dar este constient ca BUG Mafia este un fenomen, le respecta punctul de vedere si le doreste succes in continuare. Colonelul Mircea Bot le-a atras atentia celor trei ca unele versuri ale textelor sint la limita legii. In urma unor sesizari, a trimis mai multe adrese, inclusiv la Academia Romana, pentru a se documenta cu privire la notiunea de "obscen". Dar nu s-a intimplat nimic, adresele au fost plimbate de colo-colo si totul a ramas in "coada de peste". O interventie pitoreasca a avut-o cunoscutul jazzman Johnny Raducanu care a fost mai preocupat de pantalonii baietilor de la BUG Mafia decit de analiza fenomenului. Horia Moculescu si-a amintit cum era si el rebel, in alte timpuri, cind interpreta doar cintece romanesti atunci cind ar fi trebuit sa cinte, in primul rind, melodii din muzica sovietica si a celorlalte tari "vecine si prietene". Vali Sterian nu se simte deloc deranjat de versurile celor trei, recunoscind ca si lui i se intimpla "sa o bage si sa o scoata", la intersectii, in cutia de viteze, bineinteles. Holograful Dan Bittman n-a avut timp sa-si finalizeze o disputa cu Mihai Tatulici, Nelu Dumitrescu de la Iris si-a adus aminte cum grupul lui a fost interzis de UTC pe la inceputul anilor '80, talismanul Alin Oprea s-a aratat interesat de cit au cistigat pina acum cei trei "mafioti", Dorian Ciubuc a declarat ca baietii au dreptul sa se exprime cum vor ei, Dan Popi a explicat ca face tot ce tine de el pentru ca oamenii sa fie avertizati (atunci cind cumpara muzica BUG Mafia) pentru ca sa nu se considere, ulterior, ofensati.Una peste alta, in urma unui real exercitiu de democratie, desfasurat in fata unei "audiente nationale", cei trei de la BUG Mafia Mr. Juice, Uzzy si Caddy au iesit din emisiune mai vedete decit intrasera.

http://www.evz.ro/article.php?artid=45075

=[BGS]=KillerINC
10-17-2006, 14:34
tare articolul ...da` are cineva si o inregistrare a emisiunii ? sau poate face rost ?

RZV
10-17-2006, 15:14
e doar o mica parte din emisune......pe care cred ca o are cam toata lumea...

=[BGS]=KillerINC
10-17-2006, 15:15
am doar vreo 10 secunde :(

Greuceanu
10-17-2006, 17:10
RAEKWON JOINS DR. DRE’S AFTERMATH // Oct 04, 2006
"It is a privilege to be signed to a label such as Aftermath. I am honored to be working with Dr Dre. I look forward to releasing my album, Only Built for Cuban Linx 2 in 2007, which will feature production from Dr Dre, The RZA and other legendary producers. Get ready for the New York takeover!", Raekwon stated to SOHH.

Raekwon has confirmed, that he has signed to the math. He will finally release his long-gestating follow-up to "Only Built for Cuban Linx" thanks to a reported new deal with Dr. Dre’s Aftermath Entertainment.

sursa www.aftermathmusic.com

Iustin
10-17-2006, 17:16
intodeauna m-am intrebat cum ar suna Raekwon pe niste beat-uri semnate "dr. Dre". Abia astept sa iasa!!!

edit: killere, atata am si eu. Tot 10 secunde...

=[BGS]=KillerINC
10-17-2006, 17:32
DACA vor fi semnate Dr Dre ... si daca dre isi va pastra stilul

deco
10-22-2006, 09:29
ACTIVITATE Miodrag Belodedici, fostul libero al "Generatiei de Aur", se ocupa acum de loturile nationale de juniori

Miodrag Belodedici a revenit în tara, anul acesta, în ianuarie, pentru a onora propunerea FRF de a se ocupa de destinele fotbalului juvenil.

Ne-a întâmpinat în biroul sau de la Casa Fotbalului cu foarte multa amabilitate, dispus sa ne împartaseasca din amintirile sale de pe vremea când juca fotbal si despre activitatea pe care o desfasoara în acest moment. Nu sta mult sa-si gaseasca cuvintele, spune exact ceea ce gândeste. "Conditiile pe care le are fotbalul românesc la nivel de juniori sunt proaste". La acest aspect se mai adauga lipsa de colaborare dintre antrenori, care, în loc sa fie prieteni, sa colaboreze, se cred atotstiutori si nu cer niciun sfat nimanui". Ne explica apoi cu parere de rau care sunt carentele de instruire pe care le au copiii la ora actuala.

"Nu am vazut niciun joc simplu, ordonat, cu putine atingeri. Dupa 15 minute, indiferent daca adversarul este mai puternic sau mai slab, îsi pierd concentrarea si intervine dezordinea". I se simte în glas preocuparea, faptul ca aceste lucruri îl nelinistesc, deoarece vede ca deocamdata fotbalul românesc la acest nivel a ramas mult în urma. Talente s-ar gasi, dar nu sunt cultivate cum trebuie. De aceea, pentru o selectie cât mai riguroasa, a introdus o serie de teste la care sunt supusi tinerii selectionabili. Pâna acum a prestat o munca de observatie, evitând sa se implice prea mult cu sfaturi "ca sa nu se interpreteze". Este hotarât însa sa schimbe lucrurile si de aceea va colabora numai cu oameni dispusi sa munceasca mai mult, care sa fie ordonati în ceea ce fac si care nu sunt tributari nimanui.

Carte de vizita

Miodrag BELODEDICI
Nascut: 20.05.1964 (Socol, CS)

Palmares

In Divizia A

Debut: 05.03.1983, Steaua - Poli Iasi 1-0
Total: 235 jocuri, 21 goluri

In strainatate

A cucerit: 5 titluri si 4 Cupe ale României, 3 titluri si o Cupa a Iugoslaviei, 2 Cupe ale Campionilor, 1 Supercupa a Europei, 1 Cupa Intercontinentala

In echipa nationala

Debut: 31.07.1984, România – China 1-0
Total: 55 jocuri, 5 goluri
A jucat la turneele finale ale CM 1994, CE 1996 si 2000

In cupele europene

Debut: 18.09.1985, Vejle BK – Steaua 1-1
Total: 52 jocuri, 1 gol

Prietenii sunt cei mai importanti
INTERVIU / Miodrag Belodedici Belo ne-a relatat amanunte inedite de la echipele de club la care a evoluat de-a lungul carierei

Belo are aceleasi trasaturi ca acum 20 de ani, astfel încât te întrebi unde sunt ascunse atâtea amintiri.

Regreti ceva din viata de fotbalist?
Nu, nu am ce regreta. Visul meu, atunci când am început sa joc fotbal, a fost sa evoluez într-o zi pentru Steaua Rosie Belgrad si pentru Steaua Bucuresti. Nu numai ca am reusit acest lucru, dar am si câstigat trofee importante, singurele din palmaresul lor pâna acum.

Despre perioada Steaua se stiu destul de multe. Ce-ti mai aduci aminte de la Steaua Rosie Belgrad?
Destul de multe. Am avut o echipa tare atunci cu Jugovic, Savicevic, Prosinecki sau Sinisa Mihailovic. Inainte de finala cu Olympique Marseille, când am ajuns la hotel am observat ca nu aveam acces la programele tv. Am facut însa o "minigreva", în care am discutat problema cu conducerea si totul s-a rezolvat. Asa era acolo, o mica democratie.

Ai trecut prin multe locuri, totusi unde te-ai simtit cel mai bine?
Pentru mine "acasa" înseamna la Socola, satul în care m-am nascut. In rest, viata este peste tot. Prietenii sunt cei mai importanti, nu locurile.

Cum a fost la Valencia?
Eu am jucat la Valencia într-un moment nu tocmai bun. Echipa era în cautari, conducerea la fel, dar am avut ocazia sa lucrez cu Guus Hiddink. Faceam antrenamente mai lejere decât în tara, dar asta pentru ca ei au o rezistenta nativa mai mare decât noi si sunt mai disciplinati tactic.

Din Spania ai traversat Oceanul pentru a juca la Atlante, în Mexic.
Acolo sunt multumit ca nu mi s-a întâmplat nimic. Am avut colegi de echipa carora li s-au furat masinile cu pistolul la tâmpla. Altul a fost luat din taxi si dus la un bancomat pentru a scoate bani. Mexicul este o tara foarte frumoasa, dar destul de periculoasa. Am jucat pe stadionul "Azteca", dar nu veneau foarte multi spectatori, de-abia se vedeau prin imensitatea aia de stadion.

Ce le recomanzi tinerilor jucatori din ziua de azi?
Sa munceasca mai mult, sa nu se ia dupa jongleriile pe care le vad la televizor, mai întâi sa învete ABC-ul fotbalului, preluarea si pasul. Trebuie sa fie disciplinati pe teren, sa învete sa astepte, sa aiba rabdare. La fel de important este ca cei din jurul lor sa-i lase în pace, sa demonstreze mai întâi ceva si dupa aceea sa-i laude.

Viata in numere

2 trofee de Cupa Campionilor a cucerit cu Steaua (1986) si Steaua Rosie Belgrad (1991)

32 este numarul de goluri înscrise în toata cariera

9 sunt titlurile de campion cucerite, sase cu Steaua si trei cu Steaua Rosie Belgrad

53 de selectii a adunat în echipa nationala

CE SUPER-JUCATOR

=[BGS]=KillerINC
10-22-2006, 12:00
Armata își prezintă oferta în Piața Revoluției
Duminică 22 Octombrie 2006, 10:17
Valizele de lemn și ordinele de încorporare devin istorie. De mâine, gata cu serviciul militar obligatoriu. Niciun tânăr nu va mai fi forțat să facă instrucție. Doar cei care își doresc cu adevărat să își servească patria vor mai îmbrăca uniforma militară. Armata are nevoie de soldați și pentru a-i avea, își face reclamă. Astăzi iese cu puști, pistoale și taburi în Piața Revoluției pentru a-și prezenta oferta.

Până la sfârșitul anului, Armata română va angaja 2000 de tineri, care și-au satisfăcut deja stagiul militar. Oferta Armatei este foarte tentantă: salarii de peste 10 milioane, uniformă, cazare gratis și un loc de muncă sigur.

Armata își dezvăluie secretele, astăzi, în Piața Revoluției. Începând cu ora 12.00, în centrul capitalei, militarii vor fi gata să arate oricui cum se mânuiește arma.

Participanții pot proba chiar uniforma militară sau pot vedea cum arată un tab de aproape. Specialiștii le vor explica cum pot să aleagă cariera militară, dar și ce înseamnă fiecare armă în parte.

Soldații din Regimentul de Gardă și Protocol le vor da onorul bucureștenilor, iar soldații de la Secția Hipică a Clubului Sportiv Steaua își vor demonstra măiestria.

Pe scena amplasată în Piața Revoluției concertele se vor ține lanț de la prânz până la orele serii.

Sursa : realitatea.net

Mr.Gheatza
10-23-2006, 02:42
pacat......

RZV
10-23-2006, 17:14
trebuia sa fiu si eu printre astia.mie mi-a venit ordinul de incorporare prin mai(sa ma prezint cu valiza,obiecte de igiena etc>)dar nu le-am dus nici o adevaerinta nimic,nici nu m-am dus la comisariat la bz.ma mai gandeam eu ca imi *** astia vreo amenda sau ma iau la oaste...se pare ca mi-am ratat sansa :))

deco
10-23-2006, 19:27
eu as fi facut armata. ar trebui sa fie obligatorie. inveti o multime de chestii

=[BGS]=KillerINC
10-23-2006, 23:35
Desi la ei pe pagina e abia … 1.5 si Release Candidate 3 la versiunea 2.0, pe softpedia si pe alte FTP-uri au aparut versiunile finale la 2.0 …

Si daca asa zic ei … le luam le downloadam si le folosim.

And I’m proud to say that … it rocks. Si deasupra de asta, e mai bun decat ie 7. Cel putin la senzatia de browsing. Adica, daca eu stau sa folosesc IE 7 in Vista, doar pentru a imi merge mai bine si mai rapid browsingul, cu firefox 2.0 si acelasi sistem de operare …. hu huuu…. alearga

Sursa : www.piticu.ro
LINK DE DOWNLOAD

http://www.softpedia.com/get/Internet/Browsers/Mozilla-Firefox-Final.shtml

TheOne
10-24-2006, 19:24
cand apare noul videoclip al lu bug mafia la televizor?:confused: ..e un prieten in clip ..face niste dunkuri..si vreu sa il vad..el mi-a spus ca inca nu l-a aratat la tv..ma ajuta cineva?

=[BGS]=KillerINC
10-24-2006, 19:33
nu se stie cand apare ...poti sa citesti mai multe aici :

http://bugmafia93.ro/forum/showthread.php?t=2298

AradAlex
10-24-2006, 22:06
B.U.G. Mafia a fost scoasa de pe scena si acuzata de obscenitate

B.U.G. Mafia a fost scoasa de pe scena si acuzata de obscenitate
Concertul B.U.G. Mafia, sustinut in fata a mii de aradeni prezenti pe Stadionul Vagonul din Arad, la cea de-a saptea editie a Festivalului Berii, a fost intrerupt de organizatori la putin timp dupa ce a inceput. Acestia au hotarat ca baietii de la B.U.G.

Mafia nu mai pot sustine recitalul programat din cauza textelor obscene care au putut fi auzite de un numar foarte mare de copii prezenti pe stadion. Organizatorii Festivalului Berii si-au cerut scuze fata de spectatorii care au platit bilete de intrare sau abonamente si care au parasit stadionul in cateva minute, intr-un cor de fluieraturi. Componentii formatiei B.U.G.

