PDA

Arată Versiune Īntreagă : Melodii La Care V-au Dat Lacrimile

eMAG.ro

G
01-21-2005, 23:04
O piesa pe mine personal m-a marcat....Bug Mafia-Ingeri pierduti........e singura piesa pe care o pun cand sunt deprimat si chiar mai imi cade si cate o lacrima pe ea(a nu se citi ca smiorcaiesc :) )......iar bucata lu' Caddy ma bulverseaza...cat de bine mi se potriveste...parca am zis-o io cand as prinde un moment de rara inspiratie!!!

Mos Craciun_
01-21-2005, 23:39
Deci cand ascult acese piese:
Jucator adevarat; Viata de borfas; Inc-o zi, inc-o poveste; Lacrimi; Pe viatza; La doi metri in pamant; Respect; Totzi borfasi + albumul "Intotdeauna pentru totdeauna" - nu chiar toate piesele... cand le aud astea imi amintesc de trecut... parca is deja in trecut... atata de mult am ascultat piesele astea... cate o piesa din fiecare o ascultam si o saptamana intreaga si tot nu ma plictiseam de ea...

Dupa B.U.G. Mafia m-am dat pe La Familia.. adica ei au fost a doua trupa... multe melodii is deasemenea cum am scris mai sus... de la Parazitii iara... pe langa formatiile astea mai sunt si altele mai ales alea care imi amintesc cand le ascultam oarecand...

PS: Ombladon - Nici o lacrima

Nici nu stiu cate piese is... numai Hip-Hop binenteles nu ma dau pe alt stil...

Greuceanu
01-21-2005, 23:39
Nu stiu daca chiar mi-au dat lacrimile pe ceva melodie dar stiu una care de prima data cand am auzit-o mi-a ajuns la suflet:B.U.G Mafia - Nimic mai presus.Si acum o mai ascult cu aceeasi placere si aproape de fiecare data simt senzatia aia de furnicaturi.

Mos Craciun_
01-21-2005, 23:42
Nimic mai presus am uitat sa o bag... piesa aia creca toata lumea o asculta cu sufletul..

G
01-21-2005, 23:44
Mos Craciune io ma refer la piese care ti-au dat larimile omule.......adica ti s-au inmuiat grisinele(picioarele):).toate piesele pe care le-ai spus tu si mie mi-au placut ff mult,m-au emotionat dar nu mi-au dat si lacrimile pe ele :yammy1:

G
01-21-2005, 23:47
si mie mi-a placut f mult 'Nimic mai presus'...acum vreo 6 ani aveam impresia ca am ascultat aceasta piesa mai mult decat au ascultat-o tataee,uzzi,caddy la un loc....indredibila piesa!!!!!dar lacrimile tot pe Ingeri pierduti au fost...probabil ca s-au mai acumulat in timp niste dezamagiri :tztz:

Mos Craciun_
01-21-2005, 23:59
Pe Lacrimi... si Ombladon - Nici o lacrima.. si acuma tin minte cand eram rupt de beat dar tot eraminca constient si ascultam B.U.G. Mafia - Lacrimi.. eram suparat.. ma gandeam ca de ce **** mea mai traiesc si imi tot fac griji, sperantze si propuneri si etc... alta data cealalta melodie cand a aparut... huh`...

G dapi si cele de mai sus parca imi vine sa plang cand le ascult... ai ca nu imi dau lacrimile pana mea.. imi amintesc cum le ascultam mai demult in vremurile mai bune decat acuma imi bag **** in ea viatza ca nici acuma nu mai stiu dupa ce mai traiesc... "Am sa mor degeaba c-am trait degeaba"

Septican
01-22-2005, 00:03
mie pe bune mi-au dat lacrimile cand am citit coperta de la inca o zi inca o poveste... ca am pus mana pe caseta prin 2002 dupa ce scosasera o gramada de albume.... si mi-a placut f mult si respect....si poveste fara sfarsit

RapMaster
01-22-2005, 00:10
Mie pe 2Pac imi dau lacrimile.Pe multe piese de ale lui sau cand ma uit la cate un film cu el.imi dau lacrimile pt ca ii impresionanta piesa pe care o ascult atunci, da' si pt ca ma dgandesc cate putea face daca mai canta vreo 5-10 ani.

sisu_liber
01-22-2005, 01:20
mie 2Pac totaaaaateeee....cel mai mult still i rise , my closets roaddogz si letter 2 my unborn
romanesti:poveste fara sfarsit,jucator adevarat,cat a trair,ingerii pierduti(beton),nimic mai presus,zile insorite,adevaru gol golutz,singur pe strada,tupeu de borfas
straine:multe....printe care....still dre,reign,lonely(nana),my dreams(nana) si altele de la eminem si altzi

G
01-22-2005, 01:26
sisu liber daca tie ti-au dat lacrimile pe tupeu de borfas,zile insorite,adevarul gol golut inseamna ca esti un sesnibil incurabil :hehe1:

Lavrente
01-22-2005, 02:17
Anu asta la tercut s-ar zice acuma ....la mare la concert imi pisau ochii pe "Poveste fara sfarsit"..eram cu fratele lenga mine ...cu berea...stiti voi...a si pe "In Anii ce-au trecut la faza aia cu "la coltu strazii si cu cine"!

Ciumeg
01-22-2005, 13:19
Mie nu mi-au dat lacrimile la nici o piesa ascultata...**** mea poate oi fi eu mai insensibil sau dur ca voi ;) :D

G
01-22-2005, 14:06
Si am uita sa zic ca a mai fost una mai demult pe care mi se umezeau ochii RACLA-Franturi de ego(stiu..nu dati acum cu pietre in mine:))......
Ciumeg nici la Titanic nu ai plans?????? :hehe1:

neamtzu
01-22-2005, 14:28
Originally posted by sisu_liber@Jan 22 2005, 02:20 AM
poveste fara sfarsit,jucator adevarat,cat a trair,ingerii pierduti(beton),nimic mai presus,zile insorite,adevaru gol golutz,singur pe strada,tupeu de borfas
straine:multe....printe care....still dre,reign,lonely(nana),my dreams(nana) si altele de la eminem si altzi
:lol2: :haha3: :lolsign:

m-au emotionat in mod special clipurile "so many tears", "change the world" si in mod deosebit "crossroads". mai sunt si altele, da p-astea mi le-a dictat subconstientu acum

Ruta77
01-22-2005, 15:25
B.U.G. Mafia - Ingeri pierduti
Royala Mare cu Mihai (Axxa), Roxana Iacob, Don Baxter si Bibi - Nici o lacrima-n plus

Crick
01-22-2005, 15:39
Sincer pa` Tupeu de Borfas....nu cre` ca` e nik de plans......SISULE CE DREQ` ESTI FEMEIE?????........lacrimi e o mel trista......da nu de plans.... :yammy1:

R.RimmeR
01-22-2005, 17:56
lacrimi nu`mi amintesc sa fi varsat... insa in situatzii deplorabile.. cand nimic nu mai e cum era shi d`astea.. pe care cred ca le shtim cu totzii... morometzii - shtiu ca e greu , Verita Saga - Timpul e ucigashul perfect sau Scrisoare de departe, Refrenul de la Lacrimi, la fel e zbucuim .. shi multe multe altele... Ol` Dirty Bastard - Thirsty

Sir_VLAD
01-22-2005, 18:17
La Familia - Probleme de familie reflecta perfect realitatea romaneasca.

Danny
01-22-2005, 18:19
sincer sa fiu...treaz fiind nu m-a facut nici una sa plang..dar m-au impresionat destule!
La betie insa..valeeeuuu si cate lacrimi am varsat..pe

Bitza - Tanar cat mai tarziu
Adi de la valcea - ce-ai facut din mine fata
Salam cu nu stiu cine.. Priveste in urma ta
si mai sunt cateva melodii care dupa ce treci printr-o etapa sentimentala nasoala..te ataca din toate pozitiile..ma rog la ultima betie am inteles ca am plans cateva ore pe melodia lui Bitza..eu nu imi aduc aminte..dar stiu ca ma dureau ochii cand m-am trezit! :D

asa..radeti de mine..am plans pe manele! :)) hehe macar eu recunosc! :D

Danny
01-22-2005, 18:22
Originally posted by Sir_VLAD@Jan 22 2005, 07:17 PM
La Familia - Probleme de familie reflecta perfect realitatea romaneasca.
bun...uite de asta uitasem...pe melodia asta plangeam treaz! :D intradevar o poza facuta Romaniei! ;)

uite ce oameni sensibili pe forum domne ! :)

Septican
01-22-2005, 18:31
da e misto videoclipul si intrumentalul si culorile de fundal ale videoclipului te fac sa te gandesti mai adanc...

UTZU
01-22-2005, 18:46
B.U.G. Mafia - Ingeri pierduti
Royala Mare cu Mihai (Axxa), Roxana Iacob, Don Baxter si Bibi - Nici o lacrima-n plus
astea m-au ...atins!!!

Mos Craciun_
01-22-2005, 20:10
Api.. de la VeritaSaga... cand aud multe piese din album.. sa vedetzi ce versuri au... versuri adevarate.. melodii care merita sa le dedici fetelor.. se simt..
Am uitat sa zic de la Hades de negativul de la Ad Litteram - Stalpii societatii sau refrenul de la piesa Mi-e teama (ft. Hanna)..

G: R.A.C.L.A. - Franturi de ego.. ii tare piesa... merge super pe acel negativ...

A.V.
01-23-2005, 01:45
cl mai des imi curg lacrimi la AI GRIJA DE SENARU TAU deoarece am ceva asemanator ma reprezinta untr-un fel,NIMIC MAI PRESUS si NICI O LACRIMA IN PLUS super piese daca vrei sa plingi de ceva :mhm:

Mos Craciun_
01-23-2005, 01:59
Nici o lacrima in plus ?.. e ceva manea ?....

G
01-23-2005, 02:53
Intradevar mosule un super negativ,super versuri si cel mai mult mi-a placut ideea de a dedica o piesa tatalui.....ca numai de mame auzim peste tot iar de tata niciodata nimic....
Si mai imi place La Familia-e sus si vede....mai ales bucata aia cu ''sisule vine si ziua cand o sa zicem c-am reusit''

Maximilian82
01-23-2005, 13:48
B.u.g Mafia - "Viata-i doar un drum spre moarte" si .... Yawn si Spooke -" Lumi diferite"

Terrabyte
01-23-2005, 23:36
Singura melodie de la Mafia pe care mi-au dat lacrimile e Nimic Mai Presus de pe "Deasupra Tuturor". Pe videoclipul post mortem I Wonder If Heaven Got A Ghetto al lui 2 Pac am mai udat tst si pe Thugz mansion : "Dear momma don't cry, your baby boy's doin good
Tell the homies I'm in heaven and they ain't got hoods
Seen a show with Marvin Gaye last night, it had me shook
Drippin peppermint Schnapps, with Jackie Wilson, and Sam Cooke
Then some lady named Billie Holiday
Sang sittin there kickin it with Malcolm, 'til the day came
Little LaTasha sho' grown
Tell the lady in the liquor that she's forgiven, so come home
Maybe in time you'll understand only God can save us
When Miles Davis cuttin lose with the band
Just think of all the people that you knew in the past
that passed on, they in heaven, found peace at last
Picture a place that they exist, together
There has to be a place better than this, in heaven
So right before I sleep, dear God, what I'm askin
Remember this face, save me a place, in thug's mansion "
**** mea ca si acum imi dau lacrimile.....

R.I.P. 2 Pac (1971 - 1996)

P4nt3ra
01-24-2005, 00:04
Nu am plans pe nicio piesa...Da sunt anumite piese care ma ating adanc,cum ar fi 2Pac - Hail Marry sau Eminem - Mockingbird...Shi mai sunt da nu`mi trec acum prin cap...
Oricum Hail Marry o piesa tare!

uzzi_9mm
01-24-2005, 11:54
pai ar fi asa:
1)bug-lacrimi
2)pana cand moartea o sa ne desparta
3)2pac-hail marry
4)bug ingeri pierduti
5)capu"sus

melodiile astea m-au atins la corason.

LooPoo
01-24-2005, 13:07
Eminem - If I Had,
iar de la Mafia: Viata de borfas - de pe primul album

undone
01-24-2005, 13:23
metode clasice de sinucidere---

undone
01-24-2005, 13:24
shi dinafara---look thru my eyes-dmx

undone
01-24-2005, 13:54
hm...nu k ash fi manelista,dreaq,da` hip hopu` te face sa plangi mai mult cand esti treaz.FARA IPOCRIZIE SHI SNOBISM,sunt shi unele manele care te fac sa plangi.Suntetzi nishte frigidere daca versuri ca "zilele treg greu/apari in gandul meu..." sau multe altele nu va spun chiar nimic.Langa pahar sau sticla,omul-fericit sau trist,indragostit sau parasit,beat sau treaz,cu dragoste pt. fratzi sau copii,cu ura pt dusmani...asculta manele.Pt. ca sunt mai accesibile in romania.In plus,pt multzi din cei care au fost plecatzi inafara este o placere sa asculte manele cand se intorc.Motivele se subintzeleg.Inchei aici.
Repet,citind ce-am scris,lasa SNOBISMUL,IPOCRIZIA shi SHOVINISMUL(tziganii canta nanele) deoparte.

bLa|r
01-24-2005, 14:57
Cea mai "lacrimogena" mi s-au parut R.A.C.L.A. - Nu ma uita si B.U.G. - Poveste fara sfarsit si La Familia - Probleme de familie.... astea fiind la vremurile de aur... acum sunt una si una.... nici nu mai sti ce sa asculti... :)

RZV
01-24-2005, 14:58
eu chiar am plans pe piesa celor de la la familia -unii nu inteleg-

asta pt am un frate mai mare care a murit in 1997 intr-un accident de masina cand se intorcea de la mare.....................

sincer sa fiu nici nu pot sa ascult piesa acum....mi-e prea greu

cam asa sta treaba si cu bug mafia cat a trait

imi pare rau dar mai mult nu mai pot spune ca intru in amanunte si mai rau imi amintesc de toate celelelalte si nu vreau...........

Terrabyte
01-24-2005, 18:03
Da......cum am putut sa uit Poveste fara Sfarsit????
"Iar eu sunt de acolo de unde tu nici nu gandesti
De unde soarele rasare doar daca-l platesti."