Mafia au declarat ca acest incident nu le va afecta viitorul carierei muzicale. "Am ramas surprinsi cand am vazut ca suntem opriti sa mai cantam, mai ales ca am vazut ca publicul se simtea bine. imi pare rau ca s-a intamplat asa ceva si imi cer scuze fanilor care au dat niste bani sa ne vada si sa ne asculte.

Vom continua sa cantam si sa participam la festivaluri atat timp cat va exista cerere pentru B.U.G. Mafia", a declarat Daddy Caddy, component al formatiei.
Stefana Mladin, Libertatea

N.R.: Pentru dreapta judecata a celor intamplate va prezentam si punctul de vedere al unui spectator, publicat pe site-ul BUG Mafia

"Baietii au facut un concert super tare! Pe langa Bug au mai cantat Villy si Mario. Au cantat Cine e cu noi, Pantelimonu' petrece, De cartier, Romaneste, Nascut si crescut in Pantelimon, N-ai fost acolo, Limbaj de cartier si Strazile.

Faza tare este ca dupa ce au cantat Limbaj de cartier cenzurat,Tataee s-a enervat si a zis " NU PUTEM SA CANTAM LIMBAJ DE CARTIER FARA SA BAGAM SI SA SCOATEM...FARA SA DAM LA **** SI SA LUAM LA ****...NE CEREM SCUZE CELOR SUB 18 ANI,PT CA EI STIU CA NU POTI CANTA LIMBAJ DE CARTIER FARA SA INJURI" ...

la care Uzzi zice "TI-AI BAGAT ****-N EA DE TREABA" si au inceput sa cante Limbaj de cartier necenzurat cu toata lumea din public.

Imaginati-va un stadion de marime medie PLIN de oameni care cantau cu Mafia.Eu eram in primele randuri cand a inceput Mafia si cand au terminat eram in primul Eu sunt super ragusit acuma ca am urlat de mi-au iesit plamanii din mine...

Dupa ce au terminat de cantat Limbaj de cartier a anuntat Tataee ca s-a intrerupt concertul din cauza limbajului obscen si ca vor mai canta doar o melodie - Strazile.

Tot stadionul a inceput sa huiduie pe organizatori si sa le dea la ****,dar Tataee si-a cerut scuze de la ei ca parca era stabilit dinaintea concertului sa nu injure...in fine a fost o atmosfera super si m-am distrat la greu."

Libertatea, Stefana Mladin, 02 iul 2005

=[BGS]=KillerINC
10-25-2006, 00:42
hai mai alex ca asta e veche , deja o stim toti

=[BGS]=KillerINC
10-28-2006, 01:58
!!! CARCOTASII AU VRUT DOAR AUDIENTA !!! ( eu v-am zis ca e imposibil da` nu m-atzi crezut )

Faza cu Misu care a plecat in state, a fost bluff. Asa cum era de asteptat. Nu de alta ca era prea de tot, si prea din scurt, si chiar direct. Dar, era credibila si atat de tampita incat sa fie reala. Adica si eu as fi facut la fel. Maine as fi fost plecat, ca doar de aia umblu cu pasaportul la mine tot timpul.

In schimb, astia au vrut doar sa atraga audienta. Sa vada faptul ca nu s-au plafonat, ca mai schimba si ei ceva, si ca o aduc pe Teo la emisiune sa le aduca raiting. Chiar s-au facut comunicate de presa pentru audienta de la emisiunea aia. In schimb, a fost o modalitate miseleasca, si nashparlie ca sa atraga atentia ca ei inca mai sunt acolo, si ca traiesc.
Acuma, sa ma scuzi Serban. Dar, nush de ce am impresia ca de cand te-ai insurat, te-ai ingrashat si eshti cam sub papuc, cu niste responsabilitati ce nu se compara cu linia de carcotash. Mishu … e liber … el isi permite. Tu … daca se afla. Si aici nu e bine.

In schimb, din punctul meu de vedere, faza cu Teo la emisiune si Mishu care a fugit, o sa aminteasca numai in proportie de 30% din cei care revin sa vada cronica ca ” hey … we’re still here … you should laugh” . Iar, ceilalti or sa zica hm … da … dezgustati si or sa se duca mai departe … la celelalte emisiuni de divertisment, filme, sau alte matinale de pe alte radiouri. (btw e in lucru un articol pe chestia asta).

Detalii despre ce a zis Huidu … aici >>> http://www.carcotasii.ro/carcomunitate/viewtopic.php?t=5615

(c) http://www.piticu.ro !!! Please join !!!

Robby Doggy Daddy
10-28-2006, 02:02
nu a plecat???super

=[BGS]=KillerINC
10-28-2006, 02:41
eu v-am zis de atunci ...da` nu m-a crezut nimeni :D

uzzi_grs
10-28-2006, 08:51
mai bine plecau amandoi....mie nu-mi mai place deloc emisiunea....

deco
10-28-2006, 09:14
in ultima vreme scot numai glume de copii. noroc cu dezbracatu...

Iustin
10-28-2006, 09:51
eu zic sa nu se mai uite lumea la Carcotasi. Poate asa realizeaza si ei ca Gainusha era perfect, Teo e vai mortii ei! Eu nu pot s-o inghit pe grasa asta care se crede Oprah de Romania! Mai mult imi fac nervi cand o vad la TV! Sa vina Gainusa, da-va-s la **** de fomisti!

esta-chi
10-28-2006, 14:14
Snoop Dogg Arrested For Drug And Gun Possession At Airport

After his second run-in with airport cops in a month, Snoop Dogg might want to consider pulling a Madden and traveling by bus from now on. Snoop (real name Calvin Broadus) was arrested at the Bob Hope Airport in Burbank, California, on Thursday afternoon on suspicion of being a felon in possession of a gun and of transporting marijuana, according to Sergeant Brian Llewellyn of the Burbank Police Department.

Snoop was arrested at 3:45 p.m. on Thursday after officers approached him for an unspecified vehicle code violation in the passenger loading and unloading zone, and then discovered a gun and marijuana in his vehicle. Llewellyn said the arrest report did not specify what kind of gun or what amount of marijuana was found in the car or whether Snoop was traveling alone at the time.

After being booked into the Burbank Police Department jail, Snoop was released at 7:50 p.m. on $35,000 bond. He is scheduled to be arraigned in Los Angeles County Superior Court on December 12.

"There was no basis for this arrest," Snoop's attorney, Donald Etra, said in a statement, according to The Associated Press. "We believe that once this is cleared up, all charges will be dismissed."

The rapper was arrested last month while trying to board a plane at the John Wayne Airport in Santa Ana, California, after he allegedly attempted to bring a collapsible 21-inch police baton onto the aircraft. The Orange County District Attorney's office is still considering charges in that case. A spokesperson for Snoop's label could not be reached for comment at press time.

(sursa: mtv.com)

eu zic ca pt vanzarea albumului nu strica arestarea asta ....

=[BGS]=KillerINC
10-28-2006, 18:31
eu zic sa nu se mai uite lumea la Carcotasi. Poate asa realizeaza si ei ca Gainusha era perfect, Teo e vai mortii ei! Eu nu pot s-o inghit pe grasa asta care se crede Oprah de Romania! Mai mult imi fac nervi cand o vad la TV! Sa vina Gainusa, da-va-s la **** de fomisti!

citeste ma ce a scris huidu ...vezi ca e link acolo

Suga Mama
10-28-2006, 19:42
Mie personal imi place de Teo,dar nu se potrivea in contextu' asta...parerea mea:)

Anghel
10-29-2006, 01:34
BUG Mafia, fără pudoare în Germania
3 octombrie 2006

"Fraților, înainte de a începe aici, la voi, în Stuttgart, paranghelia, vrem să facem un anunț. În timpul acestui concert vor fi pronunțate cuvinte ca: bip bip bip bip bip. Cine are o problemă cu asta, să plece în bip mea acasă!".
Uzzi, Tataee și Caddy au făcut sambătă show mare într-un club romanesc din Germania. "Dacă nu veți fi mai obosiți, mai răgușiți sau mai transpirați ca noi la sfarșitul acestui concert, înseamnă că am venit în bip mea degeaba și nici că vom mai veni vreodată. Sunteeeeeeți gata? Eu strig: Stuuuuutgart! Voi strigați: Să sară în aeeer!".
Pentru o oră și jumătate, Pantelimonul s-a mutat cu tot cu poezia străzilor sale într-un club plin ochi de romani și germani, cu o medie de varstă sub 30 de ani. Nu s-a aruncat cu bani pe scenă, ca la predecesorii maneliști, nu s-au dat dedicații "fără număr", dar s-a dansat din răsputeri, fiecare încercand să-și recupereze investiția de 15 euro pe bilet.
În afară de necenzuratul limbaj à la BUG, folosit ca intro pentru piesele "Pantelimonul petrece", "Gherila PTM", "Romanește", "După blocuri", "Cine e cu noi", "mafioții" n-au făcut alte gesturi obscene.
Cei trei romani au băut multă apă în timpul concertului live, nu s-au luat de fete, dar s-au fotografiat cu ele. S-au arătat un pic dezamăgiți că mulți nu cunoșteau versurile pieselor. "Aha, sunteți plecați de mult timp, nu?", a întrebat unul dintre ei. și spectatorii și-au primit porția lor de frustrare. DJ-ul le-a promis tuturor că băieții vor reveni pe scenă după o mică pauză. Au trecut 15, 30, 45 de minute... Nimic! Duși au fost!

Sursa: Adevarul

Ana__17
10-29-2006, 01:37
Loooool...

Robby Doggy Daddy
10-29-2006, 02:27
BUG Mafia, fără pudoare în Germania
3 octombrie 2006

"Fraților, înainte de a începe aici, la voi, în Stuttgart, paranghelia, vrem să facem un anunț. În timpul acestui concert vor fi pronunțate cuvinte ca: bip bip bip bip bip. Cine are o problemă cu asta, să plece în bip mea acasă!".
Uzzi, Tataee și Caddy au făcut sambătă show mare într-un club romanesc din Germania. "Dacă nu veți fi mai obosiți, mai răgușiți sau mai transpirați ca noi la sfarșitul acestui concert, înseamnă că am venit în bip mea degeaba și nici că vom mai veni vreodată. Sunteeeeeeți gata? Eu strig: Stuuuuutgart! Voi strigați: Să sară în aeeer!".
Pentru o oră și jumătate, Pantelimonul s-a mutat cu tot cu poezia străzilor sale într-un club plin ochi de romani și germani, cu o medie de varstă sub 30 de ani. Nu s-a aruncat cu bani pe scenă, ca la predecesorii maneliști, nu s-au dat dedicații "fără număr", dar s-a dansat din răsputeri, fiecare încercand să-și recupereze investiția de 15 euro pe bilet.
În afară de necenzuratul limbaj à la BUG, folosit ca intro pentru piesele "Pantelimonul petrece", "Gherila PTM", "Romanește", "După blocuri", "Cine e cu noi", "mafioții" n-au făcut alte gesturi obscene.
Cei trei romani au băut multă apă în timpul concertului live, nu s-au luat de fete, dar s-au fotografiat cu ele. S-au arătat un pic dezamăgiți că mulți nu cunoșteau versurile pieselor. "Aha, sunteți plecați de mult timp, nu?", a întrebat unul dintre ei. și spectatorii și-au primit porția lor de frustrare. DJ-ul le-a promis tuturor că băieții vor reveni pe scenă după o mică pauză. Au trecut 15, 30, 45 de minute... Nimic! Duși au fost!

Sursa: Adevarul

pai...dk lumea nu stia versurile...hai k trebuia sa mai vina odata...dar...in fine

ilyna
10-29-2006, 11:50
nici eu n-o suport pe Teo ...REVOLUTIE

Anghel
10-29-2006, 13:17
De pe site-uri adunate.....

"as vrea sa ma *** cu voi"

annkha delia b.
"mafia e cea mai atre..
MI-AR PLACEA SA MA *** CU TATATE AM AUZIT CA E BUN.
apropo.tatea cand mai vii in bv?ti-a placut tipa aia blonda care ti- pregatit-o iulia?
:))))))))gata ca deja sunt nesimtita,nu?sau poate ca nu:PPPPPPPP
hai ca nu mai stiu ce sa scriu...mi-e si somnik..ma ducx sa ma culc.papa
poate nu-mi scrieti ca nush ce va fac..."

=[BGS]=KillerINC
10-29-2006, 20:23
unde ai gasit-o pe-asta anghele ?

Anghel
10-29-2006, 21:09
am dat pe google bug mafia si din site in site am ajuns si la chestia asta..

=[BGS]=KillerINC
10-29-2006, 21:33
muahahahaha .... mare e gradina WWW-ului

Broco
10-29-2006, 23:34
nu a castigat Rossi campionatul la moto GP, pacat ca merita

Ana__17
10-29-2006, 23:55

Ce m am ofticat...cum a cazut X-(

esta-chi
10-29-2006, 23:58

poate ca e si mai bine asa. avea deja isei ca se retrage ca nu mai piloti buni cu care sa se dueleze. acum cred ca deabea asteapta sa vina sezonu nou si sa-si ia titlu inapoi.

=[BGS]=KillerINC
10-30-2006, 00:37
si iar sa ii lase pe aia cu mult in spate

Ana__17
10-30-2006, 13:28
During the last few days a photo of Lil' Wayne and Birdman is spreading on the net and is causing some problems...