Dak imi mai aduc aminte....mai adaug......
Am si eu o intrebare de ce se tot pomeneste de manele pe forumul B.U.G.???? D.p.d.v.-ul meu MANELISTII nu se pot numi fani Mafia!!!!!!! Fiecare sa asculte ce vrea..sunt de acord cu ideea asta...dar cand e vorba de Mafia pusa alaturi de manele ma enervez :fuckinangry: :fuckinangry: :fuckinangry: Ce draq? Deci va rog FARA MANELE pe acest forum ... un pic de respect pentru muzica adevarata!

Lil`Gangsta
01-24-2005, 18:24
:fuckinangry: Piesa care m`a marcat...a fost ingeri pierduti...anturaju.....sunt multe....:) in fine...R>E>S>P>E>K>T

mozzo
01-24-2005, 19:54
Mah.......de plans nu am plans pe nici o melodie(nu am obiceiu` asta)..........da` is multe melodii care ma pu pe ganduri si stau asa si ma gandesc cat de najpa ii tot......nush **** mea........Da` sa plang????????......NNNNNNOOOOOOOOOO!!!!.......... :D .......hai sa nu ne mai gandim la melodii dalea triste si sa nu mai fim tristi... :D ......:)))).......PACE!!!!!!!!!

Ciumeg
01-24-2005, 20:01
Originally posted by G@Jan 22 2005, 02:06 PM
Si am uita sa zic ca a mai fost una mai demult pe care mi se umezeau ochii RACLA-Franturi de ego(stiu..nu dati acum cu pietre in mine:))......
Ciumeg nici la Titanic nu ai plans?????? :hehe1:
Pai frate tu te refereai la melodii nu la filme@G ;) si nu nici la Titanic n-am plans chiar mi-a venit sa rad cand am vazut ca boceshte aproape toata sala si ***** langa mine :D
Sunt intradevar cateva filme la care am plans sau care mi-au lasat un nod amar in gat din cauza ca n-am vrut sau n-am putut sa plang...unul dintre filmele la care mi-au dat lacrimile chiar fara sa vreau a fost I Want To Live :(

Si ca sa revin la piese dupa cum am spuso n-am plans pe nici una insa sunt cateva care ma emotioneaza de cate ori le aud...si anume:

Alicia Keys-Fallin'
Aaliyah-We Need A Resolution
Tupac-Hell For A Hustler
Tupac-Unconditional Love
Tupac-I Aint Mad At Cha
Ludacris-Growing Pains
Cuban Link-Flowers for the Dead
Jay-Z-Momma Loves Me
Jay-Z-Song Cry
IL-EGAL-De aici pana acolo sus

Astea sunt cateva dintre piesele care-mi vin acum in minte si care nu au mai fost mentionate pana acum...
:papa2:

Mos Craciun_
01-24-2005, 22:04
Pe o melodie... ai de sufletul meu... cand stateam si fumam o tzigara si cand am ascultat ce negativ adevarat.. ce versuri...

Ad Litteram - Stalpii societatii

G
01-24-2005, 22:51
si nu nici la Titanic n-am plans chiar mi-a venit sa rad cand am vazut ca boceshte aproape toata sala si ***** langa mine

Omule io am zis la misto faza asta,vroiam si io sa punctez ca acolo era de ras nu de plans :jamaica1: .....a fost o gluma pe care nu ai prins-o...asta e se mai intampla :)

Jeru
01-25-2005, 00:50
Mey de plans nu am plans ca nu ai cum in poola mea,dar am niste sentimente.Bug Mafia - nimic mai presus,Lacrimi;Don Baxter - mama si mai sunt cateva

Outlaw Immortalz
01-25-2005, 15:51
nu stiu daca am plans pana acum numai din cauza la melodie...probabil din starea in care mam aflat la acel moment a provocat acel plans...si melodia era a lu' Royala Mare - Nici o lacrima in plus.

A.V.
01-25-2005, 16:36
Scooby imi pare rau pt fratele tau stiu ce inseamna sa pierzi un frate>sanatate! :(

RZV
01-26-2005, 14:15
mersi mult!

poate ca nu trebuia sa spun tuturor de chestia asta dar am simtit nevoia pt de la cosmin(fratele meu)am auzit prima oara mafia

inca o data respect a..v

Danny
01-27-2005, 09:03
daca tot se impartasesc secrete...**** mea inca o melodie care ma ataca la culme..."Avem acelasi sange" de la Mafia m-a facut mereu sa ma gandesc..si poate chiar sa vars o lacrima ptr fratii mei..multumesc lui Dumnezeu...sunt vii amandoi...atata tot ca stau la Brasov in casa de copii...si de vazut ne vedem maxim de 1-2 ori pe an! ;) deci respect celor care stiu cum e sa nu ii ai aproape pe cei dragi! ..si ptr tampitii care rad de "orfanii aia caministi de la casele de copii" le urez in stil parazit un "elegant penis captivus" ...**** mea casa de copii chiar nu e adunatura aia de tigani pe care vi-o imaginati multi din voi...am stat si eu vre-o 4 ani pe acolo..si uite ca nu m-a daramat chestia asta! ahhh chiar ca e marfa "feelingul"...nu vb prea des despre asta dar deh..trebuia sa o spun si asa..momentan forumul asta reprezinta o scapare buna din viata de zi cu zi!

Imi pare rau ptr fratii vostrii A.V, si Scooby!

RZV
01-27-2005, 14:50
mai bine faceam un topic nici o lacrima in plus...

si acolo toata lumea se poate descarca

capu' sus danny viata merge inainte !incurajarile te mentin!

multa bafta!

_Uzzi_
01-28-2005, 12:55
lacrimi la nici una..dar....

queen - bohemian rhapsody
queen - who wants to live forever
elvis - my way

Mos Craciun_
01-28-2005, 20:40
Cand nu prea aveau lumea calculatoare de multzi ani`... mi-o dat unu` o caseta, adevarat ca era inregistrata cu primul album de la Mafia`... atata am ascultat albumul ala` nu mi-a venit sa cred` cat mi-a placut.. dupa aia nush` ce am facut cu caseta` dar nu am mai auzit albumul de vreo o juma` de an`... dupa aia mi-am luat calc` si cand am auzit piesele "Respect - ... in cpecial negativul" si piesa "La doi metri in pamant"... atata le-am ascultat melodiile alea doua in special`... si cand visam tin minte` visam parca eu eram in realitate in piesa a doua`.. si primul negativul mi-a rupt inima`... mai ales acolo multzumiri peste multzumiri spuse din suflet...

sisu_liber
01-29-2005, 00:18
multe care au ajuns departe in mine.....una din ele este
The Fugees - Killing My Softly (veche dar minunata)

RAPper_itzA
01-29-2005, 21:03
m-au marcat multe piese dar nu cred sa fie vreuna la care sa-mi fi dat lacrimile...
de pe albumu lu bitza m-au marcat cele mai multe pieseasa...mai noi...
in rest.....ingeri pierduti....nici o lacrima(ombladon)...ai grija de smenaru tau....mai multe...............................nu-mi vin acuma toate in minte...a....sa nu uit de racla-2in 1

Danny
01-29-2005, 21:58
Originally posted by RAPper_itzA@Jan 29 2005, 10:03 PM
m-au marcat multe piese dar nu cred sa fie vreuna la care sa-mi fi dat lacrimile...
de pe albumu lu bitza m-au marcat cele mai multe pieseasa...mai noi...
in rest.....ingeri pierduti....nici o lacrima(ombladon)...ai grija de smenaru tau....mai multe...............................nu-mi vin acuma toate in minte...a....sa nu uit de racla-2in 1
pai ia bea o sticla de tarie..si asculta bitza! :D sa vedem plangi..sau nu? :)

RAPper_itzA
01-30-2005, 18:18
nope...de obicei daca beau ma distrez nu plang:)

Mos Craciun_
01-30-2005, 18:24
RAPper_itzA cand bei prea mult si dupa aia iti amintesti catzi bani ai dat pe bautura nici atunci nu iti vine sa plangi ? :hehe1:

PS: Oricum pe negativul de la "Ad Litteram - Stalpii societatii"... uai piesa aia`... imi trezeste memoria ascultand-o...

G
01-31-2005, 00:03
inca 2 piese la are mi se furnica pielea sunt:
2pac-I ain't mad at cha si
Furdui Iancu-Treceti batalioane romane Carpatii(mai ales bucata aia cu ''saruta-ti copile parintii si fratii si apoi sa mergem la razboi'')

RAPper_itzA
01-31-2005, 12:18
am grija sa nu consum toti banii ca yo tot ce fac fac cu cap

Alex_yo
02-02-2005, 10:46
cam plangareti...asa-i mah,te imbeti asculti bitza-10 degete,sper ca n-o sa fiu eu,bug-nimic mai presus...si dai drumu'...lacrimi ...nu cred ca exista cineva care sa nu lacrimeze(mai ales beat mort) cand asculta o muzica in care se regaseste complet!!! :(

Alex_yo
02-02-2005, 10:49
aaa...scuze mai bagi si ceva ombladon-daca pozele ar vorbi..asta chiar provoaca daune pe obraji cand esti beat!!

SoulFire
02-02-2005, 10:55
ce pot sa zic , la melodiile astea chiar mi-au dat lacrimile:
2 Pac - Dear mama
2 Pac - Wonder if heaven got a ghetto
Jay-Z - You must love me
Eminem - Mockinbird .

SoulFire
02-02-2005, 11:03
ba Danile Prepelec(DannyFaQ) . ce e maimutoiule cu melodiile alea care tiau dat lacrimi; adi de la valcea??? pe saitu BUG Mafia...Ba ia-ti caseta cu adisoru tau si salamioru si stai inchis in casa sau fa orice da nu mai intra pe bugmafia93.ro. sfat de la ceneva care are ceva greutate in hip-hop si gangsta rap...
ia o parasuta si asculta cu ea salam da nu veni la noi cu asa ceva!!
AI INTELES Panoramo !!!!!!!!!!!!!!!!

G
02-02-2005, 11:41
SoulFire esti prea rau.....las-o mai moale ca nu isi au rostul cuvinte gen'tu esti tu faci' pa cand altul e panarama.... :coffee:

Mos Craciun_
02-02-2005, 19:03
a ?

Dace ce daca ascultzi manele nu ai voie sa intri pe un forum Rapp ?... de cand si pana cand ?.. o bagat Basescu ceva lege noua din 2005 ?... atunci sa bage si o lege sa nu mai bem si sa nu mai fumam... sa vedem care il baga in seama ? <_<

Danny
02-02-2005, 20:55
panorama...loool..greutatea asta apasa greu si pe cerebelul tau se pare..oi fii eu panarama..da sunt o panarama de treaba...ia-ma tu de "Salamior" si da-ma afara de pe forum&#33; ;)

P.S. Mos Craciun si G ..mersi ptr defence&#33; ;)

SoulFire
02-04-2005, 11:56
aaa...nu ti se pare ca la anii tai ar trebui naibii sa stai in pijamale si sa asculti muzica la radio. si apropo de prietenii tai care te-au aparat pot sa spun un singur lucru :sunt la fel ca tine :MAIMUTOI...
nu suport sa fiu contrazis pe terenu meu, daca intelegi ce vreau sa zic.

Mos Craciun_
02-04-2005, 12:06
Pai mha` SoulFire... daca ar intra pe forum numai cei care asculta B.U.G. Mafia.. nu Parazitii, La familia si etc.. ar fi asa de multzi pe forum ?... sa vorbesti numai noi rapperi de rapperi ne-am si plictisi.. nici nu prea ai ce sa vorbesti atata.. dar daca mai intra unul, altul mai tot afli de toate lucrurile rele si bune... sau tu in numesti pe penisd29cm fan B.U.G. Mafia cumva ?... hmm... hai ca nu stii mnika.. bye bye

Mos Craciun_
02-04-2005, 12:07
Bitza - Tanar cat mai tarziu (Cu K-Gula)
Ce cu suflet ascult versurile si melodia asta`... mai ca nu imi dau lacrimile pe ea...

VALET
02-04-2005, 12:15
niciodata nu am plans ascultand muzica :jamaica1:
dar au fost muzici care m-au facut mai ganditor si sentimental
viatza e un drum spre moarte, cuvintele lui caddy sunt super
i&#39;ll be missing you dedicata lu b.i.g.
changes si do 4 love(este hitul meu si a prietenei mele:)

RZV
02-04-2005, 12:25
Originally posted by Mos Craciun_@Feb 4 2005, 11:07 AM
Ce cu suflet ascult versurile si melodia asta`... mai ca nu imi dau lacrimile pe ea...
misto sunt sper ca n-o sa fiu eu si cantecul si povestea lui................la fel de triste...si de te fac sa stai pe ganduri.....

Danny
02-04-2005, 18:17
SoulFire iti recomand sa incerci sa citesti posturile mele,si remarca ca nu am o vedere atat de ingusta ca tine...ascult din toate genurile cate ceva....si da imi plac si cateva manele,n-am chef sa ma cert cu tine..noroc&#33;

G
02-04-2005, 19:28
SoulFiere,daca as fi in locul lui neamtzu te-as bana in momentul asta ca se pare ca esti cam retardat........si te rog nu mai posta in subiectul meu....pa mine ma intereseaza melodii in care ti-au dat lacrimile,nu cine e si cine nu maimutoi...

Mos Craciun_
02-04-2005, 19:31
Originally posted by scoooby+Feb 4 2005, 11:25 AM--><div class='quotetop'>QUOTE(scoooby &#064; Feb 4 2005, 11:25 AM)</div><div class='quotemain'> <!--QuoteBegin-Mos Craciun_@Feb 4 2005, 11:07 AM
misto sunt sper ca n-o sa fiu eu si cantecul si povestea lui................la fel de triste...si de te fac sa stai pe ganduri..... [/b][/quote]
Nu pot sa nu remarc negativul...

Da multe ori nush`.. ascult melodii asa mai triste si tot suparat is... nici eu nu stiu de ce...