The photo was spread out by MediaTakeOut.com, and represents Birdman and his pupil Lil' Wayne kissing themselves on the set of the video "Do That". Naturally, the equivocal photo has caused some problems, that's what Baby said in an interview:
"Wayne to me is my firstborn son. That's my life, that's my love and I love him to death. Haters...I don't even trip off that...Can't nobody live my life for me" (LOOL)

http://img83.imageshack.us/img83/5482/waynebirdxr9.th.jpg (http://img83.imageshack.us/my.php?image=waynebirdxr9.jpg)

http://www.ilrap.com/index.php?newlang=eng

Anghel
10-30-2006, 14:02
looooooooooooool

=[BGS]=KillerINC
10-30-2006, 17:11
Prodigy & The Alchemist: Arrested

Mobb Deep The MC of the Mobb Deel Prodigy and the producer The Alchemist were arrested on October 26 because of weapon possession.

Prodigy (aka Albert Johnson) and The Alchemist (Aka Alan Maman) were arrested on October 26 in New York because of their illegal possession of weapons found in their Chevy Suburban. They were driving on the West 30th Street at 2.15am and wanted to park in the Ninth Avenue through an illegal way. When the police stopped the SUV, Prodigy tried to hide something ... it was a weapon. After being arrested, they were soon released (Prodigy had to pay $7.500). Regarding their projects, The Mobb Deep's Greatest Hits "Life Of The Infamous: The Best of Mobb Deep" will be released next October 31, while "No Days Off", Alchemist's project for his ALC Music, is already in the stores.

Iustin
10-30-2006, 19:40
inmulteste amenda de 7.500$ cu 1000, si vei afla cati bani vor scoate de pe urma acestei "reclame" odata cu punerea in vanzare a noului album :). E deja o strategie de marketing ...

=[BGS]=KillerINC
10-30-2006, 19:50
normal .... nu vezi ca se intampla din ce in ce mai des ?

Ana__17
10-31-2006, 01:24
Stores are refusing to sell Ice-T's new album because of the too explicit cover. Here you are the infos.

The cover of "Gangsta Rap", the new Ice-T album completed after seven years, represents the rapper naked on the bed hugged by his wife, the stripper Coco. Ice-T is laying on the bed while a leg of the woman is covering his intimate parts. It seems that his label is resolving the matter adding censoring stickers on the details of the cover. In an interview for the Daily Mail, Ice-T said: "What can I say, I have been doing these kinds of things for years. You should see the picture when Coco's leg is not there"

http://img120.imageshack.us/img120/455/icetaj4.th.jpg (http://img120.imageshack.us/my.php?image=icetaj4.jpg)

esta-chi
10-31-2006, 01:29
imi place coverul si nu vad nimik explicit.

Ana__17
10-31-2006, 01:36
Nici eu,e chiar misto...

=[BGS]=KillerINC
10-31-2006, 02:04
pentru noi nu e ...da` gandeste-te ca in magazin mai intra si babe , si copii de 5 ani ...si plm ...se vad prea clar bucile aleia ...

esta-chi
10-31-2006, 02:16
pai si la mare sau un strand cum e, akol vezi mult mai multe.
eu cred ca la americani le displace mai mult ca sunt ei 2 asa catarati unu peste altu.

=[BGS]=KillerINC
10-31-2006, 02:30
Stire de ultima ora : Se inchide trenul;etzul baaa :))))))))))))))

KLaX™
10-31-2006, 02:39
deja e veche asta.

Stire de ultima ora: A murit primul membru al formatiei de muzica Compact....R.I.P.

=[BGS]=KillerINC
10-31-2006, 02:40
care ma ? cum il cheama ? sau cum il chema ?

KLaX™
10-31-2006, 02:42
da-i acuma pe Pro Tv. Cica mai urmeaza unu' prin 2005 intr-un accident de taxi.

=[BGS]=KillerINC
10-31-2006, 02:43
Teo Peter in 2005 in accidentul de taxi si 2 soldatzi americani ...dar zii cum il cheama pe asta care a murit acum ..ca nu pot sa dau pe protv

KLaX™
10-31-2006, 02:46
vezi ca nu mai ai baterii la telecomada, i-ati duracell ca-s cele mai bune :D

=[BGS]=KillerINC
10-31-2006, 02:51
hai ma zii care draq a mai mierlit-o ? nu pot sa ma uit pe pro tv ca nu mai am tv in camera ...dik mi s-a busit tv tunneru de cateva luni` si mi-e scarba sa imi iau altu ...deci ?

KLaX™
10-31-2006, 02:52
nu stiu mah, BAH! CARE DINTRE VOI STIE CARE A FOST PRIMU'???

Snoop2006
10-31-2006, 08:42
Ala a murit in accident de masina si celalalt injunghiat parca de nevasta...:confused:

=[BGS]=KillerINC
10-31-2006, 11:44
lasa-i ma pe aia de dinainte ...da` care a murit acum ?

=[BGS]=KillerINC
10-31-2006, 21:18
Proba de educaţie fizică se va susţine la bacul din 2007

Mai mulţi elevi ai claselor a XII-a şi a părinţilor acestora au solicitat Ministerului Educaţiei şi Cercetării(MEdC) reintroducerea educaţiei fizice ca probă de examen. MEdC a aprobat, în data de 31 august 2006, Metodologia de organizare şi desfăşurare a examenului de Bacalaureat 2007, document care prevedea scoaterea probei de sport de la disciplinele la care se putea susţine ultima probă a bacalaureatului.

Argumentul majoritar prezent în aceste cereri a fost acela că elevii care doreau să se prezinte la această probă nu au mai insistat, în anul şcolar precedent, pe studiul celorlalte discipline aprobate prin metodologia de la sfârşitul lunii august, pe care le-ar fi putut susţine la ultima probă.

Analizând această situaţie, ministrul Mihail Hărdău, a decis, astăzi, prin ordin, ca disciplina educaţie fizică şi sport să facă parte din lista probelor care vor fi susţinute la examenul de bacalaureat din 2007.

Sursa : http://www.realitatea.net/22136_Proba-de-educatie-fizica-se-va-sustine-la-bacul-din-2007-.html

Ana__17
10-31-2006, 21:44
Noul album lui NAS o sa apara pe 19 Decembrie se pare :"Hip Hop Is Dead... The N"

Featuring:

* Scarface
* The Product
* Jay-Z
* Rakim
* Damien Marley
* Michael Jackson
* Snoop Dogg
* The Game
* Kelis
* Pharrell
* The Bravehearts
* Busta Rhymes

Produttori:

* Will.i.am (of the Black Eyed Peas)
* DJ Premier
* Salaam Remi
* Timbaland
* Will.I.Am
* Scott Storch
* Kanye West
* Dr. Dre
* The Neptunes
* Chris Webber
* Damien Marley

Tracklist:

1. Intro - (N. Jones, C. Martin)
2. The Death - (N. Jones, S. Storch, S. Holman, A. Griffith)
3. War for Zion ft. Damien Marley - (N. Jones, D. Marley, L. Lewis)
4. Yes Yes Y'all - (N. Jones, S. Gibbs)
5. North by Northwest ft. The Game - (N. Jones, J. Taylor, A. Young)
6. Got it Back Like That ft. Michael Jackson - (N. Jones, M. Jackson, R. Hampford, T. Peter, T. Mosley)
7. The Golden Child (N. Jones, C. Martin, H. Ribald)
8. Polo and Guess ft. Jay-Z - (N. Jones, S. Carter, K. West)
9. U.B.K (Unauthorized Biography of KRS-One) - (N. Jones)
10. Just Love It ft. Kelis - (N. Jones, K. Rogers, J. Smith)
11. World's Greatest ft. Pharrell - (N. Jones, P. Williams, C. Hugo)
12. Gods and Earths ft. Rakim - (N. Jones, W. Griffin, C. Martin)
13. We Brave ft. The Bravehearts - (N. Jones, J. Jones, N. Jones, L. Lewis)
14. Sekou Selassie - (N. Jones, S. Jones, L. Lewis)
15. Hip-Hop is Dead - (N. Jones, W. Adams)
16. Kill that Noise ft. Busta Rhymes - (N. Jones, T. Smith, S. Storch)
17. The "N"... - (N. Jones, A. Young, B. Jordan, L. Lewis)
18. Ann Jones - (N. Jones, S. Gibbs)
19. Bonus Track: What Y'all Want - (N. Jones, S. Gibbs)

http://www.ilrap.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1920&mode=thread&order=0&thold=0

bonheur
10-31-2006, 21:55
dis will be da shit

=[BGS]=KillerINC
10-31-2006, 22:41
abia astept

deco
11-01-2006, 01:12
pe 19 decembrie. ce coincidenta! e ziua mea atunci :D

cred ca imi face cd cu dedicatie speciala :lol:

=[BGS]=KillerINC
11-01-2006, 01:22
loool :) deco : pai special pentru tine il scoate ...ca stie ca iti place :) si ca e ziua ta :)

Shady83
11-01-2006, 01:24
Nu vad io bine sau are feat cu Michael Jackson?:huh:

Robby Doggy Daddy
11-01-2006, 01:26
Featuring:

* Scarface
* The Product
* Jay-Z
* Rakim
* Damien Marley
* Michael Jackson ******
* Snoop Dogg
* The Game
* Kelis
* Pharrell
* The Bravehearts
* Busta Rhymes
are...:morderas:

Ana__17
11-01-2006, 01:26
Nu vad io bine sau are feat cu Michael Jackson?:huh:

LOOL..asta mi s a parut ciudat si mie..dar nah..cine stie poate e o piesa reusita..:huh:

=[BGS]=KillerINC
11-01-2006, 01:35
corect ... nu are rost sa judecam pan nu ascultam ....

Romanu'
11-01-2006, 08:29
Eu zic ca e fake tracklistul.

neamtzu
11-01-2006, 11:51
mie mi s-ar parea foarte tare sa scoata NAS un album cum e prezis mai sus!

ilyna
11-01-2006, 12:27
=KillerINC']Proba de educație fizică se va susține la bacul din 2007

Mai mulți elevi ai claselor a XII-a și a părinților acestora au solicitat Ministerului Educației și Cercetării(MEdC) reintroducerea educației fizice ca probă de examen. MEdC a aprobat, în data de 31 august 2006, Metodologia de organizare și desfășurare a examenului de Bacalaureat 2007, document care prevedea scoaterea probei de sport de la disciplinele la care se putea susține ultima probă a bacalaureatului.

Argumentul majoritar prezent în aceste cereri a fost acela că elevii care doreau să se prezinte la această probă nu au mai insistat, în anul școlar precedent, pe studiul celorlalte discipline aprobate prin metodologia de la sfârșitul lunii august, pe care le-ar fi putut susține la ultima probă.

Analizând această situație, ministrul Mihail Hărdău, a decis, astăzi, prin ordin, ca disciplina educație fizică și sport să facă parte din lista probelor care vor fi susținute la examenul de bacalaureat din 2007.

Sursa : http://www.realitatea.net/22136_Proba-de-educatie-fizica-se-va-sustine-la-bacul-din-2007-.html
doamne da sa nu se mai scoata .... cel putin pana termin si eu :)

=[BGS]=KillerINC
11-01-2006, 14:28
mai e destul pana termini tu ilyna ...se pot inampla multe

Jumy2010
11-03-2006, 14:14
Sir Alex Ferguson asculta hip-hop

Dezvaluirea ii apartine lui P Diddy, un reprezentant al genului, si a fost facuta dupa partida pe care Manchester United a pierdut-o miercuri seara la Copenhaga, in etapa a patra din grupa G a Ligii Campionilor.

Clasamente: Spa | Ita | Ang | Ger | Fra
Rezultate: Spa | Ita | Ang | Ger | Fra
Forum: Fotbal extern, toate campionatele

Prezent in capitala Danemarcei pentru a participa la premiile MTV Europa, P Diddy a dezvaluit pentru cotidianunul britanic The Sun ca s-a intalnit dupa partida din Champions League cu Rio Ferdinand si Wayne Rooney, doi dintre componentii de baza ai lui United, fani declarati ai muzicii hip-hop.

Pe langa acestia, P Diddy s-a intretinut cateva minute cu antrenorul "diavolilor", Sir Alex Ferguson.

"A fost foarte emotionat sa ma vada. Stie multe despre muzica mea si mi-a dovedit ca are cunostinte despre cum stau lucrurile in industria muzicala numita hip-hop", a declarat P Diddy despre Sir Alex Ferguson.

"Mi-a dat un tricou cu Manchester United, inscriptionat cu numele meu si mi-a spus ca acum sunt un membru de onoare al clubului", a mai adaugat raperul american.

Desi s-a declarat un mare fan al fotbalului englez, P Diddy dovedeste ca nu stapaneste cu exactitate geografia Angliei, facand din Manchester un cartier londonez.

"Sunt doua echipe profesioniste din Londra: Manchester United si Chelsea, care sunt realmente grozave" a incheiat P Diddy impresiile sale despre fotbalul din Albion.

Onlinesport: Dumitru Stircu

Jove
11-03-2006, 14:46
Eu zic ca e fake tracklistul.

nope nu e fake.

fiti ep faza ca in curand va "leakui" albumul cineva :D

Ana__17
11-03-2006, 23:56
Pharrell and ?uestlove (the Roots) are working on a new version of "In My Mind", the Neptune's solo debut album.

During the MTV EMA (European Music Award) Pharrel declared the news: together with ?uestlove, the drummer, beatmaker and musical-guru of The Roots are working on the remastering of the album "In My Mind", Pharrell's solo debut album. It seems that the album will be changed in a live album. ?uestlove declared that Pharrell is entirely changing his album as he did with the N.E.R.D.'s album "In Search Of". We still don't know anything about the release date of the album but everything is running well. Moreover Pharrell is producing songs for artists as Jay-Z and Gwen Stefani. More info: www.pharrellwilliams.org.

Here you can watch the video of "That Girl", new single taken from the original version of "In My Mind".

http://www.ilrap.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1947&mode=thread&order=0&thold=0

(Dragutz clipu..in "stil Pharrell")

esta-chi
11-04-2006, 00:14
am vazut si eu inregistrarea de le interviu' asta. avea o caciula de blana si niste cizme de parca ar fi plecat la polu' nord. murea de frig.

intrebat daca s-o mirat ca o revenit jay-z zicea cam asa ceva: nu te poti retrage asa usor daca esti cel mai bun.

=[BGS]=KillerINC
11-04-2006, 01:10
da , mi-a placut faza

esta-chi
11-07-2006, 12:51
The HHNLive.com Interview: Fat Joe

[...]

HHNLive.com: Did the situation with 50 overshadow the album?

Fat Joe: It definitely did. It's perfect timing that I realized this is what he does. Gets into beef with niggas right when they droppin' they albums. Just to fuck a nigga vibe up or whatever to where you don't think clear. I thank God that a year later things have changed and I'm not in jail 'cause
I swear to God when I heard the nigga dissin' me, I swore I was goin' to jail. I was like, "Yo, my life is over 'cause I'm gonna really do somethin' crazy." Live on TV. I'm glad I learned somethin'. That I actually have patience.

HHNLive.com:..And from what I see you get more respect than him in the street. People wanna hear Fat Joe. They don't wanna hear this 50 stuff that's out right now..

Fat Joe: I don't know about all that 'cause somebody buyin' the nigga's shit. You know, just as far as a man, respect in the street, we don't see him. You don't go to Queens and see him out on the corner or nothin'. Forget him because we dwellin' on him. A lot of these rappers out here don't know what the fuck fried chicken and collard greens is or smokin' a blunt wit' a nigga on the stoop is. So, we all call niggas the messiahs and we call niggas the kings and the gods of this rap music and these niggas is bourgeois. They can't even fuckin' relate to what's goin' on in the hood and what niggas is dealing with. You understand what I'm sayin'? You fuck around and take your camera and drive all around the hoods in fuckin' New York City and see how many rappers you really do bump into...Niggas is not out here, man. I be out here everyday. Wherever I'm at. When I'm in L.A., I'm in Compton. I'm everywhere. I feel like if you can't get respect where you from, if you can't go back to the community you supposedly representin', what's it about? You know what I'm sayin'? It really disturbs me, man. I know it's some niggas in the rap game that just ride past Harlem. They ride past Bronx, Brooklyn, or they stay downtown, midtown, bourgeois shit. Other than that, they at the Hamptons and shit like that...And they the niggas spreadin' the hood shit actin' like it really ain't crazy.

[...]

HHNLive.com: Now the joint you got with Game, is that showing an alliance between T.S. and Black Wall Street?

Fat Joe: Not really. He hollered at me. He actually passed me the frisbee. We gave Ja Rule "New York..", you know what I'm sayin'? So he was like,"Crack, I got this crazy shit. I think it's for you." So I came through and the shit was crazy. I couldn't believe he was givin' me this shit... Then I worked on the "One Blood" remix wit' him. It's definitely alliance time right now. Enemies is the powers that be. Niggas got crazy money. They tryin' to stop niggas politically by any means necessary. So, you can't shit on Nas. You can't shit on Game. You can't shit on the Lox. You can't shit on Puff. You can't shit on Kim. You can't shit on the whole fuckin' world and expect niggas to just take that. You know what I'm sayin'? At the same time, think of the niggas he shitted on. R.I.P. G Unit, man. You know niggas ain't feelin' them in the 'hood no more. The illusion is over, man. It is what it is.

more:

http://www.hhnlive.com/features/more/135.html

Ana__17
11-07-2006, 22:00
The Game: Leaked!

Since the bootleg internet release of The Game’s sophomore album, speculations as to who was at fault didn’t hit close to home until now…

The new LP from The Game, “The Doctor’s Advocate” was leaked on the web, but on the contrary by greedy fans. The artist himself confessed that a clean version of his latest project was leaked as a strategic business plan. The Game, convinced that doing so would likely increase and generate high expectations from fans for the official album. The Game with Jimmy Rosemond used the same tactic on the release of “The Documentary” in order to spread further the hype. Premature distribution is illegal, but with no hesitation other rappers have been subjected to “leaks”, just to mention a few artists this year that have under gone premature illegal releases; The Roots and Lupe Fiasco. We must wait for November 14 to get your hands on “The Doctor’s Advocate”… or rather the “dirty” version of it.

weedclaw
11-09-2006, 12:18
Sisu risca 20 de ani

Tudor Sisu, fostul component al trupei hip-hop La Familia, a fost trimis in judecata sub acuzatia de trafic de droguri de mare risc. Dosarul sau va ajunge azi pe masa magistratilor Tribunalului Bucuresti. Daca va fi gasit vinovat, Sisu risca 20 de ani de inchisoare.

Cantaretul Tudor Sisu ajunge, pentru a doua oara, in fata judecatorilor sub acuzatia de trafic de droguri. De aceasta data, in boxa acuzatilor Sisu este insotit de alte 17 persoane care, potrivit procurorilor, fac parte dintr-o grupare deosebit de periculoasa condusa de Daniel Nica, zis “Banezu”, personaj ce are legaturi directe cu traficanti de droguri din Turcia si Bulgaria. Dosarul in care este inculpat cantaretul are cateva mii de pagini si contine, printre altele, inregistrari audiovideo si mai multe declaratii date de martori sub acoperire. Pe baza acestora, la sfarsitul lunii mai, politistii au descins in 26 de locatii din zonele Colentina, Pantelimon si Camil Ressu, unde au retinut mai multe persoane.

"Solistul a fost bagat la inaintare"

La perchezitii s-au gasit droguri, 28.500 de euro, 5.500 USD, 650 milioane de lei, 350 de grame de aur, un pistol cu gaze si arme albe.

Abia eliberat din Penitenciarul Margineni unde fusese inchis tot din cauza drogurilor, Tudor Sisu a fost arestat si acuzat din nou de trafic de droguri. “Sisu e un simplu figurant in acest dosar. Singura lui vina e aceea de a fi fost bagat la inaintare”, spunea unul din avocatii apararii. Potrivit acestuia, la 4 mai, cantaretul a fost contactat “de o fata care i-a cerut sa faca rost de niste heroina de la un traficant pe care Sisu il cunostea”. “A doua zi, cei doi au cumparat cateva doze. Numai ca fata era colaborator al politiei, iar, pe baza marturiilor ei, Sisu a fost arestat”, a precizat avocatul.

La cateva ore de la retinerea sa, Sisu a spus ca l-a denuntat cineva pentru a primi o reducere de pedeapsa.

Eliberat pentru buna purtare

La sfarsitul lui octombrie 2005, Tudor Sisu a fost eliberat din Penitenciarul Margineni, dupa ce a ispasit doi ani, din trei, pentru trafic si detinere de droguri de mare risc. El a fost eliberat mai devreme pentru buna purtare. Unul dintre colegii sai de celula a fost ex-deputatul PSD Gabriel Bivolaru.
http://libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=166614

Mr.Gheatza
11-09-2006, 13:17
minim 20 de ani ... aia ii ia sigur

c-bo
11-09-2006, 13:27
pacat sa strikt ... si'a facut'o cu mana lui acuma sa plateasca

Iustin
11-09-2006, 13:47
naspa... n-as vrea sa fiu in pielea lui!

Didy
11-09-2006, 13:50
naspa... n-as vrea sa fiu in pielea lui!

Nici eu.. :| Pacat ca unii nu-si invata lectia..

chelooandy
11-09-2006, 15:10
hai sa fim seriosi ca nu face 20 de ani, asta ii clar. Ca unul pt omor sau viol primeste tot cam asa 20 de ani si face vreo zece. Eu zic ca face acolo vreo 10.

esta-chi
11-09-2006, 16:14
sper ca se intampla vreo minune si scapa.

Ana__17
11-09-2006, 16:15
mah..a fost prost sisu la faza asta..da mie tot imi pare rau..:rolleyes:

cornel.G
11-09-2006, 17:19
parerea mea....... imi bag ****-n ei de gabori si-n justitia romana

nazianz
11-09-2006, 17:37
strig sisu liber inca o data!!!dzeu sa aiba grija de el...nici nu stiu ce sa comentez..pacat!

Iustin
11-10-2006, 23:55
in legatura cu toata treaba asta.... la familia, sisu, cei 20 de ani de puscarie... huh.... ascultam "camin fericit", bucata lui sisu, si jur ca in viata mea nu m-au trecut asemenea fiori!!! Mi s-au ridicat toate firele de par de pe tot corpul!!!

Vreau sa rad cu tine..., vreau sa plang cu tine...,
Vreau sa traiesc..., jur..., vreau sa mor cu tine!
Vreau sa avem copii..., vreau sa avem o viatza...,
Vreau sa termin o etapa..., alta e in fatza.
Nu conteaza altzii..., doar ce simte inima...,
Or sa rada..., dar vor gandi la fel... la varsta mea.
Casa e goala..., asteapta raset de copii,
Abia astept... sa ma trezeasca... in miezul noptzii!
Abia astept... in biserica sa stam...,
Sa itzi fac rochia de mireasa..., nunta care o visam.
Sa ne plimbam..., Cann si Saint-Tropez...,
Stiu..., asta vrei sa fie luna ta de miere!
Daca nu acum cu tine..., atunci niciodata...,
Nu am cuvinte... pentru nici o alta fata.
Oana..., sti..., ca asa e scris...,
Asta e caminul fericit..., care l-am vazut in vis!!!

Shady83
11-11-2006, 00:28
Mda numa ca a zice e una si a face e cu totu alta:)
Repet: SISU E UN MARE PROST!

Mr.Gheatza
11-11-2006, 00:52
fda oricum...tot din cauza lu asa zisa''oana '' a ajuns inapoi unde e...

Iustin
11-11-2006, 01:06
stai ca nu inteleg.... Oana e cea care l-a turnat, sau ce?

KLaX™
11-11-2006, 02:30
va rog continuati..... suna a film politist :)

minunatu
11-11-2006, 03:57
Ba ati luat-o razna!!! Cum dreaq sa-l toarne nevasta-sa???? Numai un retard poate sa faca o asemenea afirmatzie!

simona
11-11-2006, 16:43
Ma asteptam sa se intample asta...pacat... mare pacat..

KLaX™
11-11-2006, 18:39
Ai gresit topicu'.... pacatele se spun aici -------> http://www.bugmafia93.ro/forum/showthread.php?t=426&highlight=pacat :D

M@fiotu
11-11-2006, 18:54
eu am vb cu puya si a zis ca nu crede ca mai scapa...deci asta e..sisule ti-ai facuto cu mana ta...pacat..."la-familia" e pe ****

Danny
11-11-2006, 19:31
Ma bag si eu putin in offtopic...celor care au zis ca o sa isi ia mai putin pentru ca unul cu co crima ia 20 de ani,si in state..si la noi traficantul,consumatorul,violatorul sunt tratati mai rau decat un criminal...daca o iei logic asa si trebuie...traficantul vinde consumatorului,care odata cu avansarea dependentei poate ajunge si criminal,si violator...de cele mai mult ori asa se intampla,sincer nu esti arestat de 2 ori pentru ca esti nevinovat,asta e clar...nu conteaza cine l-a turnat,cum l-a turnat,ideea este ca si-a facut-o cu mana lui,dupa cum zicea si Shady..degeaba a bagat versurile alea tari,daca acum e la puscarie pentru acelasi *****!
Nu a fost bagat in fata pentru ca e persoana media...din contra daca o ganditi mai bine un traficant nu l-ar baga la inaintare pe un om cu care toata presa vrea sa vorbeasca,sunt riscuri prea mari..Sisu s-a bagat intr-un joc in care doar cei mult prea puternici rezista...numai faceti din el un martir,este la psucarie pentru FAPTELE LUI!Exclamatia "Sisu Liber" nu isi mai are rostul...e bagat prea adanc pentru asta,si sincer deja...dupa 3 prieteni morti din cauza drogurilor,si dupa multi altii ajunsi la pamant multumita unor oameni ca Sisu..prefer sa stiu ca sta acolo o perioada..sa isi bage mintile in cap!chit ca imi place cum canta..asta e adevarul...daca Eminem ar omori un om,ati exclama FREE EMINEM! doar pentru ca va place muzica lui?nu e corect...un om trebuie sa plateasca pentru faptele lui!

Shady83
11-11-2006, 19:44
Io nu am fost niciodata de acord cu expresia "Sisu liber". De parca ar fii vreun erou...

Grab Sergiu
11-11-2006, 23:59
Io nu am fost niciodata de acord cu expresia "Sisu liber". De parca ar fii vreun erou...
frate asa e ,mi-a placut cum ai judecat,bravo

Anghel
11-12-2006, 14:05
dupa 3 prieteni morti din cauza drogurilor,si dupa multi altii ajunsi la pamant multumita unor oameni ca Sisu

Cu riscul de a fi cinic am sa te contrazic putin....Sisu banuiesc ca nu i-a obligat pe prietenii tai sa cumpere droguri de la ei.....au cumparat din proprie initiativa,pentru ca asa au vrut ei,asta le-a fost placerea.....Cu alte cuvinte,nu are rost sa-ti versi nervii pe Sisu ca au murit prietenii tai....Si daca urmareai declaratiile lui Puya si ale avocatului,ai fi realizat ca la primul proces NU AU FOST PROBE clare contra lui....a fost o bataie de joc pur si simplu.....El la vremea respectiva avea nush ce act care-i permitea sa detina metadona.....am urmarit o emisiune pe B1TV,"Trenul Vietii".....
Hai sa spunem ca acum la a doua arestare a fost prins in flagrant si nu are ce sa mai spuna....dar chiar si asa,20 de ani?!?!??
Aaaaaaaaa,si inca ceva.....Tu ca judecator nu ai voie sa aplici legea la modul,este dealer,e dependent,clar se apuca si de furat,sa-i dau si pentru furt,se apuca si de crime,sa-i bag si o crima,se apuca si de violat,sa-i bag si-un viol...,intelegi?Pentru ca el faptele astea NU LE-A COMIS.....tu trebuie sa dai pedeapsa pentru ceea ce a facut,nu pentru ceea ce ar fi putut face ca si drogat.....nu stiu daca m-am facut inteles.....