Danny
02-04-2005, 20:07
la ultima betie cica am plans vre-o 2 ore pe "Tanar cat mai tarziu"..oricum e o melodie care trezeste multe sentimente intr-un om&#33;

Alex_yo
02-05-2005, 12:20
cate lacrimi...nu va inteleg...de ce sariti pe un om(soulfire)...care in graba a mancat ceva litere...da&#39; omu&#39; oarecum are dreptate...ii se pare cuiva normal ca pe un ascultator de rap(asa se presupune)...cum e Danny boy....sa planga ca un ratat pe manele...???mie 1 nu...mi se pare aiurea pe 1 topic : "Melodii La Care V-au Dat Lacrimile"...pe primul post al rapperului danny apar brusc 2 manele...logic ca e de *****&#33;&#33;&#33;
Danny o sa zici ca am ceva cu tine,ca de obicei,da&#39; yo chiar vreau sa stiu 1 lucru:esti de etnie rroma???Daca raspunsu&#39; e da ..IMI CER SCUZE DIN TOT SUFLETUL...daca raspunsul e nu...mai vb pe tema asta...
AAA...sa stii nu te judec...cum nu te-am judecat vreodata...da&#39; te critic...

STII CE AM OBSERVAT....pe forumu asta daca esti mai nou si te iei de cineva care are 500-600-700 de posturi...gata ...sar toti pe tine...e de ***** gandirea multora...
oricum

10 pt SOULFIRE...ca gandire&#33;&#33;&#33;

Alex_yo
02-05-2005, 12:27
Tara de *****... sa plangi pe melodiile unor rromi( :D :D :D )care umfla burtica si gusa din banii unor ratati care le asculta aberatiile&#33;&#33;&#33;

Danny acum de ce o dai la intors...cand ne-am certat prima data....aparai manele ca pe sufletul tau...acum pretinzi ca asculti cateva...nu stiu ce sa mai cred...e ceva adevarat in tine???

E ceva normal ca pe un forum rap...sa spui ca tu plangi pe manele???
:fuckinangry: :fuckinangry: :fuckinangry: :noroc1:

Mos Craciun_
02-05-2005, 12:46
Ce judecata proasta..

Alex_yo daca ai sti cat plang mult inca multe fete pe manele.. mai ales cum is majoritatea maneliste... am vazut multe cazuri.. deci...

Alex_yo
02-05-2005, 12:49
da mah...fete...care n-au nici o leg cu forumurile rap...care nu se dau ascultatoare de rap....si repet fete....n-am nici cel mai mic lucru impotriva manelelor...daca cand vezi ca intra manelisti pe forumuri anti-manelise...

tu ce zici rapul...nu este opusul manelelor???...

Mos Craciun_
02-05-2005, 12:56
Dapi nu stiu cum sa ma exprim.. Rapul ousul manelelor.. catzi Raperi is si aici in zalau si in multe orase la betie asculta numai manele.. cum explici tu asta ?.. opusul manelelor ?

Alex_yo
02-05-2005, 13:21
nu vb de zalau ..vb in general&#33;&#33;&#33;

evil_Angel
02-05-2005, 18:08
fara nici un fel d rushine,am plans,plang shi cred ca o sa plang mereu p "INGERI PIERDUTI".Melodia aia imi aduce,pur si simplu,viata prin fata ochilor. :bowdown:

G
02-05-2005, 18:46
Acelasi sentiment am si io pe piesa asta evil_Angel..... :bowdown: (defapt piesa asta m-a si inspirat sa fac acest topic)

Danny
02-05-2005, 22:40
Ca sa fie clar&#33;

1.NU sunt de etnie roma&#33;sunt din bucuresti..roman...cu origini maghiare daca nu ma insel(asta...dupa bunici..si strabunici..etc) happy?

2.Viata asta a mea mi-a conferit multe suisuri si coborasuri,prieteni am avut in mai toate clasele sociale,automat a trebuit sa invat cum sa ma port in fiecare grup&#33;Rap-ul il ascult ptr ca de la 16 ani imi duc viata din combinatii..mai mici..dar esentialul e ca ma descurc,am stat intre bagabont..am trait intre bagabonti...automat ca rapul imi ajunge la inima&#33;...de ascultat in general ascult R&B..RAP..si cateva mai pop..dance&#33;
La 18 ani m-am indragostit,bun...acea fata m-a lasat la pamant din toate punctele de vedere...sentiemental..psihic...fizic,dupa o relatie in care iubesti..si in care fata pe care o iubesti mai mult ca orice..se pisa pe tine...(la faza asta si eu zic ca am fost un ratat)..bei si plangi pe orice melodie care iti aduce aminte de ea&#33;La vremea aia aparuse melodia asta...plus inca vre-o 2 manele..si Scrisoare de la Voltaj.melodii pe care am plans de mi-a venit rau....fumam iarba...si bagam tarie in mine...sa uit&#33;ce mortii mei mare greseala e sa asculti manele?..nu apar manelele..ci sunt impotriva oamenilor anti-manele...daca un om asculta manele nu inseamna ca e retardat&#33;
Nu e cazul sa vorbim de bagabonteala..si de rapareala...multi dintre voi asculta RAp fara sa stie ce ***** inseamna viata de strada...fara sa stie cum e sa ai 16 ani si sa nu ai unde sa dormi..sau sa nu stii ce mananci maine..deci am mai mult drept sa fiu rapper decat multi dintre voi&#33;traieste si tu cativa ani intr-o casa de copii apoi descurca-te singur..si spune-mi ca o manea..la betie nu iti ajunge la inima&#33;

apoi.. asta acum de curand..incep sa realizez ca am 21 de ani si nu am nimic...automat o melodie ca a lui Bitza.. Tanar cat mai tarziu..ma face sa plang....si plang bai tovarase...ptr ca sunt om...nu sunt marele dur in care vrei tu sa pozezi Alexe...eu unul cand numai pot duce plang..ma descarc..si a doua zi sunt pregatit ptr inca un episod dintr-o viata de *****&#33;...dar rezist...asa manelist retardat cum ma vezi tu..uite ca nu ma ajuta nici dracu si ma descurc&#33;,,,spuneai ca plang ca un ratat pe manele?..mersi mult...nu stii prin ce am trecut deci nu ma judeca...nu ai nici cel mai mic drept&#33;

M-am saturat de astia care ma numesc manelist doar ptr ca nu sunt impotriva lor..sau ca le ascult...ce **** mea..nu iti convine tie prezenta mea aici pe forum?pe fiecare topic cate un apropo despre astia ca mine..parazitii forumului... da-te`n *****...macar ma duce capu sa port o discutie..nu sunt eu geniu...dar nici prost nu sunt...pana una alta..si tu si soul fire...bagati-va mintile in cap si numai ma futeti cu 10 mii de chestii tampite...nu ca convine de mine...facetii reclamatie lui Neamtu..poate imi da ban si sca[ati de mine&#33;dar lasati-ma in **** mea cu comentariile voastre inutile&#33;

Daca Mos Craciun...G ..Rap Master mi-au luat apararea au facut-o ptr ca poate au vazut ca nu sunt un bulangiu..numai aruncati acum cu vb de ***** si pe ei...eiunt de ai vostrii...nu ca mine..manelistu pulii mele&#33;...sa moara mama daca am mai vazut asa ceva...ai reusit sa imi strici singura seara in care ma simteam cu adeavarat bine..mersi mult&#33;

pana la urma pe cati deranjez pe aici?sa stiu in **** mea...mai postez...sau nu&#33;