Danny
11-12-2006, 18:46
1 la mana,daca nu ai avea de unde sa cumperi heroina,ar fii mai bine,deci nu il condamn pe Sisu pentru moartea lor..ci ii condamn pe toti cei ca el!Apoi....asta este legea:

Traficul de stupefiante
Art. 312. - Producerea, deţinerea sau orice operaţiune privind circulaţia produselor ori substanţelor stupefiante sau toxice, cultivarea în scop de prelucrare a plantelor care conţin astfel de substanţe ori experimentarea produselor sau substanţelor toxice, toate acestea fără drept, se pedepsesc cu închisoare de la 3 la 15 ani şi interzicerea unor drepturi.

Dacă fapta prevăzută în alin. 1 a fost săvârşită organizat, pedeapsa este detenţiunea pe viaţă sau închisoarea de la 15 la 25 de ani şi interzicerea unor drepturi.

El se incadreaza la a doua categorie..face parte dintr-o filiera de traficanti deci pedeapsa de 20 de ani nu o ia pentru ca "ar putea fii criminal,violator sau alte cele" pedeapsa asta o ia pentru ceea ce a facut el,eu am facut mai sus o paralela...am spus ce ar putea ajunge un consumator..nu am zis ca Sisu merita parnaie pe viata!

Cat despre "nevinovatia" lui,sa fim seriosi...in sinea noastra stim cu totii bine ca nu a fost vre-o facatura,a consumat si a vandut droguri,a fost prins...face parnaie.. end of story!

Cat despre ce zice Puya,ce altceva ar putea sa zica?tu daca esti prins ca ai fost la furat...tovarasii tai vor spune ca asa e sau iti vor lua apararea?

Deci din punctul meu de vedere,legalizati marijuana...si ardetii pe traficantii de heroina si alte droguri grele!

uzzi_grs
11-12-2006, 19:27
ba am auzit joi de la unu ca sisu a luat 4 ani plus coada care o mai avea....

Shady83
11-12-2006, 20:05
E dus pe **** Sisu...o sa-i arunce Puya sarmale cu prastia dupa gratii.

KLaX™
11-12-2006, 20:06
o sa-i arunce Puya sarmale cu prastia dupa gratii.

:lol: :morderas: :lolsign:

c-bo
11-13-2006, 03:11
e bine face puya mai multzi bani din tricourile cu sisu liber :D dak sta 20 de ani :P cred ca va face si geci blugi .. adidasi :) lenjerie intima :lol: etc etc :P

KLaX™
11-13-2006, 03:16
Decat sa faca haine mai bine face hartie igienica si la fiecare 10 cm sa scrie Sisu Liber!.... da' sa fie de 2 feluri de hartie igienica: Sisu Liber! cu scris cu galben si Sisu Liber scris cu cu maro ;)... :D

Mr.Gheatza
11-13-2006, 04:50
ia in jur de 21 de ani

consum+detinere+trafic+1juma

dupa calculele procurorului ia minim 17-18ani - maxim 25
procurorul fiind prieten de-al lu , tata fiind fost gabor:)
(unu din procurori):D

LA FAMILIA ToT B.U.G MAFIA

nu de alta dar am vazut noile tricouri ...dar trebuiau sa arate asa..

Anghel
11-13-2006, 11:51
Decat sa faca haine mai bine face hartie igienica si la fiecare 10 cm sa scrie Sisu Liber!.... da' sa fie de 2 feluri de hartie igienica: Sisu Liber! cu scris cu galben si Sisu Liber scris cu cu maro ;)... :D

ce dur esti.....dar dur de tot.....:rolleyes:

Ana__17
11-13-2006, 16:25

mda...sa trecem peste asta....:rolleyes:

sisu_liber
11-13-2006, 18:40
ce prosti sunt uni.......vb ampulea...daca vretzi va dau eu hartie igienica manjita so mancatzi

Shady83
11-13-2006, 21:51
LOOOL:lol:

Iustin
11-13-2006, 22:15
nu mai glumiti, ratatilor! Cati dintre voi n-ati facut greseli pe care acum le regretati? Toti?
Voi credeti ca lui nu-i pare rau pentru ceea ce-a facut? Puneti-va pentru cateva secunde in locul lui! Aveti ***** in loc de inima, daca va bucurati ca o sa stea o viata de om in parnaie! Unii dintre voi v-ati bate parintii ca va baga la ora 8 in casa, dar nu sunteti in stare sa va abtineti cand vedeti ca un OM va sta atatia ani dupa gratii! Si shady, da frate, pentru mine este un erou sisu! Cu muzica celor de la La Familia si B.u.g. Mafia am crescut. Cati dintre noi au avut curajul sa-si bage **** in politie pentru abuzurile lor, care sunt de cand lumea si pamantul? Nici unul? Cati ati strans din dinti cand ati vazut femei si copii impuscati de jandarmi? Merita admirati pentru asta! Nu merita batjocoriti de toti ochelaristii care ies din casa doar cand merg la scoala!
Oricum, oi fi eu paranoic, dar cred ca pentru "politia e militie" a stat sisu in puscarie 2 ani, nu pentru niste amarate de pastile!

Jumy2010
11-13-2006, 23:17
foarte bine punctat DMX

M@fiotu
11-14-2006, 00:00
13 noiembrie 2006, Mediafax
Sişu va fi judecat în stare de arest

Procurorii Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism din cadrul Parchetului instanţei supreme au finalizat ancheta privind reţeaua de traficanţi de droguri, din care face parte şi Tudor Sişu, component al trupei Sişu & Puya.
23 de persoane au fost acuzate că într-un an au distribuit în Bucureşti aproximativ 40 de kilograme de heroină. Aşadar, Sişu şi celelalte persoane acuzate pentru trafic de droguri vor fi judecaţi în stare de arest.

Potrivit unor surse oficiale, procurorii DIICOT au finalizat prezentarea materialelor de urmărire penală inculpaţilor, urmând a fi încheiat rechizitoriul şi trimis instanţei.

Procurorii l-au pus sub acuzare pe Tudor Sişu în urma percheziţiilor la 26 de locaţii - din sectoarele 1, 2, şi 3 ale Capitalei, în special în zonele Colentina, Pantelimon, Camil Ressu - unde au fost găsite diverse cantităţi de heroină şi metadonă, importante sume de bani, 250 de grame de aur, şase unităţi de calculatoare, telefoane mobile, un pistol cu gaze şi mai multe arme albe.

În urma investigaţiilor şi monitorizării activităţii acestei reţele, anchetatorii au stabilit că, într-un an, învinuiţii au introdus în ţară şi au distribuit în Bucureşti aproximativ 40 de kilograme de heroină.

Tudor Sişu a mai fost închis pentru trafic şi deţinere de droguri de mare risc. Sişu fusese arestat în octombrie 2003, la câteva zile după ce Poliţia a prins doi traficanţi de stupefiante din Târgovişte şi a făcut o percheziţie în apartamentul lui. El a fost eliberat în octombrie 2005, iar în mai anul acesta a fost din nou arestat.

http://www.protv.ro/stiri/justi-ie/sisu-va-fi-judecat-in-stare-de-arest.html

Anghel
11-14-2006, 00:28
foarte bine punctat DMX

CORECT!!
Nici eu nu suport sa vad caterinca asta ieftina la adresa lui Sisu....Au fost multi care au aruncat cu noroi dar nu s-a gandit nici unul ca saracu` om sta 20 de ani la puscarie....Unii daca stau in casa la ei 2 zile cu toate conditiile si nu suporta,apai atatia ani la parnaie....dar,asta este,sunt oameni si oameni,si din pacate,nu toti gandesc....

Shady83
11-14-2006, 00:58
CORECT!!
Nici eu nu suport sa vad caterinca asta ieftina la adresa lui Sisu....Au fost multi care au aruncat cu noroi dar nu s-a gandit nici unul ca saracu` om sta 20 de ani la puscarie....Unii daca stau in casa la ei 2 zile cu toate conditiile si nu suporta,apai atatia ani la parnaie....dar,asta este,sunt oameni si oameni,si din pacate,nu toti gandesc....

Ai zis "saracu". Acuma te intreb si io, cati ani are Sisu? A trecut demult de 18 ani si io zic ca e un iresponsabil! Corect, e destul de bun ca MC, dar partea naspa e ca s-a bagat in alte *****uri si acuma e unde e. Practic a dat cu picioru la tot ce a facut si a fost apreciat. Era bine sa-si vada de muzica si PUNCT. Restu e NUMAI problema LUI! El va suporta consecintele.
Repet, Sisu mi se pare un dobitoc. Pt ceea ce e acum si pt ca nu-si baga mintile in cap...si se pare ca e prea tarziu. Io as vrea sa scape dar...destul de greu.

Danny
11-14-2006, 01:07
Bah,eu zic ca ar trebui sa stiti ca intr-o lume ca asta a drogurilor esti constient de la bun inceput in ce te bagi,nimeni nu denigreaza numele lui,melodiile bune scoase pe piata,atacul importiva sistemului corput...etc etc,dar dati-va seama ca el este omul care a facut ceva rau,ceva ce si sistemul pentru care el lupta,acuza,traficul de droguri e un mare *****..lumea omoara pentru droguri,fute pentru droguri..isi omoara parintii pentru droguri!Oricat de mult mi-ar placea muzica lui nu pot promova asa ceva,in cazul lui Sisu seamana putin cu faza aia cu popa care face slujbe da bea pana se pune in cap!
Intradevar,simti putin regret cand auzi de 20 de ani...dar frate..am tovaras inchis pe 15 ani..altul pe 8,astea sunt pedepsele...daca traia in America era bagat la parnaie pe viata!

Deci nu e dracu asa negru...ia 20..mai se dau ceva gratieri,mai scad aia ceva ptr buna purtare scapa in vre-o 7 garantat...ideea este ca are nevoie de o mica corectie...sincer frate..vrei bani?fa-ti o afacere...deschide un magazin...deschide un studio de video-chat..faci bani legal..sau mai putini legal..dar nici o mama nu isi plange copii din cauza mea!eu unu asa gandesc,daca vreunul din voi il considerati erou pentru faptul ca si-a spus parerea...inseamna ca ar trebui sa aveti eroi o gramada din oamenii de pe strada care daca ar avea ocazia sa apara pe cd sau tv si-ar baga **** in gura politiei,a iti spune opinia liber..nu te face vre-un erou..sau daca te face..pai suntem toti eroi!hai sa facem tricouri cu numele noastre,si sa le vindem!

Iustin
11-14-2006, 01:16
sisu a recunoscut pe diferite piese ca se drogheaza, ca s-a drogat si ca se drogheaza din nou :). Cine are mai multa vina? Sisu, un drogat care este impotriva sistemului, sau sistemul care vede intr-un amarat de 30 de kile cu venele ciuruite, un mare traficant de droguri? Dependenta e ca o boala si trebuie tratata! Daca arunci pusti care au facut greseli in viata, in puscarie, ce ***** rezolvi? Ca se poate droga acolo la fel de bine ca si-n libertate...

Shady83
11-14-2006, 01:39
sisu a recunoscut pe diferite piese ca se drogheaza, ca s-a drogat si ca se drogheaza din nou :). Cine are mai multa vina? Sisu, un drogat care este impotriva sistemului, sau sistemul care vede intr-un amarat de 30 de kile cu venele ciuruite, un mare traficant de droguri? Dependenta e ca o boala si trebuie tratata! Daca arunci pusti care au facut greseli in viata, in puscarie, ce ***** rezolvi? Ca se poate droga acolo la fel de bine ca si-n libertate...

Deci isi facea rau de unu singur! Intreb si io acu, e un motiv de mandrie? Sau e un motiv sa faci piese si sa te "lauzi" ca te droghezi? Io zic ca nu:) Putea sa se laude si el cu o pretena, o familie...ceva calumea...nu de cate ori si-a rupt venele...asta fiind parerea mea:)

Iustin
11-14-2006, 01:45
daca zici ca sisu s-a laudat, inseamna ca n-ai prea ascultat La Familia...

Shady83
11-14-2006, 02:06
daca zici ca sisu s-a laudat, inseamna ca n-ai prea ascultat La Familia...