G
02-05-2005, 23:03
DannyFaq nu trebuia sa te descarci atat pt unul care habar nu are sa vorbeasca..E normal sa te tot intepe cate un prost mereu ca na esti in Romania unde prostii sunt precum maimutele in Africa....
Asta se intampla mereu la noi d&#39;aia niciodata nu progresam,d&#39;aia suntem mereu ultimii...in loc sa fim uniti si sa dam dovada ca suntem o familie(si cu bune si cu rele)mereu sa gaseste cate un ***** care sa strice atmosfera....astfel de oameni trebuiesc ignorati pana cand isi dau seama ca mananca ***** si vin sa isi ceara iertate...iar daca nu o face nici nu merita bagat in seama nici un cuvant din ceea ce zice ca e o persoana de respectat....Daca pt ala care s-a luat de tine ca ai ascultat o manea si pa mine m-a facut maimutoi desi habar nu are cine sunt stam sa vorbim prea mult inseamna ca noi i-am dat importanta in mod gresit nu a spus si el ceva interesant.
....Daca nu suntem uniti NICIODATA nu o sa facem nimic,si ne vom merita si soarta

Danny
02-05-2005, 23:05
bag ****...l-am tot ignorat..dar asa sunt eu...urasc sa fiu judecat cand nimeni habar nu are ce fel de om sunt&#33;..oricum voi incerca sa le acord mai putina atentie&#33;

spargatorul
02-06-2005, 01:47
B.u.g. Mafia - Lacrimi mai aveam un pic si imi dadeau lacrimile

Danny
02-06-2005, 21:32
scuze ptr iesirea de ieri...eram nervos...si postul lui Alex_Yo mi-a pus capac...ma dispera omuletul ala&#33;

A.V.
02-06-2005, 21:50
nu pot sa spun ca mi-au dat lacrimile dar ma impresionat
Eminem LIKE TOY SOLDIERS fine bitul si refrenul :mhm:

''the game''
02-06-2005, 22:05
nimic mai presus e melodia mea de suflet

am pierdut pa cineva drag shi cand ascult melodia asta plang.... rau

xBaSs
02-07-2005, 00:36
subiectu asta se potrivea de minune pe un forum guta (daca exista?) :hehe1:

Danny
02-07-2005, 01:17
Originally posted by Alex_yo@Feb 2 2005, 11:49 AM
aaa...scuze mai bagi si ceva ombladon-daca pozele ar vorbi..asta chiar provoaca daune pe obraji cand esti beat&#33;&#33;
mda...minune..dar sunt de acord cu tine&#33; ...si mai sunt cateva melodii care imi provoaca o stare din aia deampulea..dar nu rap..nici manele..ci...

UB40 - Kngston Town
Vaya con Dios - What`s a woman
Nick Cave ft Nicole Kidman - Where the wild roses grow
Meatloaf - numai stiu cum ii zice la melodie

**** mea si lista o poate tine asa...de la manea..la rap...la oldies.. mereu va exista o melodie care sa trezeasca anumite sentimente in tine&#33;

ziceam de rock: pai..

Metallica - Nothing Else Mathers ,One
Him - gone with the sin

R.RimmeR
02-19-2005, 13:33
Era pe vremuri una lacrimogena pentru cei in cauza
Down Low - So`long, goodbye

sollen
02-20-2005, 00:15
melodie la care am stat sa reflectez:LL cool j-gangsta paradise

melodii la care "mi-au dat lacrimile":2pac-letter to my unborn child
RACLA cu anda adam-nu ma uita
VERITA SAGGA-din mormant

Ciumeg
02-20-2005, 15:50
Originally posted by sollen@Feb 19 2005, 11:15 PM
B) unde si cand ai ascultat tu Gangsta Paradise cantata de LL Cool J??? :hehe1: piesa asta o canta COOLIO nu LL COOL J asa pt. cunostintza ta muzicala foarte "vasta" :tztz: din pacate se pare ca m-am inselat in privintza ta si a "cunostintzelor" tale muzicale cum zicea si Tataee la "Interviu" daca nici macar nu stii ca Uzzi se scrie cu I si nu cu Y atunci...cred ca mai tre sa treaca 23 de ani ca sa invetzi ceva :ciocan1:

Legionaru'
02-20-2005, 22:56
Sincer, la Eminem - *Mokingbird* si *Hailies song*&#33;

R.RimmeR
02-20-2005, 23:03
intr`adevar piesa lu` em` e foarte foarte tare ... sentimental vorbind... putzin ma ashteptam sa il aud pe eminem cantand asha ceva.... dealtfel e singura piesa care merita de pe album...

GanGsTa_G|rL
02-21-2005, 22:12
Melodia de suflet..sa zic aja pe scurt e-Villy:O alta zi..dar mai e si piesa Probleme de familie de la La Familia ..caci piesa imi cam descrie stilul de viata..si familia..nasol&#33;DAr ma tzin bine&#33;:)

francezu
02-21-2005, 22:59
ai dreptate GanGsTa_G|rL aia cu probleme de familie chiar ca si mie mia dat lacrimiile.mai e si aia de la mafia cu "toti borfasi".si aia care o am cel mai mult in suflet e "romania".e inegalabila piesa.

bLa|r
02-21-2005, 23:04
Sincer? eu am plans cand mi-am auzit vocea pe microfon... curgeau lacrimi de alcool si suspine de fum :)

Danny
03-04-2005, 05:50
Originally posted by Legionaru&#39;@Feb 20 2005, 10:56 PM
Sincer, la Eminem - *Mokingbird* si *Hailies song*&#33;
de acord..super adevarate melodiile,dar de la Eminem mi se pare la fel de emotiva si Marshall Mathers&#33;

eckoSatanistu
03-04-2005, 08:52
1.VeritaSaga-Povesti Triste(am si clipul de la piesa)
2.End Of Green-i Hate(piesa asta ma distruge si ma duce la ganduri negre) :(

kO_kO
03-04-2005, 10:17
Poveste fara sfarshit e,dupa parerea mea,melodia cu cel mai puternic mesaj...
Nimic mai presus.....o melodie tot la sentiment....
Anturaju...ma trec fiorii cand aud piesa asta....sigur in piesa se regasesc 80% din fani.

Oricum melodia cea mai marfa din punct de vedere sentimental e Xzibit(Fondation)

Noroc&#33;

RZV
03-08-2005, 13:00
e misto tare the foundation
&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;

Gangsteritza
03-08-2005, 14:09
Melodiile mele de suflet: "Ingeri Pierduti"-Caddy, Grasu XXL &Mario
Bug Mafia "Poveste fara Sfarsit"
Tupac "I ain&#39;t mad at Cha"+"Letter 2 my unborn"
Yolanda Adams "I belive"
Mary J. Blige "No more drama"

GanGsTa_G|rL
03-08-2005, 14:17
Mey akuma sa fim seriosi lacrimi nuh prea am varsat eu pe piese&#33; poate am dat lacrimi pe nijte prostii&#33;dar totusi am piese de suflet..pe kare leam reamintit pe celelalte pag:) deci fiecare cu sentiemntele lui k sa zik aja:P

RZV
03-08-2005, 15:21
daca nu simti ceva la unele melodii inseamna ca nu ai sentimente,sincer&#33;

Danny
03-08-2005, 15:49
Originally posted by Gangsteritza@Mar 8 2005, 02:09 PM
Yolanda Adams "I belive"

lol..chiar acum ascultam melodia asta..sa inteleg ca si tie ti-a placut Honey?...intradevar marfa melodia&#33;

bLa|r
03-08-2005, 18:58
Vreti sa va dea lacrimile? :D

112 - It&#39;s Over Now
112 - All my love
112 - You said
112 - Love you like i did

si o pot tine toata ziua asa.. ca am toate albumele lor :P

Gangsteritza
03-08-2005, 20:26
Dap, Danny. Mi-a placut enorm si filmul. Ouf, melodia asta chiar ma face sa plang. Implinirea visurilor mele se afla mult mai departe decat mi-am imaginat vreodata... :( si de asta nu-mi ramane decat sa cred si iar sa cred in ele...

Danny
03-10-2005, 06:08
n-am baut destul cat sa imi dea lacrimile,dar stau beau o ascult..chiar in momentul asta..si stau pus pe ganduri...nemaipomenita melodia,daca esti beat...sunt sigur ca iti dau lacrimile..asa ca recomand:
CARGO - 04 Aproape de voi.mp3

R.RimmeR
03-10-2005, 23:05
Nu shtiu daca privitzi la fel ca mine...bine, nu`i vorba de lacrimi, doar ascultatzi
Ol`Dirty Bastard - thirsty

sollen
03-11-2005, 13:32
Originally posted by Ciumeg+Feb 20 2005, 03:50 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(Ciumeg &#064; Feb 20 2005, 03:50 PM)</div><div class='quotemain'> <!--QuoteBegin-sollen@Feb 19 2005, 11:15 PM
B) unde si cand ai ascultat tu Gangsta Paradise cantata de LL Cool J??? :hehe1: piesa asta o canta COOLIO nu LL COOL J asa pt. cunostintza ta muzicala foarte "vasta" :tztz: din pacate se pare ca m-am inselat in privintza ta si a "cunostintzelor" tale muzicale cum zicea si Tataee la "Interviu" daca nici macar nu stii ca Uzzi se scrie cu I si nu cu Y atunci...cred ca mai tre sa treaca 23 de ani ca sa invetzi ceva :ciocan1: [/b][/quote]
hmm...da.tuturor i s-a intamplat sa mai gresim cateodata.Chesti e ca am vrut sa pun o melodie de la ll cool j(it&#39;s all about moneygangsta paradise.Dar din doua melodii bune,a iesit una care nu exista&#33; :confused2:
Despre uzzi scirs cu y,iar se mai intampla sa gresesti.Am scris rpd si am scris prost,da tu probabfect shi nu ai gresit niciodata,nu? :fuckinangry:

CAt despre cunostiintele mele in ale muzicii,habar n-ai ce anume stiu eu sau cat anume,asa ca nu te mai da cu parerea(no offense&#33;) :pimp2:
Stiu mai multe despre muzik decat stiu unii de pe forumu asta.

Dak te-a deranjat ce am spus,asta e,nu am obiceiul sa pup in *** lumea,cum fac unii de pe forum.. :boxing:

rap_girl
03-21-2005, 13:52
B.u.g Mafia - Ingeri pierduti shi Poveste fara sfarsit
Ad Litteram ft. Verita Saga - Unde
Ad Litteram ft. Hanna - Mi-e frica
Verita Saga - Scrisori de departe
Ombladon - Nici o lacrima
:(

9mm
03-21-2005, 13:55
rap girl ... melodia Ingeri Pierduti e cantata de Caddy cu Grasu XXL si Mario ... Intr&#39;adevar si melodia asta te atinge la suflet ... Eu cel putin ma regasesc in ea ... si cred ca multi au sentimentu&#39; asta ..

Blu
03-21-2005, 23:09
Ad Litteram cu VeritaSaga - unde ? e singura piesa pe care am plans.. de la ora... 9 dimineatza ... pana la 6 seara in continuu .. numai cu piesa aia in winamp.. negativul e halucinant ptr mine... iar strofa lu jhivago + refrenul imi dau fiori
apoi :veritasaga - povesti triste , mafia-poveste fara sfarsit ,raku - nimic de pierdut

Bizarre
03-22-2005, 03:17
2pac-letter 2 my unborn child
La Familia-Uneori viata e o tarfa
B.U.G. Mafia-Fara bani
B.U.G. Mafia-Capu sus
R.A.C.L.A.-Franturi de ego (am tata, dar melodia e la sentiment rau)
C.T.C.-6 milioane
Don Baxter-inger pt o zi (desi nu tin cu dinamo :P)
...
...
...
...
astea imi vin in minte acum

*pe nici una nu am plans, dar astea sunt la sentiment asa... :P

Iustin
03-22-2005, 11:24
2pac - Changes :huh:

RapMaster
03-22-2005, 12:33
Agresiv - Unde esti, pe bune ca mi-au dat lacrimile pe piesa asta

Danny
03-27-2005, 11:07
E ciudat cum o melodie trezeste atatea feelinguri intr-o persoana...ascult pe repeat de vre-o ora Anonim - PunPunct...**** mea melodia asta m-a facut sa imi aduc aminte de tot ce am facut pana acum in viata..m-a facut sa imi aduc aminte ca am un tata cu care nu am vb de 2 ani..dar care la urma urmei imi e tata si trebuie sa iert orice rau facut,probabil daca eram beat plangeam ca nebunu`....dar poate ca e mai bine ca o acult treaz..am inteles tot ce zic baietii acolo...foarte misto spusa...melodie pe care mi-au dat lacrimile..apropo de ce zicea RapMaster e Agresiv - Unde Esti..este cam 80% din ce ii reprosez eu tatalui meu...se gaseste pe dc++ sub forma Agresiv - Track14 ...super adevarat melodia...o recomand tuturor celor care au probleme cu tatii lor...bag **** m-am indispus de tot..oricum bun sfatul parazitilor...ia viata`n ****..n`o mai lua direct in piept...

Gyno
03-27-2005, 11:11
Kid Frost - You&#39;re A Big Girl Now

Mio
03-27-2005, 12:59
bubba sparxxx -Deliverance

RapMaster
03-27-2005, 14:54
Mah mi-o dat lacrimile la sfarsit la 2Pac Ressurection.Mare om,geniu in **** mea

Iustin
03-27-2005, 19:56
La familia - Nopti albe

andrusk666
03-28-2005, 21:42
mafia-poveste fara sfarsit (cea pe care yo o consider cea mai adevarata melodie din cate am ascultat)
scorpions - send me an angel
guns and roses - don`t cry

ascultatzi melodiile astea, si o sa vedetzi ce simt yo...cel putzin o sa zicetzi k ma cunostetzi...bafta fratzilor...va pup&#33;&#33; :*

Mio
03-28-2005, 23:07
va zic eu o piesa old school ...e destul de rara de vreti v-o trimit...a fost declarata ca piesa cu cel mai mare sentiment de dragoste care il poate creea un om pt o femeie....asa ceva....artistul a plans pe intreaga perioada de inregistrare....ascultati si dupa aia vreau pareri

Lenny Williams - Cause I Love You

Iustin
03-28-2005, 23:58
O piesa mai lenta care imi place la nebune e "Unii nu inteleg" a lu La familia

Alex_yo
03-30-2005, 12:02
Raku-Nimic d Pierdut
La Familia-Nopti Albe

Mi-au dat ceva lacrimi pe astea...mai demult&#33;&#33;&#33;

Alex_yo
04-02-2005, 11:57
Acum ma cam intristeaza ...Capu&#39; Sus &#33;&#33;&#33; :smile1:

dizizis
04-18-2007, 21:01
bug mafia-cat a trait

Didy
04-18-2007, 22:01
O piesa mai lenta care imi place la nebune e "Unii nu inteleg" a lu La familia

... :)

d.daniel91
04-18-2007, 22:09
runaway love ma emotionat da nu am plans!!ce dracu sunt ***** sa plang!!