Am zis "laudat":) Cu ghilimelele de rigoare;)

Robby Doggy Daddy
11-14-2006, 02:10
anu viitor vine Snoop Dogg in Romania...pe bune...pe www.snoopdogg.com

Iustin
11-14-2006, 02:21
Am zis "laudat":) Cu ghilimelele de rigoare;)

pai din postul tau am inteles urmatorul lucru: "Imi rup venele, gyeah, ce tare sunt!" :). Ba dimpotriva... ne spune sa nu facem greselile pe care le-a facut el. Se da ca exemplu... Un drogat pe punctul de a pierde totul...

ps: zici ca suntem la ora de istorie si vorbim despre Napoleon... :)

chelu82
11-15-2006, 00:01
e clar ca sisu o gresit,dar sa-l acuzi de trafic fara o proba clara e mult prea mult! tin minte si acum cand l-au arestat prima data am vazut la stirile pro tv un gabor care zicea ceva gen "am gasit la el in casa cateva pastile de methadona si o lingurita arsa cu care probabil isi pregatea dozele. din asta am constatat ca ESTE TRAFICANT DE DROGURI !!!
rusine,MARE RUSINE!

deco
11-15-2006, 00:12
sisu a recunoscut pe diferite piese ca se drogheaza, ca s-a drogat si ca se drogheaza din nou :).

ai ascultat albumul ´punct si de la capat´ ? pe melodia ´Drogul meu´ , sisu se declara impotriva heroinei. ´Faptul ca m-am lasat e un lucru bun´

iar pe melodia ´asa cum e´ : ´nu mi-e rusine sa o spun AM FOST 3 ani pe heroina´ deci spune am fost. dupa 2 ani, cad l-au arestat, a spus ca se drogheaza de 7 ani

Mr.Gheatza
11-15-2006, 00:14
e clar ca sisu o gresit,dar sa-l acuzi de trafic fara o proba clara e mult prea mult! tin minte si acum cand l-au arestat prima data am vazut la stirile pro tv un gabor care zicea ceva gen "am gasit la el in casa cateva pastile de methadona si o lingurita arsa cu care probabil isi pregatea dozele. din asta am constatat ca ESTE TRAFICANT DE DROGURI !!!
rusine,MARE RUSINE!
prima oara nu a fost arestat pt trafic...

RZV
11-15-2006, 00:20
atunci se pedepsea si consumul,de-asta aluat 3 ani

Shady83
11-15-2006, 00:29
Hai sa incheiem subiectu asta. Suntem prea offtopic:)

Ana__17
11-16-2006, 09:48
Ms. Dynamite: Injury

Ms. Dynamite was seriously injured in a car accident during the shooting of a reality show.

The evening of Sunday November 12 Ms. Dynamite, the English Hip Hop star, was seriously injured in a car accident during the shooting of "The Race", an English reality show. The girl, immediatly after the accident, has been carried to the first-aid of the track. After that has been moved to the University Hospital Coventry And Warkwickshire, where she's being kept under observation. As Sky One channel(which was broadcasting the reality) reports Dynamite was running more than 100 miles/h: her Forumla Ford would have slid on the track for 50 meters before stopping. She's the second person being injured during the show. Ms Dynamite is actually out with the album "Judgment Days".

The "Judgement Day" single, first extracted from Ms. Dynamite new album.

http://www.youtube.com/watch?v=bpa733Afpfk

Ana__17
11-16-2006, 09:50
Bow Wow: Retiring?

on Wednesday, November 15, 2006 - 07:35 NT - 2 Reads
Bow Wow speaks on retiring, Diddy and Ciara... here you are the ex-baby rapper's confessions.

Once known as Lil' Bow Wow, now the dog is 19 and ready to drop his fifth (and maybe last) album "The Price Of Fame (Dec. 19). "I don’t want to say I’m retiring. I call it stepping back" said Bow Wow in a statement. Recently he is very busy because he is focusing on his own label and working on some new MC's. He added that a thirteen-years old rapper known as Young Jinsu is signed under his label. This young artist is "very skilled; it’s scary. He’s nicer than a lot of these older cats that are out and he writes himself." About his past love affair with Ciara, Bow Wow said that he got still love for her: "If I were to get back into another relationship in the state of mind that I’m in, it would be back with her" said in an interview. His album is slated for release around the same time as Ciara's... but he sense no competition. Finally, the baby boy said that he want to be "bigger than Puff." He and Diddy are good friends, but Bow Wow at 19 owns a Mc Donald's and a sneaker chain. He declared that by 10 years he is going to be bigger than the well-known Hip Hop veteran.

Shortie like mine, the videoclip.

http://www.ilrap.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=2022&mode=thread&order=0&thold=0

Iustin
11-16-2006, 11:37
mai bine... :)

Robby Doggy Daddy
11-16-2006, 12:12
mult mai bine...:D

Ana__17
11-16-2006, 15:47
mai bine... :)

ce rai suntetzi =))

nazianz
11-16-2006, 16:14
unde ai vazut tu robby ca vine snoop...eu nu am vazut nik

Sarpe@Dojo
11-16-2006, 20:12
Putea sa se laude si el cu o pretena, o familie...ceva calumea...nu de cate ori si-a rupt venele...asta fiind parerea mea:)
Sisu si Puya - Camin fericit

Sarpe@Dojo
11-16-2006, 20:12
a...scuze...se incheiase subiectul...nu citisem

Shady83
11-16-2006, 21:41
Sisu si Puya - Camin fericit

Da, dar din pacate doar vorbe...daca era si real...

KLaX™
11-17-2006, 00:29
Naomi Campbell, celebrul manechin implicat in mai multe cazuri de vatamare corporala, a fost data in judecata pentru a doua oara de o fosta angajata, care a declarat ca top modelul a batut-o si a jignit-o numind-o "romanca proasta", informeaza site-ul hosted.ap.org, citat de Mediafax.

Gabi Gibson a dat-o in judecata pe Naomi Campbell, marti, pentru a doua oara, aducand martori noi in sprijinul cauzei sale

De-a lungul timpului, Naomi Campbell a devenit celebra si pentru cuceririle cu nume sonore, precum Mike Tyson sau Robert De Niro
violenta", care a jignit-o spunandu-i "Nu mai esti in lumea a treia, idioato" si "Romanii nu sunt, de obicei, atat de prosti ca tine".
Gabi Gibson, care a lucrat pentru Naomi Campbell de la sfarsitul anului 2005 pana la inceputul anului 2006, a declarat ca top modelul a lovit-o, a jignit-o si a amenintat-o ca o va acuza de furt, pentru ca nu si-a gasit o pereche de jeansi. Avocatul lui Campbell, David Breitbart, a negat acuzatiile lui Gibson.
În iunie, Gabi Gibson a acuzat-o pe Campbell de "discriminare" si "vatamare corporala". Aceste prime acuzatii au fost respinse de judecator pentru ca dosarul nu a fost inregistrat in limita de timp legala.
Mai mult decat atat, Naomi Campbell era asteptata miercuri la tribunal pentru un proces intentat de o alta fosta angajata, care a acuzat-o, de asemenea, de vatamare corporala. Naomi a fost acuzata de menajera sa, Ana Scolavino, de comportament violent. Marul discordiei se pare ca a fost tot o pereche de jeansi. Scolavino a declarat judecatorului ca modelul, in varsta de 36 de ani, a lovit-o in cap cu un telefon mobil, dupa ce a invinuit-o ca i-a furat o pereche de jeansi.
Procurorii care au anchetat cazul i-au declarat judecatorului ca Scolavino a avut nevoie de patru copci in urma loviturii primite in cap.
Campbell, care a respins aceste acuzatii si a negat orice forma de violenta, risca pana la sapte ani de inchisoare si deportarea din Statele Unite, spun expertii juridici.
În luna septembrie, cand a avut loc prima audiere in cazul acestui proces, top modelul nu s-a prezentat la tribunal, iar audierea fusese amanata pentru 15 noiembrie.

Naomi se crede "artista completa"

Primul manechin de culoare care a aparut pe coperta editiilor franceza si britanica a revistei "Vogue", Naomi Campbell, se considera o artista completa. Si-a inceput cariera de manechin la sfarsitul anilor ′80 si a intrat foarte repede in galeria top modelelor. In 1995 isi face debutul in muzica si lanseaza albumul "Babywoman", care nu rupe insa gura targului. A scris chiar si un volum de nuvele, dar a tinut prima pagina a ziarelor de scandal pentru temperamentul ei vulcanic.

c-bo
11-17-2006, 04:52
Unde scrie ma de snoop in ro ?

Are Bow Wow la bani de isi permite sa stea pe bara inca 10 ani :)

Ma sisu sa dus la vale singur el canta pe piesa drogu meu ca nu se mai drogheaza si isi rupea venele .... dat militia in el a zis ca nu ca era tratament sau ce kkt zicea a intra 3 ani a facut 2 cand a iesit a zis ca nu mai pune acu pe vena iar dar mai avea 2 ne gaurite la picior si sa riscat ... asa ca isi merita cu varf si indesat mai ales ca el iesise din puscarie si stia ca va fi supravegeat dar asta e .... e pacat daca ia 20 dar eu zic ca ar mai merita vreo 2-3 ani ... cu toate ca nu e posibil ... makr sa isi termine pedeapsa 1 an juma sau cat mai avea ... poate de data asta se cumintzeste

PS : cum potzi vedea ca un erou o persoana care te minte cu nerusinare ?

RZV
11-20-2006, 00:49
"...6ase:6ase este un cantaret de hip hop gangsta rap din Salajan Sud-Est Bucuresti, canta din 97, are doar un singur album si nu are adversar..." , "...pentru hip hop vreau sa pot sa-mi fac treaba sa-mi pun ideeile pe cd si sa ma *** pe toti mancatorii astia care habar n-au de nimic hip hop, cultura, viata..."
Postat pe 10/10/2006 ora 13:25

6ase : 6ase
1. In primul rand as vrea sa-ti faci o scurta prezentare, si sa le spui celor care nu te cunosc, cine este 6ase:6ase ?
6ase:6ase este un cantaret de hip hop gangsta rap din Salajan Sud-Est Bucuresti, canta din 97, are doar un singur album si nu are adversar.
2. De ce in ultimul timp ai stat retras, si nu ai scos nici un material ?
Am stat retras pt ca nu am putut sa-mi fac treaba, adica in romania patronii de case de discuri nu sunt interesati daca ai talent sau daca esti tare, pe ei ii interesesza sa manance bine si sa te arda, deci pana acum nu am reusit sa semnez cu nici o casa de discuri dar voi semna pana la urma sunt in tratative moarte sa zic asa cu cateva "case" da voi semna si o sa fie mai bun decat ultimul album poate o continuare a singurului meu album de pana acum, spre binele hip hopului romanesc sper sa reusesc reped si sper sa reuseasca si alti hip hoperi.
3.Cum vezi Hip-Hop-ul romanesc in situatia de fata, si ce vei incerca sa faci pentru el ?
Hip hopul romanesc yee cam la pamant si asta si din cauza celor care promoveza muzica la noi ( cum ziceam si mai sus) toti fomistii astia nu promoveaza muzik reala muzik adevarata pentru ca daca s-ar baga bani s-ar scoate da sute de mii din prima nu se face asa cum vor ei, pentru hip hop vreau sa pot sa-mi fac treaba sa-mi pun ideeile pe cd si sa ma *** pe toti mancatorii astia care habar n-au de nimic hip hop, cultura, viata, etc. As vrea sa-l aduc pe Snoop sa cante la noi da nu pot sa-ti pun planu in aplicare, oare de ce ???
4. Ce trupe sau mc preferati din tara sau din afara ai ?
Din tara Bug Mafia, din State: Eazy E, Spice1, Scarface, Yukmouth, Mc Eiht , Lil Eazy E, Above the Law, South central cartel, Brotha lynch hug, Dj quik, E-40, B-legit, Too short, Celly cel, Frost, Jt tha bigga figga, Jayo felony, Kokane, Dresta tha gangxta&b.g.knoc'out sii foarte multi altii, oricum nu-i ascultati ca yee nasoala treaba.
6ase : 6ase / Bucuresti
5. In ultimul timp, in Romania , au inceput sa vina diversi artisti straini. Tu pe cine ai dorii sa asculti intr-un concert ?
Trafic de droguri, peste, urs, si k sa fim seriosi televiziune.
6. Cu ce altceva te ocupi in afara de Hip Hop ?
Eu cel mai mult as vrea sa il ascult pe stadion in Romania pe Eazy E sa inventeze cineva intoarcerea in timp.
7. Vei incerca sa colaborezi si cu trupe sau mc debutanti si au nevoie de o sustinere? Sau doar cu cei care au deja un nume ?
Da voi colabora sigur cu un rapper kre nu a cantat niciodata pe vreun album si acela este fratele meu: Fratele 3rei.
8. Am auzit ca ai scos cateva piese noi ?
Am facut doua piese noi pentru noul contract pe care il voi semna.
9. Ce teme abordezi in aceste piese ?
Tarfe, droguri, gabori, coruptie, familie, saracie, iubire si ganduri la mai bine.
10. Cu ce casa de discuri ai dori sa semnezi un contract, dupa ce vei termina de inregistrat mai multe piese ?
Cu Rap-a-lot sau Blackwallstreet.
11. Ce planuri de viitor ai ?
Sa scot 2-3 albume si sa ma stabilesc la Amsterdam.
12. Cateva cuvinte de inchiere ?
" am marfa in buzunar k sa pot sa zbor / si sa scap de basinile voastre ,vedetelor "
13. Si o vorba pentru Urban Music.ro ?
Urban Music yee o idee buna respect oricum ca se face ceva pentru rap fiindca Romania are mare nevoie de oameni kre sa ajute aceasta cultura.