Iustin
04-18-2007, 22:10
asa e... e exagerat titlul topicului :)

daby
04-18-2007, 22:43
Il-Egal - De aici pana acolo sus

SPY99
04-18-2007, 23:18
parazitii-categoria grea

nu am plans dar piesa imi da nu sentiment aparte cand o ascult

Broco
04-19-2007, 00:20
inca nici una:)

ML42
04-19-2007, 00:23
Sunt mai multe melodii care m-au emotionat, dar sa plang din cauza unei melodii niciodata!

Veschy
04-19-2007, 00:44
Ombladon-Nici o lacrima,Veritasaga-Nu meritzi,Camuflaj-Ce se intampla cu noi(V-o recomand la totzi,ca mie mi s-o ridicat tot paru de pe corp cand am auzit-o),Mafia-Poveste fara sfarsit,Raptile-breakout(superba piesa),Ombladon cu Raku-Egali din nastere,si mai sunt.....dar astea mi le amintesc pe moment...care m-au facut sa simt ca traiesc....orikum n-am varsat lacrimi:)doar ca aveam un sentiment in mine...foarte adanc....

EMO
04-19-2007, 00:59
dupa blocuri :D si operatiunea *** pansat :D

Mamafaka
04-19-2007, 01:40
:lol: :morderas:

am plans, dar aveam motiv... erau niste piese... pe care oricum nu le stie nimeni :D.

Studentu`
04-19-2007, 08:16
pe mine m`au emotionat si mi`a mai cauzt cate o lacrima pe piesele astea: ad literam ft hanna-mi-e teama, veritasaga-sentiment inselator, kheops ft bogdan ioan-fara final, bug mafia-povete fara sfarsit, p. diddy ft fetih evans-i`ll be missing u, caborn ft nico-viata bate filmul

ma man
04-19-2007, 11:12
2Pac - dear mama, brenda's got a baby, i ain't mat at cha, life goes on, ombladon - daca pozele ar vorbi, bug mafia - viata'i doar un drum spre moarte, ludacris - runaway love, la familia - unii nu inteleg ... si ar mai fi. sunt piese care transmit un mesaj aparte, ceva deosebit celui care le asculta.

93mafia
04-19-2007, 11:19
Imnu lu' Poli cantat de tot stadionu la ultimu meci cu dinamo

Studentu`
04-19-2007, 11:22
Imnu lu' Poli cantat de tot stadionu la ultimu meci cu dinamo
e si asta o chestie...chiar nu am mai auzit pe nimeni sa plaga la un imn de echipa de fotbal!......mai sunt si unii cu o fire mai emotiva

simona
04-19-2007, 11:57
:lol: :lol: :lol: looool

Florin Salam-Om fals

K. bryant
04-19-2007, 12:21
Ingeri pierduti

ilyna
04-19-2007, 12:41
:lol: :lol: :lol: looool

Florin Salam-Om fals

???:))))

Bug Mafia - Cat a trait
sisu & shobby & cabron & tragaci - Daca maine mor

Broco
04-19-2007, 13:23
e si asta o chestie...chiar nu am mai auzit pe nimeni sa plaga la un imn de echipa de fotbal!......mai sunt si unii cu o fire mai emotiva
:lol:

G3sTaPo
04-24-2007, 21:36
..ma la nici o mel nu mi-au dat lacrimile dar..asa Bitza-Rugaciune..
Codu' Penal - povestea mea , La un pas de paradis rmx 2007 ...

MitzaNuBitza
04-25-2007, 00:22
nu am plans niciodata....da` piesele astea imi dau niste fiori de nedescris....
D12-the good die young(cea mai tare)
La familia-Camin fericit
BUG Mafia-O lume nebuna
Bitza-sinuciderea unui inger , sper ca no sa fiu eu,momento mori si tanar cat mai tarziu..
Anonim-PunPunct
Arsurra-nascuti pacatosi si vreau doua
VeritaSaga- chip de inger si nu vreau sa vad lacrimi
merita ascultate piesele astea.......

Snoop2006
04-25-2007, 15:36
La prea multe ca sa le mai pot mentiona numarul... :(

RALUXANDRA
04-25-2007, 16:53
Ingeri pierduti
idem

Parazitu_Mafiot
04-26-2007, 14:09
intr-un colt de cimitir;) da eram luat

SarcasticMusic
05-17-2007, 23:07
Codu` Penal - Singur pe strada............ piesa asta chiar e............................................ daca stai linistit sa o asculti............. mie asta la mi`a dat cele mai multe lacrimi..... mai sunt cateva de la Bitza...... Mafia.................... da depinde in ce stare sunt......

SPY99
05-18-2007, 00:05
BUG Mafia-pana cand moartea ne va desparti..............................
am ezitat mult pana sa o spun;pe piesa asta plang cu lacrimi..............am avut un frate mai mare care a murit:((((((

protopopescu_mihai
05-18-2007, 00:48
"La Vorbitor" care sincer mie imi lasa o lcrima pe obraz cand o ascult. Ar mai fi si "Poveste Fara Sfarsit" daca e sa ma gandesc si mai multe de la 2Pac dar mai bine o lasam asa.

Studentu`
05-18-2007, 07:01
acum de curand p. diddy ft. feith evans-i`il be missing u..........cu toate k e super veche piesa dar e adevarata rau

Blu
05-18-2007, 11:56
outlandish - i`ve seen :-S

RZV
05-18-2007, 12:28

inseamna ca nu ai ascultat you''ll never walk alone cantat de un intreg stadion (daca stii si echipa la care ma refer e ok)...ti se pace pielea de gaina...

Cretzanu
05-18-2007, 12:36
B.U.G. Mafia - Capu sus
B.U.G. Mafia - Cat a trait

Suga Mama
05-18-2007, 12:49
Fete suspecte :lol: cred ca mi-au dat lacrimile cand am ascultat prima data "When I'm gone"...

bonheur
05-18-2007, 14:44
inseamna ca nu ai ascultat you''ll never walk alone cantat de un intreg stadion (daca stii si echipa la care ma refer e ok)...ti se pace pielea de gaina...
sa stii ca si mie "imi fura gandurile" cand ii vad pe toti suporterii de pe Anfield cantand la unison in picioare...si arata bine...e o galerie frumoasa cu o echipa frumoasa....sper sa castige anul asta UCL ca urasc Milanul...
revenind la subiect....sunt cateva melodii care ma emotioneaza dar le tin pt mine....