Interviu acordat in exclusivitate pentru Urban Music

http://urbanmusic.uv.ro/interviuri/index2.html

KLaX™
11-25-2006, 19:40
http://www.jurnalul.ro/articol_50309/limbajul_de_cartier_fata_cu_cenzura.html

edit: Stiati ca baietii nostri au fost la Moscova? io unu' n-am stiut http://www.kissfm.md/Galerie_foto/Show.php?gallery=12

LordCaddy
11-25-2006, 19:54
http://www.jurnalul.ro/articol_50309/limbajul_de_cartier_fata_cu_cenzura.html

edit: Stiati ca baietii nostri au fost la Moscova? io unu' n-am stiut http://www.kissfm.md/Galerie_foto/Show.php?gallery=12
mai exact in club moscova

KLaX™
11-25-2006, 19:56
tz....pai sa specifice-n plm! :mad:

Iustin
11-25-2006, 21:15
Roman arestat pentru o criza de epilepsie Daniel Beloungea, un american de origine romana din Pontiac, Michigan, a fost arestat in timpul unei crize de epilepsie de doi politisti, care au crezut ca este vorba de un infractor. Potrivit postului tv ABC, Beloungea a fost arestat dupa ce o femeie l-a vazut in timpul unei crize si a chemat politia pentru ca a crezut ca barbatul se masturba in strada. Beloungea nu a putut reactiona la cererile politistilor, astfel ca ofiterii au scos armele, l-au lovit cu bastonul si l-au electrocutat cu aparatul de electrosocuri.
http://libertatea.ro/usr/galerie_poze/16-epileptic_5228.jpg

Ana__17
11-25-2006, 22:13
saracu om...:rolleyes: :(

Iustin
11-25-2006, 22:38
mda... sunt incredibil de prosti americanii astia! Atat acea doamna, care probabil a vazut atat de multe filme porno, incat a inceput sa vada oameni facand laba pe strada, cat si politistii terifiati de gandul ca si-ar putea da drumu oricand. Ei au cazut de comun acord ca infractorul intins pe jos, care tremura de placere, trebuie batut, electrocutat si incatusat pentru inlaturarea oricarui pericol. And the day is saved!

KLaX™
11-25-2006, 22:43
mda... sunt incredibil de prosti americanii astia! Atat acea doamna, care probabil a vazut atat de multe filme porno, incat a inceput sa vada oameni facand laba pe strada, cat si politistii terifiati de gandul ca si-ar putea da drumu oricand. Ei au cazut de comun acord ca infractorul intins pe jos, care tremura de placere, trebuie batut, electrocutat si incatusat pentru inlaturarea oricarui pericol. And the day is saved!
:lol: :morderas: :lolsign: :breakdanc :funny1: mor drq!!

AradAlex
11-26-2006, 23:41
" Impreuna suntem o mare familie "

La Familia si-a inceput turneul de promovare prin tara , a albumului "O mare familie " . In deschiderea show-ului Dj Wicked face atmosfera .
Anul acesta implinesc 10 ani de cand activeaza in muzica . Puya a scos primul album in anul 1997 , pe cand nici nu avea 18 ani impliniti , primul concert fiind semnat de mama lui . Desi au intalnit multe piedici in cariera lor , baietii nu s-au dat batuti si in anul 2003 au infiintat label-ul Scandalos Music , care a produs albumele " Foame de bani " si ultimul care l-au lansat acum 2 saptamani " O mare familie " .
Pe langa albumele lor au lansat si alte trupe : Verbal , care a avut norocul sa fie interzisi dupa doar 2 saptamani de la difuzarea primului clip din viata lor , C.I.A. , trupa cu care cantam pe al doilea single " Mai vrei " de pe albumul " O mare familie " , s.a.
Aflati la ARAD pentru promovarea noului album , intr-un concert , nu am ratat sansa de a le adresa cateva intrebari :
Reporter : La Familia are o alta componenta ?
Puya : Nu . Chiar daca Sisu nu e cu mine , La Familia nu poate exista fara el , iar daca igis , baiatul care-i canta versurile acum , si e cu mine pe scena , nu inseamna ca face parte din trupa . Nu exista cineva sa-l inlocuiasca pe Sisu .
Reporter : Albumul "O mare familie " e mai melodios . De ce ati ales aceasta schimbare ?
Puya : Asta am vrut sa facem . Sa aducem mai multa melodie in muzica hip-hop , pentru ca pana la urma trebuie sa facem muzica pentru romani si in Romania a fost mai multa melodie . L-as compara cu albumul " Nicaieri nu-i ca acasa " unde erau foarte multe voci : vocea Catalinei Toma , Marijuanei , s.a.
Reporter : Poti sa faci o comparatie intre cele 2 albume . Care e mai bun ?
Puya : Tot timpul am considerat ca ultimul album e cel mai bun . Nu tot timpula fost si asa . Acum astept reactia publicului , pentru ca pana la urma el decide daca este bun sau nu . Pana acum reactile sunt pozitive , chiar si din partea dusmanilor . Mie personal imi place inca , il ascult in masina de trei luni si ... ( rade ) e un lucru bun ca inca mai vreau sa-l ascult .
Reporter : Cat timp ati lucrat la acest album ?
Puya : Nu am lucrat mult , si cred ca lucrurile care ies bune sunt cele care iti vine ideea direct . Parerea mea e ca daca lucrezi mult inseamna ca n-ai inspiratie si atunci iei o pauza .
Reporter : Cu cine ati colaborat ?
Puya : O colaborare foarte buna e cu Alex , care a cantat cu Anda Adam . E o voce extraordinara si chiar daca unora nu le vine sa creada are foarte mare legatura cu hip-hop-ul . As canta cu el oricand . Alte voci sunt : Nico , Ada - o voce noua , C.I.A. , Brugner , Codu' Penal .
Reporter : Cine va compune textele ?
Puya : Textele sunt parerea noastra despre ceea ce se petrece in Romania in generatia noastra , ceea ce simtim pe pielea noastra . Deja am trecut barierele cartierelor pentru ca stie lumea cum e sa stai in cartier si acum avem o varsta ...
Reporter : Ati cantat si alt gen de muzica in afara de hip-hop ?
Puya : Sunt deschis la multe colaborari dar n-as face un album in alt gen de muzica , pentru ca la hip-hop ma pricep cel mai bine . Daca as face altceva ar iesi prost .
Reporter : Care este media de varsta a fanilor La Familia ?
Puya : Recunosc , sunt multi copii , dar nu e un lucru rau . Deja pe la 23 de ani lumea nu se mai simte reprezentata de muzica hip-hop . Incercam sa aducem o schimbare , deoarece totusi hip-hop-ul nu e muzica pentru copii chiar daca foarte multi o asculta .
Reporter : Ce parere ai despre show-biz-ul romanesc ?
Puya : Se dezvolta destul de repede , regulile nu au legatura cu cele din strainatate . Exista trupe care nu vand o caseta si au foarte multe show-uri , deoarece canta in aer liber . Din punctul meu de vedere show-biz-ul e o hora in care daca intrii si nu dansezi bine , poti iesi . Cel mai bine e sa inveti sa dansezi .
Reporter : Stii ca s-a dat o lege ant-playback , dar nu a intrat in vidoare . care este parerea ta despre playback ?
Puya : Noi cantam live peste tot , pe unde mergem dar in unele locuri ne impun organizatorii sa facem playback . La TV de multe ori se aude prost , chiar si la premiile MTV , si atunci se impune sa faci playback , pentru ca lumea care te priveste de acasa nu spune ca organizatorii n-au aparatura , ci spune ce prost canta aia . De aceea cateodata esti fortat sa faci playback , dar nu sunt pro , deoarece eu imi sparg gatul peste tot pe unde merg si nu-mi convine ca niste fete care arata bine sa ia aceeasi bani ca si mine .
Reporter : Spuneai de premiile MTV . Ce inseamna pentru tine ?
Puya :Sunt un punct de referinta . E locul in care se strang cei mai importanti artisti din Romania . Nu vreau sa comentez corectitudinea premiilor , dar e un show la care se uita foarte multa lume . Covorul rosu mi se pare fortat nu stiu cine ar merita covorul rosu la noi .
Reporter : Unde va pot vedea fanii ?
Puya : Continuam turneul National ,care din pacate nu are decat sprijinul nostru si al fanilor . Ideea e ca suntem " o mare familie " cantam in cluburi si-n general depindem de lumea care vine , nu avem sponsori . Vom aparea in cat mai multe locuri - Brasov , Floresti , Huedin , Brad ( judetul Hundoara ) , pe litoral sa ne vada lumea in show , sa ne intalnim cu fanii . Avem mari probleme cu promovarea , deoarece muzica hip-hop intra extrem de greu la radio , indeiferent daca esti cunoscut sau nu . Daca nu esti cunoscut poti sa-ti iei gandul de la asa ceva . In general , cei din media se feresc sa promoveze muzica hip-hop pentru ca s-a creat o idee : astia cu muzica hip-hop promoveaza incultura , injura si nu e de difuzat asa ceva , insa lumea ne cere , albumele se vand ... trebuie sa spargem niste mentalitati . Single-ul " Mai vrei " n-a intrat pe nici un radio din ARAD . Toti au refuzat promovarea lui din diverse motive ; cred ca principalul motiv este ca e muzica hip-hop , deoarece daca era dance era ok .
Reporter : Accepti sa dai autografe de fiecare data cand ti se cere ?
Puya : Da , mi se pare o prostie sa refuz pe cineva care iti cere un autograf , cand depinzi atat de mult de el . Mai nasol m-as simti daca nu mi-ar cere nimeni . Toate show-urile noastre se incheie cu o sesiune de autografe indiferent daca sunt 1000 sau 10 oameni . Avem rabdare cu toti cei care doresc sa faca fotografii cu noi sau vor autografe . Refuz doar in cazul in care vine o persoana si cere un autograf numai sa mai aiba unul de la cineva .
Reporter : Ai timp liber ? Dar o prietena ?
Puya : Am foarte putin timp liber , numai ca imi face placere , ma simt implinit ... M-as plictisi daca as avea prea mult timp liber . Am o prietena ,mi-as dori o familie ... incerc sa lucrez la acest lucru pentru ca pana la urma e nevoie de cineva langa tine , familia e sensul vietii , nu poti sa fi un napustnic .
Reporter : Aveti un site ?
Puya : Da , site-ul este www.la-familia.ro . Aici ne intalnim cel mai des cu fanii si aici lumea gaseste toate informatiile despre noi . Incercam sa-l innoim cat mai des .
Reporter : Un mesaj pentru fanii din ARAD ...
Puya : Sa asculte albumul , si sa se gandeasca ca titlul albumului " O mare familie " nu e pus la misto . Sa vina la concerte sa vorbeasca cu noi pentru ca impreuna suntem o mare familie .

Andreea Luciuc , Ziar " Viata studenteasca " Octombie 2006

AradAlex
11-27-2006, 00:11
In curand, primul album solo al lui Grasu XXL
( 15.06.2006 )
Grasu XXL s-a impus atentiei publicului din Romania prin videoclipul piesei sale de debut, "Fara filtru", departajandu-se clar de celelalte proiecte existente in peisajul hip-hop autohton, scrie Cat Music. Conceptul videoclipului ii apartine lui Cosmin Gogu, regia este semnata de Hypno, imagine - Tudor Mircea. Filmarile au durat o zi intreaga, desfasurandu-se in studioul lui Cosmin Gogu. Au participat Caddy si Tataee de la B.U.G. Mafia, Mari de la M&G, Maximilian si Paco 10 Grei. Fetele care apar in videoclip au fost selectate in urma unui casting riguros dintre mai bine de 50 de aspirante la... job!
Structurat pe trei decoruri, videoclipul aduce un plus de glam prin anumite reflexe bine directionate. "Fara filtru" nu are o poveste clar structurata, fiind mai mult un clip de stare, in care regizorul s-a folosit foarte mult de styling si de moduri cat mai diferite de abordare a decorurilor. Nu este un clip clasic de hip-hop, ci unul in care elementele din zona de high fiction se adapteaza genului abordat. Pentru cei pentru care Grasu XXL continua sa fie un personaj enigmatic, le dezvaluim ca el "da la microfon" de la varsta de 14 ani, provenind dintr-o familie cu traditie in muzica. A fost "injectat" cu microbul hip-hop-ului, desi in familie se asculta muzica de alta factura (jazz, funk), tatal sau evoluand la bass. Asa se explica si atasamentul sau fata de muzica lui Stevie Wonder. Dupa multe calatorii prin tari straine, Grasu XXL a revenit in Romania, manat de dorinta puternica de a prezenta publicului roman muzica pe care a compus-o. Asa ca acum se afla pe ultima suta de metri in ceea ce priveste lansarea primului sau album. Intitulat "Curaj", albumul este unul de atitudine; desi artistul prefera sa adopte un ton pozitiv, subiectele raman totusi cele abordate de artistii hip-hop: lupta pentru putere si influenta, femei, bani, droguri, probleme sociale. Albumul cuprinde 12 piese (printre care colaborari reusite cu Villy, Bitza, Uzzi, Maximilian si Paco 10 Grei, singura voce feminina fiind Queen Bee, cunoscuta publicului datorita piesei "Hai cu mine" a trupei B.U.G. Mafia). Grasu XXL recunoaste ca piesa cea mai draga lui este "Traiesc in vise", un featuring cu Artanu de la Timpuri Noi. Artanu a acceptat instantaneu propunerea de a canta alaturi de Grasu XXL, in mare parte datorita faptului ca acesta pastreaza si acum la loc de cinste autograful pe care Artanu i l-a acordat in urma cu 12 ani. In timpul inregistrarilor acestei piese, Grasu XXL a mai avut parte de o surpriza: Dan Iliescu, pe care artistul il apreciaza foarte mult, a venit in studio pentru a fi si el de fata la eveniment.

Alina Bleaja

Eva.ro

Jove
11-27-2006, 00:31
lol?

KLaX™
11-27-2006, 06:28
"Traiesc in vise"

Alti obositi.....

AradAlex
11-27-2006, 16:19
Asa a fost scris pe site-ul respectiv , asa am publicat ...

bonheur
11-30-2006, 20:37
Snoop Dogg was arrested yesterday (Nov. 28) in Burbank, CA, as he was leaving NBC studios after a performance on The Tonight Show with Jay Leno. Snoop, 35, and two associates were pulling out of NBC studios around 6pm, when police stopped their vehicle, armed with a search warrant. All three men were arrested after police found a handgun, and small amounts of marijuana and cocaine in the vehicle. Snoop was arrested for investigation of being a convicted felon in possession of a firearm, possessing cocaine, transporting marijuana and having a false compartment in his vehicle. Also arrested were Michael Mingo, 33 and Lovell Polk, 36. According to police, both men are acknowledged gang members who are associates of the rapper. Snoop Dogg, who recently dropped his new album Tha Blue Carpet Treatment, was released on $60,000 bail. The rapper will be arraigned on the charges on Jan. 11.

aseara am vazut prestatia de la J Leno pe A3

Iustin
12-02-2006, 12:17
Un hacker român a spart codurile computerelor NASA

Reprezentanții NASA și FBI au ajuns la Arad, după ce un tânăr din această localitate a spart codurile computerelor Agenției Spațiale și ale Marinei Americane. Potrivit justiției americane, el riscă 54 de ani de închisoare. Este vorba despre Victor Faur din Arad, care a fost pus ieri sub acuzare de un tribunal federal din Los Angeles, pentru că a spart codurile a peste 150 de computere ale Agenției Spațiale Americane, ale Departamentului de Energie și ale Marinei americane. Potrivit cotidianului american Los Angeles Times (http://www.latimes.com/news/local/la-me-hacker1dec01,1,2588068.story?ctrack=1&cset=true), hackerul român a dus guvernului american prejudicii în valoare de 1,5 milioane de dolari.

Victor Faur, în vârstă de 26 de ani, este fiul fostului director al spitalului județean Arad. El trebuie să răspundă la zece capete de acuzare, nouă pentru spargerea codurilor computerelor și unul pentru conspirație.

Ziarul "Los Angeles Times" informează că Faur este acuzat și în România pentru delicte asemănătoare. Aceeași publicație dezvăluie că tânărul este liderul grupului de hackeri, cunoscut sub numele de "WhiteHat Team". Scopul principal al grupului este acela de a sparge computerele administrației americane, pentru a demonstra că nu sunt cele mai sigure din lume, așa cum se crede.

Tatăl acuzatului a declarat că tânărul a săvârșit de la domiciliu toate faptele pentru care este acuzat în America. El a povestit că fiul său este un bun informatician, care a lucrat și pentru IBM Cehia.

sisu_liber
12-02-2006, 15:10
a mai fost o faza asa acum ceva ani, tot cu un roman care a spart nu stiu ce codurii....oricum,interesant si bravo lui.....in orice caz ala nu va face puscarie ...cel mult o amenda..cine stie in ce proiecte si in ce locuri va lucra....crezi ca cei de la Nasa si FBI il va lasa asa in puscarie??

bonheur
12-02-2006, 16:02
cum dracu sa nu fie un bun iformatician daca le rupe alora sistemele?

sisu_liber
12-02-2006, 20:14
da eu ce am zis...:D

Floryn
12-02-2006, 20:36
Prea tare omu',sa mor!

ilmateias
12-03-2006, 05:34
orice prost care stie cateva comenzi linux pentru a porni niste exploit-uri "facute de altii" poate avea norocul sa prinda un server de la nasa slab securizat. Cel de la stiri nu a facut decat sa scaneze "root-uri" adica drept de superuser pe sistemele linux de la nasa. acele sisteme nu sunt decat niste computere special puse de aia ca sa capteze noi spyware si virusi recenti aparuti, pustiul a avut noroc sa scaneze o clasa interzisa si ia picat un server nasa. mare smecherie. un adevarat programator care stie meserie nu era prins, si unul intradevar bun nu face porcarii din astea, fazele astea sunt de obicei facute de "script-kiddies" adica utilizatorii de pe net care se numesc ei insesi "hacker" care folosesc programe facute de altii.

EMO
12-03-2006, 07:02
Un hacker român a spart codurile computerelor NASA

Reprezentanții NASA și FBI au ajuns la Arad, după ce un tânăr din această localitate a spart codurile computerelor Agenției Spațiale și ale Marinei Americane. Potrivit justiției americane, el riscă 54 de ani de închisoare. Este vorba despre Victor Faur din Arad, care a fost pus ieri sub acuzare de un tribunal federal din Los Angeles, pentru că a spart codurile a peste 150 de computere ale Agenției Spațiale Americane, ale Departamentului de Energie și ale Marinei americane. Potrivit cotidianului american Los Angeles Times (http://www.latimes.com/news/local/la-me-hacker1dec01,1,2588068.story?ctrack=1&cset=true), hackerul român a dus guvernului american prejudicii în valoare de 1,5 milioane de dolari.

Victor Faur, în vârstă de 26 de ani, este fiul fostului director al spitalului județean Arad. El trebuie să răspundă la zece capete de acuzare, nouă pentru spargerea codurilor computerelor și unul pentru conspirație.

Ziarul "Los Angeles Times" informează că Faur este acuzat și în România pentru delicte asemănătoare. Aceeași publicație dezvăluie că tânărul este liderul grupului de hackeri, cunoscut sub numele de "WhiteHat Team". Scopul principal al grupului este acela de a sparge computerele administrației americane, pentru a demonstra că nu sunt cele mai sigure din lume, așa cum se crede.

Tatăl acuzatului a declarat că tânărul a săvârșit de la domiciliu toate faptele pentru care este acuzat în America. El a povestit că fiul său este un bun informatician, care a lucrat și pentru IBM Cehia.

natia noastra :D .... proud to be romanian ;)

RZV
12-03-2006, 18:54
cred ca o sa cam infunde puscaria baiatul asta...eu sincer consider hack-ingul o forma de terorism..asa ca va dati seama de parerea mea despre el

KLaX™
12-03-2006, 20:36
http://reviews.cnet.com/4520-3513_7-6672635-1.html?tag=bubble

EMO
12-03-2006, 20:49
cred ca o sa cam infunde puscaria baiatul asta...eu sincer consider hack-ingul o forma de terorism..asa ca va dati seama de parerea mea despre el

cam ai dreptate.... e terorism intr-un fel....
dar la faza cu puscaria, io cred ca ala o lucreze pentru ei :) .... il scapa ei cumva sau ii dau sa lucreze din parnaie..... deobicei asa se intampla.... il iau ei ca e bun

bonheur
12-09-2006, 12:20
Dre to Detox September 2007

Apparently, Dr. Dre has settled on a time frame to release his highly anticipated album, Detox. In a video clip in circulation on the Internet that features Dre, the producer and his protégé Bishop Lamont reveal that the album will be released in September of 2007. The clip is a mere 31 seconds long, but Bishop Lamont states, "You see this man right here, we gonna do shameless promotion - Detox [in] September. This is not make believe." The pair are in a recording studio and the camera pans to show some of the sophisticated equipment. Dre and Lamont share a couple crass jokes before the clip finishes. Fans have waited several years for an announcement such as this. While there are no confirmations why the album has taken so long, many speculate that Detox's tracks have gone to the likes of Jay-Z, Busta Rhymes and The Game, who have all benefited from the productions of the incomparable beat maestro.

Jumy2010
12-09-2006, 17:56
pana in septembrie ne ia toti dracii

Gyno
12-16-2006, 17:35
VEDETE IN ZEGHE Rapperul oradean Pacha Man, al carui nume se regaseste in multe colaborari muzicale de top ale momentului (Corina, Marius Moga, Mandinga), a fost inchis de mai multe ori in perioada cat a stat in Statele Unite, totalizand trei ani si jumatate de “cazare” la penitenciar. Conform unui material aparut in ziarul timisorean “Timpolis”, Pacha Man, pe numele sau N. Calin Constantin, a fost retinut deoarece “distribuia gratuit tigari cu canabis celor din anturajul sau”. Altadata hip-hopperul a marturisit ca a fost prins cu 76 grame de iarba, dar era falsa (in 1999). De asemenea, el a recunoscut ca a fumat prima oara “iarba” in SUA, in 1991. Apoi s-a drogat cu ciuperci, LSD si a incercat cocaina. De cand a fost arestat, Tudor Sisu de la La Familia a devenit un erou pentru o parte a miscarii hip-hop romanesti. Toti ii plang de mila, toti il imbarbateaza, toti sunt alaturi de el si ii rostesc numele in piesele lor, mai ales ca Sisu e singurul din muzica autohtona care intr-adevar a patit-o de pe urma drogurilor. El a fost incarcerat in octombrie 2003, pentru trafic si consum de stupefiante si se afla inca in penitenciarul din Ploiesti. Ajuns celebru in toate discotecile si cluburile din tara, DJ Max, actualmente la DJ Project, a fost arestat in urma cu patru ani la o petrecere ce a avut loc in Satu Mare. Actiunea politiei, la care au participat brigazile antidrog, viza prinderea in flagrant a mai multor traficanti de droguri. Desi ajunsese la petrecere in calitate de DJ, el a fost “cazat” cateva luni la un penitenciar din Satu Mare. Tot atunci a fost arestat si DJ Raul. Modistul Catalin Botezatu a avut si el probleme cu justitia, petrecand cateva luni intr-un penitenciar din Italia. Botezatu a fost anchetat in celebrul dosar SANCA, investigatie in urma careia a fost arestat si apoi eliberat de cateva ori. In cele din urma a fost achitat de acuzatia de bancruta frauduloasa si folosirea creditelor in interes personal. De asemenea, s-a constatat incheierea procesului penal impotriva sa. Membrii popularei trupe BUG Mafia, pe vremea cand erau trei - Uzzi + Caddy + Tataee - au fost coborati de pe scena in timpul unui concert la Turnu Severin si dusi la sectia de politie, sub acuzatia de ultraj impotriva bunelor moravuri. Formatia si-a petrecut intreaga noapte dand declaratii. Virulentul grup a mai fost chemat in cateva randuri la Inspectoratul General de Politie Bucuresti - pentru declaratii zic rapperii, de vina fiind materialele neadevarate ce au aparut in presa. Binecunoscuta jurnalista Cristina Topescu a trait momente de groaza in 1989, caci mult-asteptata Revolutie a prins-o indurand rigorile puscariilor comuniste. Fata lui Cristian Topescu a fost prinsa in timp ce incerca sa treaca fraudulos granita cu Iugoslavia, iar timp de doua luni, pana in ziua cand a fost eliberata (19 decembrie Â′89), a “vazut” patru penitenciare.

RZV
12-16-2006, 18:15
Dre to Detox September 2007

Apparently, Dr. Dre has settled on a time frame to release his highly anticipated album, Detox. In a video clip in circulation on the Internet that features Dre, the producer and his protégé Bishop Lamont reveal that the album will be released in September of 2007. The clip is a mere 31 seconds long, but Bishop Lamont states, "You see this man right here, we gonna do shameless promotion - Detox [in] September. This is not make believe." The pair are in a recording studio and the camera pans to show some of the sophisticated equipment. Dre and Lamont share a couple crass jokes before the clip finishes. Fans have waited several years for an announcement such as this. While there are no confirmations why the album has taken so long, many speculate that Detox's tracks have gone to the likes of Jay-Z, Busta Rhymes and The Game, who have all benefited from the productions of the incomparable beat maestro.

uite si filmul

http://www.yoraps.com/news.php?subaction=showfull&id=1165580462&archive=&start_from=&ucat=1&

bonheur
12-16-2006, 18:58
Gyno,eu stiu ca Pacha a fost in Canada nu in USA,asa zicea mai demult la Garantat 100% si mia zicea ca acolo "era plin de negri iar jumatate din aia de acolo erau atat de buni la rap incat ar fi putut ajunge la TV pe vremea aia"

scubi...e Bishop L. aici numai cu bitches si pussy in gura :D

Jove
12-16-2006, 19:18

:lol: au venit cei de la FBI in tara orikum si cica au vorbit cu ai lui si ca s-a rezolvat nu mai merge la nici o puscarie....:lol: .....deci clar lucreaza pentru ei e penibil sa-l bage la puscarie atata timp cat a reusit sa le sparga muia. :lol:

Forzzaa hackingul ;)

sisu_liber
12-16-2006, 21:14
Pacha Man nu e oradean,e din Timis..vecin de sat cu mine

Mishu`
12-16-2006, 21:24
Gyno,eu stiu ca Pacha a fost in Canada nu in USA,asa zicea mai demult la Garantat 100% si mia zicea ca acolo "era plin de negri iar jumatate din aia de acolo erau atat de buni la rap incat ar fi putut ajunge la TV pe vremea aia"

scubi...e Bishop L. aici numai cu bitches si pussy in gura :D

Si io stiam tot de Canada ..

Gyno
12-16-2006, 21:32
libertatea.ro

Mishu`
12-16-2006, 21:45
Da,ne-am prins si noi ca e articol de ziar ..daca asta ai vrut sa insinuezi.

Dar,atunci cand a fost invitat Pacha Man in emisiunea de pe TVR 2,a spus clar ca a fost plecat in Canada,acum daca mass-media scrie,fara a se informa foarte bine asta este partea a II a...

KLaX™
12-17-2006, 02:21
Probabil a spus America. Dar nu a specificat daca e cea de Nord, Centrala sau de Sud. :) Si-am mai intalnit astfel de confuzii.

Mishu`
12-17-2006, 02:30
Da' nu ma intereseaza.

Exactitate,vrem exactitate. :lol: